FDA uznało grę jako jedną z metod leczenia ADHD
Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
01 lip 2020, 07:00

Gra na receptę? Produkcja Akili Interactive uznana jako lek dla dzieci z ADHD

Amerykańska Agencja Żywności i Leków (FDA) zatwierdziła po raz pierwszy grę jako lek dla dzieci z ADHD.

Gra EndeavourRx autorstwa Akili Interactive jako pierwsza w historii została uznana przez FDA jako lek przeznaczony dla dzieci z ADHD. Od teraz lekarze będą mogli zalecać osobom od 8 do 12 r.ż. granie w tę produkcję. Oczywiście nie będzie to główna metoda leczenia zaburzeń związanych z chorobą ADHD, ale gra będzie mogła stanowić dodatek do istniejących terapii.

„Gra EndeavourRx oferuje opcję nielekową do łagodzenia objawów związanych z ADHD u dzieci i jest ważnym przykładem rozwijającej się dziedziny cyfrowej terapii” - powiedział Jeffrey Shuren, dyrektor Centrum Urządzeń FDA i Zdrowia Radiologicznego.

Gra jako lekarstwo

ADHD czyli zespół nadpobudliwości psychoruchowej jest powszechnym zaburzeniem wśród dzieci. Objawy obejmują trudności z koncentracją i zwracaniem uwagi, trudności z kontrolowaniem zachowania i bardzo wysoki poziom aktywności. FDA, w wyniku przeprowadzonych badań, uznał grę EndeavourRx jako lek dla dzieci z ADHD.

Jest to pierwszy raz w historii kiedy gry, stosowane powszechnie jako forma rozrywki, stały się również częścią terapii w leczeniu zaburzeń psychoruchowych. Badania kliniczne były prowadzone przez kilka lat na próbie 600 dzieci. Grały one po 25 minut dziennie, 5 dni w tygodniu przez miesiąc.

W EndeavourRx gracz podróżuje tratwą po rzekach w różnych lokalizacjach, zbierając cele i omijając przeszkody. Gra jest dostępna na receptę, a zainteresowane osoby mogą się zapisywać na listę oczekujących. Sami zobaczcie jak prezentuje się gra.

Gra jako uzupełnienie do podstawowych metod leczenia ADHD jest przeznaczona dla dzieci od 8 do 12 r.ż. Jest ona przeznaczona na system iOS, czyli posiadacze iPhone'ów oraz iPadów będą mieć możliwość skorzystania z tej terapii.

Oczywiście celem gry nie jest osiągnięcie sukcesu komercyjnego. Jednak ta forma rozrywki może być przełomowa dla medycyny.

Zobacz także: Rynek gier rośnie jak na drożdżach! Według raportu Newzoo w 2023 roku jego wartość przekroczy 200 mld USD

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.