Bloober Team najwyżej od 2017 roku. Xbox potwierdza premierę konsoli Series X w 2020 roku
Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
04 maj 2020, 13:08

Bloober Team najwyżej od 2017 roku. Xbox potwierdza premierę konsoli X w 2020 roku i zapowiada, że wkrótce przedstawi dostępne gry

Xbox Series X będzie mieć premierę 26 listopada 2020 roku, a to oznacza, że gra o roboczym tytule Medium oraz Observer: System Redux od Bloober Team również zadebiutują pod koniec tego roku. Kurs akcji krakowskiej spółki jest najwyżej od 2017 roku.

Na dzisiejszej sesji, kurs akcji Bloobera rośnie i tym samym notowania spółki są najwyżej od 2017 roku. Mimo pandemii koronawirusa, to dobry czas dla krakowskiego studia. Po pierwsze, ustalono już dokładną datę premiery konsoli nowej generacji od Xboxa na koniec listopada 2020 roku. To może oznaczać, że gra o roboczym tytule Medium ukaże się wraz z debiutem sprzętu.

Nazwy produkcji, które będą mieć premierę wraz z debiutem konsoli Xbox Series X poznamy już 7 maja. Wiemy na pewno, że w IV kwartale 2020 roku inny projekt Bloobera również trafi na konsolę nowej generacji. Mowa o Observer: System Redux. Ponadto, spółka poinformowała jeszcze w zeszłym miesiącu o planach filmowych dla tytułu Layers of Fears.
 

Notowania Bloober Team

Bloober

Zobacz także: Bloober Team zapowiada nową grę, której budżet ma przekraczać 30 mln zł

Produkcje Bloobera na konsole nowej generacji

Kurs akcji Bloober Team podczas dzisiejszej sesji jest najwyżej od 2017 roku. Obecnie cena za akcję znajduje się na poziomie 105 zł, a kapitalizacja spółki to blisko 190 mln zł. Przed krakowskim studiem intensywny rok, a to przede wszystkim za sprawą premier konsol nowej generacji.

Znamy już datę premiery nowego sprzętu Xboxa, która odbędzie się akurat w Święto Dziękczynienia, czyli 26 listopada 2020 roku. Już za kilka dni poznamy pierwsze produkcje, które będą dostępne na konsole nowej generacji. Wiemy już, że jedną z nich będzie nowy tytuł od Bloobera. Chodzi o Observer: System Redux, który będzie odświeżoną wersją kultowej produkcji polskiego studia.

„W najnowszej wersji Observer staramy się maksymalnie wykorzystać możliwości konsol nowej generacji. Stawiamy więc na jakość grafiki, ale także rozszerzenie rozgrywki i poszerzenie historii. Dzięki temu zarówno nowi gracze jak i ci, którzy mieli okazję zagrać w pierwotną wersję, będą mogli świetnie się bawić odkrywając na nowo tą dystopijną rzeczywistość (...)” – zapowiedział prezes Bloober Team, Piotr Babieno.
 


Inną grą, która planowana jest na konsole nowej generacji i może mieć premierę jeszcze w tym roku to produkcja o roboczym tytule Medium. Warto przypomnieć, że gra została zapowiedziana kilka lat temu, bo w 2013 roku. Wtedy też kurs akcji Bloober Team znajdował się na poziomie… 7-8 zł. Co więcej, jest najdłużej rozwijanym tytułem, który ma pozwolić graczom na rozgrywkę jednocześnie na dwóch ekranach.

Jak wskazują sami twórcy konsoli nowej generacji Xboxa, „Xbox Series X to najmocniejsza z naszych dotychczasowych konsol, napędzana przez specjalnie zaprojektowany procesor korzystający z najnowszych architektur Zen 2 i RDNA 2 firmy AMD”.
 

Zobacz także: Gra Medium trafi na konsole nowej generacji. Bloober Team zapowiedział premierę największej produkcji w historii studia

Jeszcze na początku kwietnia poinformowano o planach nowego projektu od Bloobera, którego budżet ma przekroczyć 30 mln zł. Spółka podpisała umowę z globalnym wydawcą na produkcję gry w oparciu o jeden z brandów będących własnością partnera. Jest to zgodne z nową strategią studia, która zakłada rozwijanie dwóch, dużych projektów jednocześnie.

Spółka zapowiedziała wydawanie dużego tytułu co 1,5-2 lata. Kolejne szczegóły dotyczące nowej produkcji możemy poznać dopiero w przyszłym roku.

Wyzwania Bloober Team

W ostatnich tygodniach Bloober Team dostarcza inwestorom wielu ciekawych informacji. Jedną z nich jest produkcja filmu w oparciu o jeden z pierwszych tytułów krakowskiego studia, czyli Layers of Fear. Firmą odpowiedzialną za cały proces produkcji filmu na podstawie gry polskiej spółki oraz za pozyskanie finansowania będzie hollywoodzka wytwórnia Project Nerd Boss.

„Podpisanie umowy, na mocy której kolejny nasz produkt zyska filmową adaptację pozwala nam budować nasze portfolio zgodnie z planem. Nasz hollywoodzki partner będzie odpowiadał zarówno za złożenie budżetu jak i produkcję filmu. My będziemy koproducentami” - powiedział prezes Bloober Team.

Co więcej, Bloober Team podpisało umowę z Platige Image, który będzie odpowiedzialny za przygotowanie animacji do nowej, wysokobudżetowej produkcji spółki. Obie firmy będą dążyć nie tylko do stworzenia produkcji najwyższej jakości, ale również do tego, aby światowy poziom ich realizacji stał się wizytówką polskiego gamedevu.

Zobacz także: Powstanie film w oparciu o grę krakowskiego studia Bloober Team

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.