Sprzedaż gry Thief Simulator na Nintendo Switch przekroczyła 500 tys. kopii
Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
09 lip 2020, 13:02

Sprzedaż Thief Simulator na Nintendo Switch przekroczyła 500 tys. To rekordowy wynik tytułu PlayWay na tej konsoli

Do tej pory sprzedano 500 tys. kopii gry Thief Simulator na Nintendo Switch. Jest to najwyższa sprzedaż na przenośną konsolę pojedynczego tytułu w Grupie PlayWay.

Symulator złodzieja został wydany w listopadzie 2018 roku. Gra doczekała się m.in. wersji VR oraz na konsole Nintendo Switch. Forever Entertainment, odpowiedzialna za port oraz wydawca gry na konsolę Nintendo Switch, poinformowała o sprzedanych 500 tys. egzemplarzy tytułu.

Jak zapewnia Krzysztof Kostowski, prezes Grupy PlayWay, jest to dotychczas najwyższy wynik sprzedażowy jednego tytułu z Grupy PlayWay na konsole Nintendo Switch.

Produkcje PlayWaya na Nintendo Switch

Już pod koniec 2019 roku, Krzysztof Kostowski zapewnił, że wszystkie ważne tytuły w Grupie PlayWay zostaną wydane na konsole. Jak pokazują najnowsze dane dotyczące sprzedaży symulatora złodzieja, nawet starsze produkcje cieszą się dużą popularnością. Thief Simulator wydany w wersji na Nintendo Switch osiągnął już sprzedaż 500 tys. egzemplarzy.

Wersja PC symulatora złodzieja zadebiutowała w listopadzie 2018 roku, natomiast w maju 2019 roku gdyńska spółka Forever Entertainment wydała grę na przenośne konsole. Jeszcze w tym roku ukaże się wersja na tytułu na konsole PlayStation 4.

W planach Grupy PlayWay jest portowanie większości tytułów na Nintendo Switch.
 

Thief Simulator


Na ten rok PlayWay ma zaplanowane kilka ważnych premier. Wśród nich jest Bum Simulator, czyli symulator bezdomnego. Jak poinformowało studio Ragged Games, odpowiedzialne za produkcję tytułu, już niedługo na Steamie pojawi się gra we wczesnym dostępie.

Z innych wyróżnionych premier przez PlayWaya mamy Junkyard Simulator, Prison Simulator, I am Your President czy Contraband Police. W całym kalendarzu premier aż 124 produkcje w przygotowaniu. Jest na co czekać!

Zobacz także: Epidemia ograniczyła produkcję Nintendo Switch, ale i tak polskie spółki gamingowe notują wysoką sprzedaż tytułów na przenośną konsolę

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.