Linia kredytowa zapewni CI Games możliwość pracy nad 3 produkcjami równolegle
Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
30 cze 2020, 16:21

Linia kredytowa zapewni CI Games możliwość pracy nad 3 produkcjami równolegle

CI Games poinformowało dzisiaj o wydłużeniu finansowania kredytowego na produkcję gry Sniper Ghost Warrior Contracts 2, której premiera ma się odbyć w IV kwartale 2020 roku.

Spółka znana z serii gier Sniper Ghost Warrior podpisała aneks do umowy kredytu odnawialnego z mBank. Tym samym CI Games wydłużyło finansowanie kredytowe o wartości 15 mln zł. Ta kwota zapewni spółce realizację 3 projektów, w tym drugiej części Sniper Ghost Warrior Contracts oraz Lords of the Fallen 2.

„Finansowanie bankowe jest dla nas efektywne i ma niski koszt. Tak jak mówiłem kilka miesięcy temu, planowaliśmy zmniejszyć jego poziom do 15 mln zł co uczyniliśmy. Nasze nakłady inwestycyjne stopniowo rosną wraz ze wzrostem zatrudnienia. Stąd potrzebujemy tych środków do skończenia SGW Contracts 2 i wydania tej gry. W zależności od poziomu sprzedaży podejmiemy kolejne decyzje co do linii kredytowej” - komentuje Marek Tymiński, prezes CI Games.

Zobacz także: CI Games wydłużył finansowanie kredytowe o wartości 15 mln zł

Finansowanie dla CI Games na komfort prac nad produkcjami

W poniedziałek CI Games podpisało aneks do umowy kredytu odnawialnego z mBankiem na kwotę 15 mln zł. Umowa została zawarta na czas określony do 31 marca 2021 roku. Jak czytamy w komunikacie spółki, Marek Tymiński, prezes zarządu jest zobowiązany w tym czasie „do posiadania minimum 52 663 570 szt. akcji w kapitale zakładowym Spółki, uprawniających do 32,52% liczby głosów w akcjonariacie Spółki”.

Aktualna wartość zobowiązań spółki w stosunku do mBank wynosu 12,5 mln zł. Jak zapewnia Marek Tymiński: „Obecnie gdybyśmy spłacili całość kredytu to nadal pozostałaby gotówka na naszych rachunkach. To jasno świadczy o zdrowej sytuacji finansowej grupy CI Games”. Spółka na koniec I kwartału 2020 roku posiadała w gotówce 14,55 mln zł i na bieżąco generuje przychody ze swoich gier, w tym z najnowszego tytułu Sniper Ghost Warrior Contracts, którego premiera odbyła się pod koniec listopada 2019 roku.

Finansowanie kredytowe w wysokości 15 mln zł zapewni spółce produkcję 3 gier. Pierwszą z nich jest Sniper Ghost Warrior Contracts 2. Jej premiera została zaplanowana na IV kwartał 2020 roku. CI Games planuje wydać zarówno wersje na PC jak i konsole. Już w sierpniu rozpocznie się kampania marketingowa tytułu. Jednak budżet gry będzie niższy niż w przypadku pierwszej części, która została wydana w zeszłym roku.


Kurs akcji CI Games w 2020 roku

CI Games


Kolejną grą, nad którą pracuje CI Games, jest druga część Lords of the Fallen. Jeszcze w zeszłym roku mBank ograniczył linię kredytową spółce, ponieważ nie realizowano planu projektu gry. W komunikacie CI Games wspomniano jeszcze o trzecim projekcie.

„O tym projekcie za wcześnie jeszcze więcej mówić, ale jest on związany z dalszym rozwojem marki SGW” - mówi Marek Tymiński.

Zobacz także: Premiera Sniper Ghost Warrior Contracts2 jeszcze w tym roku

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.