Movie Games z grupy PlayWaya wraz z INC chce rozwijać działalność w Rumunii
Obrazek użytkownika Paweł Biedrzycki
05 cze 2020, 10:15

Drug Dealer Simulator wyniósł Movie Games na nowe poziomy. Wspólnie z INC spółka z grupy PlayWay zamierza rozwijać działalność w Rumunii

Sukces gry Drug Dealer Simulator wywindował działalność Movie Games na nowe poziomy. Gra wciąż świetnie się sprzedaje, a polska spółka gamingowa zapowiedziała plany rozwoju w Rumunii.

Liczba ocen gry Drug Dealer Simulator na platformie Steam w niecałe 1,5 miesiąca od premiery przekroczyła 4,6 tys. Aż 88% graczy pozytywnie ocenia najnowszą produkcję Movie Games. Sprzedaż symulatora narkotykowego dilera okazała się na tyle dużym sukcesem, że producent gier zdecydował się przeznaczyć całość wypracowanego w 2019 roku zysku na dywidendę.

Zaledwie 10 dni po premierze Drug Dealer Simulator, Movie Games w oficjalnym komunikacie poinformowało, że liczba sprzedanych egzemplarzy przekroczyła 100 tys. sztuk. To nie koniec. W komunikacie bieżącym z 20 maja spółka poinformowała, że zyski z Drug Dealer Simulator przekroczyły 1 mln USD. Movie Games chce skutecznie wykorzystać osiągnięty sukces. Spółka rozpoczęła szereg nowych inicjatyw, które mają spowodować, aby udana premiera DDS przełożyła się na skokowy wzrost wartości dla akcjonariuszy.

Zobacz także: Udana premiera Drug Dealer Simulator skłoniła Movie Games do wypłaty dywidendy jako trzecia spółka z branży gamingowej w 2020 r.

Drug Dealer Simulator wyniósł Movie Games na nowe poziomy

Impulsem do początku zwyżki kursu akcji Movie Games była prezentacja dema gry Drug Dealer Simulator. Produkcja cieszyła się na tyle dużym sukcesem, że inwestorzy z wyprzedzeniem dyskontowali potencjalny sukces.

Kurs akcji Movie Games w 2020 roku

Movie Games (1)

Koszty stworzenia gry spłaciły się w zaledwie 15 min od premiery. Nieco ponad miesiąc od rozpoczęcia sprzedaży, spółka poinformowała o 1 mln USD zysku ze sprzedaży produkcji i to jedynie na PC. Do tej pory Movie Games zapowiedziało porty Drug Dealer Simulator na konsole PC, XBOX, a nawet VR. Jak zapowiedział prezes spółki, Mateusz Wcześniak zostaną one zrealizowane najszybciej jak się da.

Aby jeszcze lepiej monetyzować w przyszłości sukces DDS, polska spółka wraz z raperami Małolatem i Sokołem zawiązała spółkę True Games, która ma skoncentrować się na produkcji gier o charakterze ulicznym. Małolat był konsultantem gry Drug Dealer Simulator odpowiedzialnym za to, aby gra zachowała realizm. W tym tygodniu Movie Games zapowiedziało też plany rozwoju swojej działalności na rynku rumuńskim, gdzie wspólnie z Grupą INC zawiąże nowy podmiot - spółkę Mill Games.

Zobacz także: Raperzy „Sokół” i „Małolat” inwestorami w nowej spółce Movie Games

Mocne portfolio Movie Games i plany rozwoju w Rumunii

Drug Dealer Simulator to kolejna, po Lust From Beyond, wysoko oceniana gra Movie Games. Premiera DDS to przełomowy moment w historii spółki, który stanowi fundament, a właściwie trampolinę pod dalszy rozwój firmy. Nie należy bowiem zapominać o tym, że Drug Dealer Simulator wcale nie jest najważniejszym tytułem spółki, który ma zaplanowaną premierę na ten rok. Przed nami debiuty dużo większych produkcji studia, jak gry Lust From Beyond, Plane Mechanic Simulator, Mythbusters oraz Alaskan Truck Simulator. Ostatnie dwie produkcje spółka rozwija w oparciu o licencję pozyskaną od Discovery.

Więcej na temat Movie Games w nagraniu webinaru z prezesem spółki, Mateuszem Wcześniakiem:

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.