Po NN OFE przewodniczący RN Ten Square Games sprzedaje akcje za ponad 6 mln zł
Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
16 sty 2020, 11:35

Kurs akcji Ten Square Games łapie zadyszkę. Po NN OFE akcje sprzedaje przewodniczący rady nadzorczej

Ten Square Games poinformowało wczoraj o zbyciu akcji spółki przez Przewodniczącego Rady Nadzorczej, Macieja Żużałka. Sprzedał on 25 tys. akcji po 245 zł każda, czyli w sumie za ponad 6 mln zł. Jeszcze w zeszłym roku, we wrześniu wygasły lock-upy, które były przewidziane na 18 miesięcy od daty debiutu. Pod koniec wczorajszej sesji, kurs spółki spadł do poziomu 230 zł za akcję.

Ostatnio również NN OFE zmniejszyło zaangażowanie w akcjonariacie spółki poniżej 5%. Mimo to według szacunkowych wyników za IV kwartał 2019 roku, przychody Ten Square Games przekroczyły 78 mln zł. Ponadto, spółka szykuje się do wprowadzenia swojego flagowego tytułu, Fishing Clash na rynek chiński.

Notowania Ten Square Games

Ten Square Games

Zobacz także: NN OFE zmniejsza zaangażowanie w Ten Square Games. Pół roku temu sprzedawali akcje CD PROJEKT i do dziś kurs wzrósł 40%

Podaż akcji Ten Square Games

Najpierw NN OFE zmniejszyło zaangażowanie w akcjonariacie spółki, a teraz na zbycie akcji zdecydował się Przewodniczący Rady Nadzorczej. W pierwszym przypadku fundusz ma obecnie 4,93% udziału w akcjonariacie, czyli 356 855 akcji. Natomiast Maciej Żużałek sprzedał 25 tys. akcji, kiedy kurs znajdował się na poziomie 245 zł.

Warto przypomnieć, że kiedy spółka debiutowała, to główni akcjonariusze podpisali umowy lock-up na okres 18 miesięcy. Tym samym wygasły one we wrześniu 2019 roku. Jeszcze przed ich wygaśnięciem, wiceprezes Arkadiusz Pernal zapewniał, że nikt nie ma planów sprzedaży akcji.

Na początku stycznia spółka opublikowała również szacunkowe przychody za IV kwartał 2019 roku, według których ich poziom przekroczył 78 mln zł. Jest to rekordowy okres w historii spółki, a większość przychodów wciąż generuje Fishing Clash.

Symulator wędkowania jest flagowym tytułem spółki, który jeszcze w tym roku ma zadebiutować w Chinach. Polska spółka wraz z chińskim partnerem NetEasy, wprowadziła grę testowo na platformę iOS w Chinach. Na tym rynku wiodącym systemem operacyjnym jest Android, a polska spółka deklaruje, że jest gotowa wypuścić grę na obydwa systemy. Obecnie Ten Square Games oczekuje na zielone światło od chińskiego regulatora i uzyskania licencji. Dzięki temu rozpocznie tam sprzedaż.

Zobacz także: Hossa gamingowa wyprzedziła hossę rynku nieruchomości. Deweloperzy gier na GPW więcej warci niż deweloperzy nieruchomości

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.