CD PROJEKT osiągnęło rekordową wycenę. Serial „Wieźmin” od Netflix napędza polski biznes
Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
23 gru 2019, 13:22

Książki Sapkowskiego numerem 1 na Amazon, a gra "Wiedźmin 3" numerem 1 na Steam. Serial od Netflixa napędza polski biznes

W piątek odbyła się premiera serialu „Wiedźmin” na Netflix. Pomimo wielu głosów krytyki amerykańskiej produkcji, to książki Andrzeja Sapkowskiego znalazły się na liście bestsellerów Amazona, a trzecia część gry od CD PROJEKT jest na 1. miejscu Global TopSellers na platformie Steam. Ponadto, twórca historii o Geralcie z Rivii zawarł ugodę ze spółką, dzięki czemu CD PROJEKT otrzymał prawo do kontynuacji eksploatacji uniwersum Wiedźmina.

Za sprawą nowego serialu Netflixa opowiadającego o Wiedźminie, na świecie znów robi się głośno o Andrzeju Sapkowskim i CD PROJEKT. Spółka gamingowa notuje historyczne maksima, a jej wycena sięgnęła już ponad 26 mld zł.

Notowania CD PROJEKT

CDR

Geralt z Rivii w nowej odsłonie

Piątkowa premiera serialu o Wiedźminie wywołała falę negatywnych komentarz na temat amerykańskiej produkcji. Na portalu Metacritic, serial uzyskał jedynie 53 pkt. Mimo to, o polskiej produkcji znów zrobiło się głośno na całym świecie. Sapkowski był konsultantem kreatywnym serialu.

Fani sagi o Wiedźminie mają dodatkowo nadzieję na kontynuację gier o Geralcie z Rivii. W piątek CD PROJEKT zawarł porozumienie z Andrzejem Sapkowskim, dzięki czemu spółka gamingowa otrzymała prawa do dalszego korzystania z uniwersum Wiedźmina. Szczegóły ugody nie zostaną ujawnione.

- Zawsze podziwialiśmy twórczość Pana Andrzeja Sapkowskiego, która była inspiracją dla zespołu Studia CD PROJEKT RED – mówi Adam Kiciński, Prezes Zarządu CD PROJEKT - Wierzę że dziś rozpoczynamy nowy etap w naszej relacji – dodaje.

Obecnie na 1. miejscu najlepiej sprzedających się gier na platformie Steam znajduje się Wiedźmin III: Dziki Gon. Warto przypomnieć, że trzecia część sprzedała się już w 20 mln egzemplarzy. Co więcej, udało mu się pobić Red Dead Redemption 2, które ukazało się w wersji na PC na początku grudnia br.

1

Idąc dalej za sukcesami Wiedźmina, powieści Andrzeja Sapkowskiego stały się również bestsellerami na Amazonie. Są one najlepiej sprzedającymi się książkami science-fiction i fantasy w amerykańskim serwisie. Rekordy popularności biją w szczególności dwie części - „Ostatnie życzenie” oraz „Krew elfów” na podstawie których oparty został nowy serial.

W czasie ostatniej przed Świętami, poniedziałkowej sesji na GPW, CD PROJEKT osiąga historyczne maksima, a cena za akcję przekracza już 275 zł. Kapitalizacja spółka wynosi 26,5 mld zł.

Zobacz także: Mijają 4 lata od premiery Wiedźmina 3 - gry której dużo zawdzięczają akcjonariusze CD PROJEKT, producenci gier i cały rynek kapitałowy

Źródło grafiki: Netflix

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.