Movie Games publikuje nowy trailer Lust from Beyond i ustala, że premiera gry nastąpi we wrześniu
Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
28 lip 2020, 11:38

Movie Games publikuje nowy trailer Lust from Beyond i ustala datę premiery gry

Movie Games opublikowało najnowszy trailer horroru Lust from Beyond. Premiera gry została zaplanowana na 24 września 2020 roku.

Lust from Beyond to trzeci horror w portfolio spółki Movie Games. Premiera tytułu odbędzie się 24 września, a wishlista gry na platformie Steam wynosi już 118 tys. użytkowników. Jeszcze w zeszłym roku spółka przeprowadziła kampanię crowdfundingową na Kickstarterze na produkowany horror, w ramach której pozyskano ponad 90 tys. CAD.

„(…) Rozpoczynamy również zintensyfikowaną kampanię marketingową, w której skład wchodzić będą nowe trailery, streamy developerskie, akcje angażujące społeczność, a także zupełnie nowy, darmowy prolog. Pragniemy nie tylko powtórzyć intensywne działania zaprezentowane podczas premiery Drug Dealer Simulator, ale też rozwinąć je o kolejne, nowe sposoby dotarcia do potencjalnych odbiorców. Bardzo się cieszymy, że zainteresowanie już na obecną chwilę jest na tak wysokim poziomie” – powiedział Mateusz Wcześniak, prezes Movie Games.

Wczoraj spółka opublikowała najnowszy trailer gry. Lust form Beyond to jeden z najbardziej wyczekiwanych tytułów w portfolio Movie Games, a zeszłoroczny trailer z 27 lutego został bowiem wyświetlony ponad 1,4 mln razy.
 

Okultystyczny horror od Movie Games

Pierwszym horrorem w portfolio Movie Games było Lust for Darkness, a w zeszłym roku odbyła się premiera The Beast Inside. Natomiast w tym roku Movie Games już przygotowuje się do wydania kolejnego horroru. Lust from Beyond, czyli kontynuacja Lust for Darkness, to pierwszoosobowy horror, który jest inspirowany twórczością m.in. Lovecrafta oraz Beksińskiego. Gracze będą mogli liczyć zarówno na okultystyczne jak i erotyczne elementy w rozgrywce.

Twórcami Lust from Beyond jest studio Movie Games Lunarium, które również jest odpowiedzialne za Lust for Darkness. Jak mówił Mateusz Wcześniak w wywiadzie dla PAP Biznes, nowy tytuł ma o wiele większe szanse odnieść sukces niż poprzedni horror, czyli The Beast Inside.

„Lust from Beyond to kontynuacja Lust from Darkness, a więc gry o ugruntowanej już pozycji, dostępnej również na coraz większej liczbie konsol. Lust From Beyond' ma już niemal dwa razy większą wishlistę niż The Beast Inside, a do premiery powinna być wyższa trzy razy. Warto również przypomnieć, że budżet Lust from Beyond jest ponad dwa razy niższy, w tym częściowo spłacony środkami pozyskanymi w ramach bardzo udanej kampanii na portalu Kickstarter” - ocenił prezes Movie Games w wywiadzie dla PAP Biznes.

The Beast Inside był do tej pory największym horrorowym sukcesem Movie Games. Gra na platformie Steam może pochwalić się 87% pozytywnych ocen, a pod koniec czerwca warszawski producent gier poinformował o całkowitym zwrocie kosztów na produkcję. Trzeci horror w portfolio spółki będzie korzystać z dotychczasowych doświadczeń w produkcji i sprzedaży horrorów jakie zdobyło Movie Games. Sama produkcja jest już w części pokryta, bo w zeszłym roku warszawska spółka przeprowadziła zbiórkę na platformie Kickstarter, która cieszyła się dużym zainteresowaniem. Aż 3 tys. osób wsparło rozwój gry Lust from Beyond, a Movie Games pozyskało ponad 90 tys. CAD.
 


W połowie lipca kurs Movie Games wyszedł na historyczne maksima, a spółka już planuje przeniesienie notowań na Główny Rynek GPW. Przy okazji debiutu Mateusz Wcześniak zapowiedział, że nie przewiduje emisji akcji. Movie Games jest jedną z największych spółek gamingowych notowanych na NewConnect. Obecna wycena warszawskiego producenta gier oscyluje w okolicy 300 mln zł, a wycena rynkowa spółki od początku roku wzrosła o 238%. 

Notowania Movie Games

Movie Games

Zobacz także: Movie Games planuje produkcję ponad 30 gier, nie potrzebuje zewnętrznego finansowania (wywiad)

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.