Bloober Team pokazał na konferencji XBOX trailer gry Medium
Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
07 maj 2020, 17:39

Bloober Team pokazał na konferencji XBOX trailer gry Medium. Tytuł trafi na konsolę nowej generacji

W trakcie konferencji Xbox spółka Microsoft ogłosiła, że gra The Medium od Bloober Team trafi na konsolę nowej generacji w dniu jej premiery.

Podczas dzisiejszej konferencji Microsoft zaprezentował produkcje zewnętrznych studiów, które będą dostępne na konsolę nowej generacji. Wiemy już, że jednym z tytułów będzie polska gra od Bloobera, czyli The Medium. Również pokazano pierwszy trailer gry, która będzie horrorem psychologicznym.

Ponadto, na konsole nowej generacji trafi również inny tytuł krakowskiego studia. Na IV kwartał 2020 roku zaplanowano również premierę Observer: System Redux, który będzie odświeżoną wersją kultowej produkcji Bloobera.

Zobacz także: Bloober Team najwyżej od 2017 roku. Xbox potwierdza premierę konsoli X w 2020 roku i zapowiada, że wkrótce przedstawi dostępne gry

Współpraca Microsoftu oraz Bloober Team

Już na początku tygodnia pisaliśmy, że Bloober Team w ostatnim czasie stawia sobie wiele wyzwań, a notowania spółki wychodzą na nie widziane dotąd maksima. Dzisiejsze informacje z konferencji Xboxa potwierdziły nasze przypuszczenia, że gra The Medium ukaże się na Xbox Series X jeszcze w listopadzie.

Kurs akcji Bloober Team

Bloober

Od początku roku kurs akcji Bloober Team wzrósł o 106% i dzień przed konferencją wyszedł na historyczne maksima.

Prace nad grą trwają już kilka lat i do tej pory jest to największa produkcja od krakowskiego studia. Dzięki uzyskaniu patentu, Bloober Team przedstawi rozgrywkę jednocześnie na dwóch ekranach. Ma to być przełomowa i unikatowa gra storytellingowa oparta o koncepcję symultanicznej rozgrywki właśnie na dwóch monitorach. Jak zapowiadano już na początku roku, bohaterem ma być kobieta, która będzie medium postrzegającym świat w różnych perspektywach. Jak wynika z zaprezentowanego trailera akcja gry toczy się w Krakowie, a tytułowym Medium jest kobieta.

Kompozytorem muzyki do gry będzie Akira Yamaoka, który jest znany jako kompozytor ścieżki dźwiękowej gry Silent Hill.

Twórcy nowego sprzętu podkreślają, że obecna pandemia COVID-19 nie powstrzyma ich planów. Tym samym Xbox rozpoczyna serię konferencji, podczas których będą ogłaszane kolejne aktualizacje dotyczące konsoli nowej generacji. Już niedługo powinniśmy również poznać produkcje z Xbox Game Studios.
 

Zobacz także: Polskie gry na konsole nowej generacji. Które spółki przygotowują portfolio na premierę PS5 i Xbox Series X?

Coraz większe gry od Bloobera

Bloober w najbliższych latach zamierza wydawać większe tytuły typu AAA co 1,5-2 lata. Oprócz gry Medium, nad którą prace trwają już od 2013 roku, spółka ma jeszcze w portfolio projekt Black. Ponadto, nowe produkcje studia ma wyróżniać większa ilość elementów akcji. Wciąż pozostaną one w konwencji horrorów, w czym krakowska spółka jest specjalistą.

Dzięki zmianie strategii dotyczącej wydawanych gier, spółka będzie mogła liczyć na o wiele większą sprzedaż swoich tytułów. Budżety nowych produkcji będą oscylować między kilkoma a kilkonastoma miliona USD.

Jeszcze w lutym polska spółka ogłosiła nową strategię na lata 2020-2022, w której zapowiedziano możliwość dokonania przejęcia lub pozyskania partnera branżowego. Taka decyzja zapadła po dokonaniu przeglądu opcji strategicznych, a kilka dni temu Bloober poinformował o rozpoczęciu rozmów mających na celu wybór brokera finansowego, obsługującego potencjalną transakcję.

Obecnie kapitalizacja spółki znajduje się na poziomie 220 mln zł. Bloober Team tym samym nie wyklucza możliwości przeniesienia notowań na Główny Rynek GPW. Takie przejście odbyłoby się bez emisji akcji, a spółka obecnie finansuje swoje produkcje we własnym zakresie, dlatego nie rozważa pozyskiwania kapitału z emisji akcji.

Zobacz także: Bloober Team pracuje nad grami z nowego portfolio, zmienia strategię i planuje przejście na GPW

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.