Bloober Team pokazał nowy trailer The Medium i rozpoczął sprzedaż pre-orderów
Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
24 lip 2020, 12:22

Bloober Team rozpoczął sprzedaż pre-orderów The Medium. Polska gra jedną z najbardziej wyczekiwanych produkcji na Xbox Series X

Podczas wczorajszego Xbox Games Showcase, Bloober Team zaprezentował najnowszy trailer The Medium oraz rozpoczął sprzedaż pre-orderów.

To już drugi trailer od krakowskiego studia zaprezentowany podczas wydarzenia dedykowanego nowej konsoli Xbox. Tym razem gracze mieli okazję zobaczyć jak zostanie przedstawiona symultaniczna rozgrywka jednocześnie na dwóch ekranach.

„The Medium to nasz najważniejszy jak dotąd tytuł. Gra wykorzystuje technologię symultanicznego gameplayu na obu ekranach jednocześnie, a punktem wyjścia jest pokazanie różnych punkt widzenia. Ta sama rzecz może być widziana z zupełnie różnych perspektyw. Wydaje nam się, że będzie to jeden z najmocniejszych tytułów na premierę nowej konsoli” – mówi Piotr Babieno, prezes Bloober Team.

Zobacz także: Bloober Team pokazał na konferencji XBOX trailer gry Medium. Tytuł trafi na konsolę nowej generacji

Krakowski horror na Xbox Series X

Bloober Team obecnie przygotowuje się do premiery najważniejszego tytułu dotychczas. Będzie to The Medium, gra, która zostania pokazana na dwóch ekranach jednocześnie. Tytułowym medium będzie Marianne, dzięki której gracze doświadczają jednocześnie materialnej jak i duchowej rzeczywistości. Warto podkreślić, że fabuła rozgrywa się w Krakowie, podobnie jak wcześniejsza wersja Observera.

Podczas wczorajszego Xbox Games Showcase zaprezentowano 9 z 15 tytułów, które ukażą się na konsolę nowej generacji. Wśród wybranych produkcji znalazła się polska gra. Wiemy, że premiera The Medium od Bloobera ukaże się pod koniec 2020 roku. Po wczorajszym evencie rozpoczęła się również sprzedaż pre-orderów. Na Steamie gracze mogą liczyć na specjalną zniżkę. Cena wersji na PC wynosi 179,99 zł (na platformie 161,99 zł).

„The Medium to horror psychologiczny z widokiem z perspektywy trzeciej osoby, opatentowanym systemem rozgrywki w podwójnej rzeczywistości i oryginalną ścieżką dźwiękową skomponowaną przez Arkadiusza Reikowskiego oraz Akirę Yamaokę” - czytamy na Steamie.

Polska gra została jedną z najlepiej przyjętych gier podczas Xbox Games Showcase. Ponadto, jest jedną z najbardziej wyczekiwanych produkcji na konsolę nowej generacji. Krakowskie studio przygotowuje również na nowy sprzęt inną grę – najnowszą odsłonę Observer: System Redux. 

Notowania Bloober Team

Bloober Team


Po raz pierwszy gra The Medium została zaprezentowana na początku maja. Od tego czasu kurs akcji krakowskiej spółki produkującej gry wzrósł o ponad 70%. W tej chwili wycena rynkowa studia przekracza 350 mln zł i jest najwyższa w historii.

Zobacz także: Nowy trailer The Medium od Bloober Team

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.