Premiera gry SKYHILL: Black Mist z portfolio wydawniczego Klabatera już jutro
Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
10 cze 2020, 07:00

Premiera gry SKYHILL: Black Mist z portfolio wydawniczego Klabatera już jutro

Już jutro premiera gry SKYHILL: Black Mist, której wydawcą jest Klabater. Jest to druga odsłona hitu z 2015 roku, który sprzedał się w kilkuset tysiącach egzemplarzy.

SKYHILL: Black Mist to gra od studia Mandragora z portfolio wydawniczego spółki Klabater. Będzie to kontynuacja tytułu SKYHILL, który ukazał się w 2015 roku. Najnowsza produkcja stanowi połączenie klasycznego horroru z elementami survivalowymi. Twórcy przenieśli rozgrywkę w 3D, pokazując akcję w rzucie izometrycznym.

To obecnie najwyżej ulokowany na liście Top Wishlist Steam tytuł z portfolio Klabatera. Wydawca liczy na sukces tej produkcji, ponieważ pierwsza część od premiery w 2015 roku sprzedała się w nakładzie kilkuset tysięcy egzemplarzy.

Kontynuacja hitu z 2015 roku

11 czerwca zadebiutuje gra SKYHILL: Black Mist w wersji na PC. Początkowo premiera była zaplanowana na 28 maja, jednak została ona przełożona. Wersja gry na konsole ukaże się kilka miesięcy później, a dokładnie 27 sierpnia. Twórcy gry liczą na sukces produkcji, która stanowi drugą odsłonę tytułu SKYHILL wydanego w 2015 roku przez niemieckie studio Daedalic Entertainment.
 


„Traktuję pierwszego Skyhilla jako swego rodzaju wstęp do tego, co tworzymy teraz w Black Mist. Mieliśmy czas, by znacznie usprawnić i rozbudować pierwotny koncept, z oryginału został nam w zasadzie tylko nawiedzony budynek” – mówi Eugene Kisterev, szef projektu w Mandragora Games. „Skala i rozmach nowej odsłony są nieporównywalnie większe, zarówno pod względem rozwiązań gameplayowych, jak i ze względu na przejście do rozbudowanych lokacji w 3D, które można swobodnie eksplorować (…)” - dodaje.

W najnowszej odsłonie gracz wcieli się w rolę pracownika firmy biotechnologicznej, który otrzymał możliwość zamieszkania w apartamencie Skyhill. Jednak jego córka zostaje porwana, a budynek opanowują mroczne postacie, z którymi gracz musi się zmierzyć. Tytułowa Czarna Mgła jest źródłem zła, które pojawia się w grze. W planach jest wydanie tytułu w trzech wersjach.
 

SKYHILL: Black Mist jest połączeniem horroru z rozgrywką survivalową. Nowa odsłona tytułu została wzbogacona o elementy skradanki czy ponownej eksploracji miejsc. Gracz będzie mógł również wytwarzać przedmioty, które pomogą mu przetrwać w trudnych warunkach.

Na dzień przed premierą, gra znajduje się na liście popularnych nadchodzących tytułów platformy Steam.

Kolejne premiery Klabatera

SHYHILL: Black Mist to jedna z pierwszych tegorocznych premier z portoflio wydawniczego od Klabatera. Jeszcze pod koniec kwietnia na Steamie zadebiutowała gra Help Will Come Tommorrow od studia Arclight Creations.

Kolejna produkcja, która ma szansę na sukces jest This is the Zodiac Speaking, która powstaje we współpracy ze spółką Punch Punk Games. Jej premiera jest zaplanowana na 24 września. Jest to druga gra stworzona wspólnie z tym studiem, ponieważ pierwsza - czyli Apocalipsis - zadebiutowała w 2019 roku. Ważnym punktem w portfolio Klabatera są gry tworzone na licencji z Discovery Networks. Michał Gembicki w wywiadzie dla Comparic TV podkreślił, że to są projekty, do których spółka przykłada dużą wagę. Mówimy tutaj m.in. o Moonshiners The Game (Bimbrownicy), która będzie mieć premierę jeszcze w tym roku.

„Możecie się spodziewać, że Klabater praktycznie co miesiąc będzie dostarczał coś ciekawego” - zapewnił Michał Gembicki w Comparic TV.

Klabater zadebiutował w zeszłym roku na rynku NewConnect. Obecna kapitalizacja spółki wynosi około 60 mln zł, a kurs akcji od początku 2020 roku wzrósł o blisko 30%.

Notowania Klabatera od debiutu na NewConnect

Klabater

Zobacz także: Premiera gry Help Will Come Tomorrow, którą wydaje Klabater już dziś. Akcje spółki notują rekordowe obroty

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.