CreativeForge Games zapowiada Phantom Doctrine 2 i publikuje trailer
Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
23 lip 2020, 16:06

CreativeForge Games zapowiada Phantom Doctrine 2 i publikuje trailer gry

CreativeForge Games właśnie zapowiedziało produkcję drugiej części gry Phantom Doctrine. Na dzień dzisiejszy jest to największy tytuł w portfolio spółki i warszawska spółka zamierza go wydać samodzielnie, bez zewnętrznego wydawcy.

Po zapowiedzi gry Builders of Greece i podpisaniu umowy z zagranicznym wydawcą na największy tytuł w historii studia, przyszedł czas na jeszcze większy i tym razem własny tytuł CreativeForge Games. Spółka opublikowała właśnie najnowszy trailer gry Phantom Doctrine 2: The Cabal, która będzie kontynuacją produkcji z 2018 roku. Dotychczasowi fani Phantom Doctrine mają być jedną z grup docelowych gry, ale potencjał komercyjny kontynuacji ma być dużo większy, zapewnia prezes CFG.

„Zauważyliśmy duży potencjał sprzedażowy oraz niszę rynkową, którą Phantom Doctrine 2 może wypełniać. Wykorzystujemy obecną grupę odbiorców oraz poszerzamy zasięg o nowych przekazując bardziej dostępną wersję gry. Dzięki wprowadzeniu zmiany generacji gry sądzę, że posiada ona większy potencjał sprzedażowy niż kiedykolwiek” - mówi Strefie Inwestorów Piotr Karbowski, prezes zarządu CreativeForge Games.
 

CFG szykuje kontynuację Phantom Doctrine

Gracze mieli okazję zobaczyć pierwszy trailer gry Phantom Doctrine 2: The Cabal. Będzie to kontynuacja tytułu wydanego w 2018 roku, który otrzymał w większości pozytywne recenzje na platformie Steam. Natomiast na Metacritic ogólna ocena gry sprzed 2 lat wynosi 73 pkt.

Jak powiedział Piotr Karbowski, prezes zarządu CreativeForge Games, na dzień dzisiejszy jest to największy tytuł w portfolio spółki. „Jest to rozmiarowo AA, natomiast bierzemy przykład z rozpoznawalnych produkcji typu Hitman, czy też Splinter Cell i chcielibyśmy wykorzystać ten rynek w taki sposób aby gracze tytułów AAA również odnaleźli się w Phantom Doctrine 2”. 

A to nie wyklucza, że spółka szykuje jeszcze większe produkcje. Na ten moment otrzymaliśmy informację, że development drugiej części może potrwać nie mniej niż 2 lata.

Przypomnijmy, że pierwsza część tytułu przenosi gracza do 1983 roku, gdzie znajduje się w samym środku „zimnej wojny”. Produkcja jest strategiczną grą turową, a druga część będzie bazować na tej samej grupie odbiorców, ale nie tylko. Spółka planuje poszerzyć zasięg nowego tytułu.

Dzisiaj kurs akcji pnie się w górę o ponad 10%, a kapitalizacja spółki przekracza 115 mln zł. CreativeForge Games jeszcze w tym roku szykuje dwie premiery własnych produkcji m.in. Aircraft Carrier Survival oraz House Flipper City.
 

Notowania CreativeForge Games

CFG


Pod koniec czerwca spółka poinformowała o zawarciu umowy z brytyjskim wydawcą Slitherine Software UK LTD. Jak wynika z oficjalnego komunikatu, premiera gry została zaplanowana na grudzień 2021 roku. Będzie to największy tytuł w portfolio CreativeForge Games.

Zobacz także: CreativeForge Games podpisało umowę z zagranicznym wydawcą na największą grę w obecnym portfolio studia

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.