Premiera gry Children of Morta wydawanej przez 11 bit studios już jutro
Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
02 wrz 2019, 17:38

11 bit studios jako wydawca nie zwalnia tempa – jutro premiera gry Children of Morta w wersji na PC

Już jutro swoją premierę ma gra „Children of Morta”. Przed debiutem produkcja cieszy się większym zainteresowaniem niż „Moonlighter” - poprzednia produkcja wydana przez 11 bit studios, która okazała się wielkim sukcesem. Na kilka tygodni przed premierą spółka poinformowała, że wishlista na najnowszą grę od Dead Mage przekroczyła już 200 tys. użytkowników. Będzie ona dostępna na PC Steam oraz GOG, a wersja na konsole zostanie wydana w połowie października.

Jeszcze na kilka dni przed premierą warszawska spółka 11 bit studios zaprezentowała swój najnowszy tytuł podczas targów gamingowych PAX West w Seattle. Również podczas Gamescomu „Children of Morta” otrzymało nominację do nagrody „Best of Gamescom”. Gra, jeszcze przed premierą, zdobyła większą popularność, niż wydany w zeszłym roku „Moonlighter”.

- Bardzo solidna wishlista, która liczy ponad 200 tysięcy pozycji oraz duże zainteresowanie mediów i graczy nastrajają nas pozytywnie przed wtorkową premierą „Children of Morta”. Nie będziemy ukrywać, że produkcja gry zajęła deweloperowi nieco więcej czasu niż zakładaliśmy nawiązując współpracę, ale dodatkowy czas nie został zmarnowany. Pozytywne recenzje ze strony mediów branżowych, które miały okazję przetestować „Children of Morta” potwierdzają, że produkcja studia Dead Mage prezentuje wysoką jakość i grywalność. Liczymy, że recenzje użytkowników, którzy od wtorkowego popołudnia będą mogli zagrać w „Children of Morta” będą równie pozytywne co przełoży się na dobrą sprzedaż gry - komentuje Grzegorz Miechowski, prezes zarządu 11 bit studios.

Zobacz także: Ponad 200 tys. graczy oczekuje na zakup nowej gry 11 bit studios "Children of Morta"

Rodzina Bergsonów od 11 bit studios

„Children of Morta” to kolejna gra, której wydawcą jest warszawska spółka, a producentem niezależne studio. W tym przypadku jest to Dead Mage z USA. Dzięki rozwojowi pionu wydawniczego 11 bit studios odnotowuje coraz wyższe wyniki finansowe i odnosi sukcesy na międzynarodowym rynku gamingowym. Kapitalizacja spółki wynosi obecnie prawie 950 mln zł.
 

Kurs akcji 11 bit studios od początku 2019 roku

11 bit studios

Najnowsza gra opowiada o rodzinie Bergsonów, która mieszka na wzgórzu Morta. Zadaniem familii jest chronić swoją górę przed Zepsuciem, a gracz może wcielić się w rolę jednego z 6 bohaterów. Co ciekawe, zadaniem nie jest ratowanie świata, tylko przetrwanie bohaterskiej rodziny w sytuacji, w której się znalazła. Gra odnosi się do prostych uczuć tj. miłość, nadzieja czy tęsknota.

- Premiera „Children of Morta” to kolejny, bardzo ważny etap w rozwoju pionu wydawniczego 11 bit publishing, którego znaczenie dla naszej spółki rośnie z roku na rok – podkreśla prezes spółki.

Wersja gry na PC będzie dostępna już jutro, natomiast fani konsol będą musieli poczekać jeszcze kilka tygodni. „Children of Morta” dedykowane na Nintendo Switch, PS4 oraz XBOX One zostanie wydane 15 października br. Cena gry jest również uzależniona od wersji. W dystrybucji cyfrowej to 21,99 USD/EUR. Natomiast wersje pudełkowe będą nieco droższe np. na Nintendo Switch gra będzie kosztować 34,99 USD/EUR.

Zobacz także: Premiera „Children of Morta” od 11 bit studios już we wrześniu

Wysokie pierwsze oceny gry

Już zdjęte zostało embargo na recenzje gry dla mediów. Pierwsze opinie na stronie Metacritic są naprawdę pozytywne. Oto kilka z nich:

- Children of Morta to najlepszy roguelike, w jaki grałem w 2019 roku. Mocna historia, ekscytująca walka i świetne postacie sprawiają, że jest to obowiązkowa gra dla każdego fana roguelike - Games Heroes.

- Children of Morta to niesamowicie piękna gra, która opowiada fascynującą historię rozwoju, wybaczenia i miłości poprzez zestaw głębokich, satysfakcjonujących mechaników podobnych do łotrzyków (...) - Critical Hit.

W tej chwili nowa produkcja wydawnictwa 11 bit studios ma ocenę na Metacritic 84.

Metacritics

„Children of Morta” lepszy od „Moonlightera”?

W zeszłym roku premierę miała gra „Moonlighter” i podobnie jak w przypadku najnowszej produkcji, warszawska spółka 11 bit studios była wydawcą. Twórcą zeszłorocznej produkcji było studio Digital Sun. Jednak w przypadku „Children of Morta” wishlista jeszcze na kilka tygodni przed premierą przekroczyła 200 tys. użytkowników i znajduje się na 2. stronie Wishlisty Steam.

Ponad rok po premierze, „Moonlighter” wciąż cieszy się popularnością. Ogólna ocena na platformie to prawie 80%, a na Metacritic wynosi 74%. „Children of Morta” ma szansę przebić ten wynik.
 

steam

Źródło: Steam

Spółka 11 bit studios szykuje się do wydania kolejnego tytułu, jednak nie podaje na razie szczegółów - możliwe, że jeszcze w tym roku otrzymamy informacje. Pod koniec sierpnia warszawska spółka gamingowa rozpoczęła sprzedaż płatnych dodatków do swojej flagowej gry, jaką jest „Frostpunk”. Pierwszy z nich jest już dostępny, natomiast na kolejne dwa fani będą musieli jeszcze zaczekać.

Zobacz także: Premiera „Season Pass” do „Frostpunka” od 11 bit studios

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.