CreativeForge Games podpisało umowę z zagranicznym wydawcą na największą grę w portfolio studia
Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
22 cze 2020, 13:21

CreativeForge Games podpisało umowę z zagranicznym wydawcą na największą grę w obecnym portfolio studia

W zeszłym tygodniu CreativeForge Games (CFG) poinformowało o podpisaniu umowy z brytyjską firmą Slitherine Software UK LTD.

Zawarta umowa będzie obejmować wydanie polskiej gry przez brytyjską spółkę. CreativeForge Games na razie nie podaje, co to będzie za produkcja. Jak wynika z oficjalnego komunikatu, premiera została zaplanowana na grudzień 2021 roku. Gra zostanie wydana w wersji na PC, jednak nie są wykluczone również wersje na konsole.

„Nie mogę zdradzić tytułu. Gra nie jest widoczna w portfolio CFG obecnie. Jest to większy tytuł produkcyjny niż którykolwiek z obecnych. Mogę zdradzić, że widok w grze jest izometryczny” - komentuje Piotr Karbowski, prezes zarządu CFG.

Kurs spółki rośnie na dzisiejszej sesji o kilkanaście procent, a obecna kapitalizacja znajduje się na poziomie 90 mln zł.
 

Notowania CreativeForge Games

CFG

CFG szykuje największą grę w obecnym portfolio studia

W piątek CFG poinformowało o podpisaniu umowy z brytyjską firmą Slitherine Software. Zagraniczna spółka działa na rynku gamingowym już 20 lat. W swoim portfolio ma ponad 200 produkcji głównie strategicznych oraz wojennych.

Zawarta umowa obejmuje wydanie polskiej gry w wersji na PC, jednak nie wykluczono również wydania produkcji na konsole. Premiera, według założeń, ma się odbyć w grudniu 2021 roku. Brytyjska spółka będzie odpowiedzialna za sprzedaż gry oraz kampanię marketingową. Prawa do tytułu będą należeć do CFG. Warto wspomnieć, że CreativeForge Games już realizuje jeden tytuł wojenny, a jest nim Aircraft Carrier Survival.

Jak na razie gra nie jest widoczna w portfolio CFG. Prezes Piotr Karbowski zapowiada, że będzie to największa dotychczas produkcja w historii studia. Wiemy również, że zostanie wykonana w rzucie izometrycznym, a na więcej szczegółów musimy zaczekać.

Prezes CFG nie wyklucza zawierania kolejnych umów. Na razie spółka pracuje nad kilkoma produkcjami. W IV kwartale możemy spodziewać się dwóch premier. Pierwsza z nich to Aircraft Carrier Survival. Będzie to gra osadzona w czasach II wojny światowej, a już w zeszłym roku wishlista na ten tytuł budowała się powyżej oczekiwań.

Druga premiera to House Flipper City, czyli jak wskazuje sam tytuł zadaniem gracza będzie remontowanie budynków i przebudowa miast. Jest to gra wzorowana na hicie PlayWaya. Jak powiedział Strefie Inwestorów Piotr Karbowski, „obecnie studio jest w stanie produkować 4 gry jednocześnie, z czego jedna większa posiada zapotrzebowanie na około 20 osób”.

W portfolio spółki znajduje się jeszcze kilka propozycji na 2021 rok. Jedna z nich to Builders of Egypt, która powinna ukazać się jeszcze w I kwartale przyszłego roku. CFG będzie wydawcą tytułu. Niedawno zapowiedziano również Builders of Greece, który będzie mieć premierę pod koniec 2021 roku. W tym przypadku jest to produkcja własna studia. Oprócz tego spółka realizuje też projekt związany z kultową grą Postal, na który spółka podpisała umowę z Running with Scissors.

Zobacz także: Najpierw Builders of Egypt, teraz Builders of Greece. Nowa propozycja od CreativeForge Games już na Steam

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.