Najpierw Builders of Egypt, teraz Builders of Greece. Nowa propozycja od CreativeForge Games
Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
21 maj 2020, 06:50

Najpierw Builders of Egypt, teraz Builders of Greece. Nowa propozycja od CreativeForge Games już na Steam

Gra Builders of Egypt to jedna z najbardziej wyczekiwanych produkcji PlayWaya i CreativeForge Games (CFG), a w przygotowaniu już jest kolejny tytuł – Builders of Greece.

CreativeForge Games poinformowało o przygotowaniu kolejnej produkcji, jaką będzie Builders of Greece. Jak na razie premiera gry została zaplanowana na IV kwartał 2021 roku. Jeszcze w I kwartale 2021 roku powinna zadebiutować gra Builders of Egypt, która jest jednym z najlepiej budujących się tytułów Grupy PlayWay.

„Jest to jeden z najmocniejszych tytułów w grupie PLW” - zapewnia Piotr Karbowski, prezes zarządu CreativeForge Games.
 

Builders of Greece

Mocne tytuły od CreativeForge Games

CFG przygotowuje obecnie dwie gry typu strategia/builder – Builders of Egypt oraz Builders of Greece. Pierwsza z nich powinna zadebiutować na początku 2021 roku. Co więcej, jest to jeden z najbardziej wyczekiwanych tytułów PlayWaya. Jak sama nazwa wskazuje, gra będzie rozgrywać się w dolinie Nilu, a zadaniem gracza będzie zarządzanie urbanistyką poprzez m.in. poprzez projektowanie miast.

Na początku tygodniu spółka zapowiedziała wydanie kolejnej gry, tym raz Builders of Greece. Jej premiera jest na razie odległa, ponieważ wstępnie zaplanowana na IV kwartał 2021 roku. Jednak można spodziewać się, że będzie równie obiecującą produkcją. Przewidywany budżet to 300-400 tys. zł.

„Jest to produkcja bliźniacza, nie nazywamy jej kontynuacją aby obecni gracze nadal skupili się na Builders Of Egypt, dopiero po wypuszczeniu gry Builders of Egypt będzie możliwość kupna gry Builders Of Greece” - mówi Piotr Karbowski.

Najnowszy tytuł spółki jest w 100% własnością CFG. W przypadku Builders of Egypt, CFG jest współwydawcą gry. Za samą produkcję obydwu tytułów odpowiada studio Strategy Labs. Na początku maja na platformie Steam oraz GOG zostało udostępniono demo Builders of Egypt: Prologue.
 

Wishlista CreativeForge Games

Jeszcze pod koniec kwietnia spółka poinformowała o liczbie graczy oczekujących na tytuły CFG. Wishlista produkcji studia wynosi obecnie 415 tys. graczy, którzy zapisali się na gry tj. Aircraft Carrier Survival, House Flipper City, Phantom Doctrine oraz Hard West. W zestawieniu nie została uwzględniona gra Builders of Egypt.

Jeszcze w IV kwartale 2020 roku zaplanowane są premiery gier Aircraft Carrier Survival oraz House Flipper City. CFG specjalizuje się w segmencie szeroko pojętych gier taktyczno-strategicznych.

Zobacz także: W tej chwili mamy już 3 pewne tytuły gier do produkcji - Piotr Karbowski, prezes CreativeForge Games

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.