Sprzedaż Nintendo Switch wzrosła o 170% ta konsola to absolutny hit
Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
11 sie 2020, 06:40

Sprzedaż Nintendo Switch w górę o blisko 170%. Przenośna konsola to hit rynku gier!

Najnowsze wyniki Nintendo pokazują jak pandemia koronawirusa wpływa na branżę gier. Sprzedaż konsol Nintendo Switch wzrosła o blisko 170% rok do roku w okresie kwiecień-czerwiec.

Nintendo opublikowało wyniki za II kwartał 2020 roku i zdecydowanie zaskoczyło analityków, którzy nie spodziewali się osiągnięcia aż takiej dużej sprzedaży. Konsola Nintendo Switch oraz Switch Lite cieszyły się ogromną popularnością na całym świecie. Ich sprzedaż wzrosła o blisko 170% r/r: z 2,13 mln sztuk do 5,68 mln.

Japońskiej spółce udało się osiągnąć tak świetny wynik, pomimo że na początku pandemii ograniczono produkcję przenośnych konsol. „W czasie pandemii zarówno sprzedaż gier, jak i konsol w Ameryce Północnej wzrosła o kilkadziesiąt procent r/r. Switch w omawianym okresie znalazł wręcz dwukrotnie więcej nabywców, niż w analogicznym okresie rok temu! Ta statystyka pokazuje jak silną pozycję na globalnym rynku ma Switch, biorąc pod uwagę zbliżającą się wielkimi krokami premierę konsol nowej generacji” - powiedział Jacek Głowacki, Company Development Manager w Draw Distance.

Zobacz także: Epidemia ograniczyła produkcję Nintendo Switch, ale i tak polskie spółki gamingowe notują wysoką sprzedaż tytułów na przenośną konsolę

Nintendo Switch hitem na całym świecie

Na początku pandemii japoński producent miał problemy z produkcją konsoli Switch. Jednak nawet te ograniczenia nie wpłynęły negatywnie na osiągnięte wyniki przez Nintendo. W zeszłym tygodniu spółka opublikowała wyniki finansowe za okres kwiecień-czerwiec 2020 roku, które znacznie przewyższyły oczekiwania analityków.

Sprzedaż zarówno konsoli Nintendo Switch, jak i Switch Lite, wzrosła o 167% w okresie 3 miesięcy. Wcześniej liczba sprzedanych sztuk wynosiła 2,13 mln. Aktualnie sprzedano 5,68 mln egzemplarzy przenośnego sprzętu. Popularność japońskiego urządzenia napędza w szczególności jedna gra – Animal Crossing: New Horizons. W ciągu kwartału sprzedano ponad 10 mln kopii tego tytułu.
 

sprzedaż Switch

Źródło: Nintendo


Najnowsze wyniki finansowe Nintendo odzwierciedlają jak pandemia COVID-19 wpłynęła na międzynarodowy rynek gier. Zysk operacyjny japońskiej spółki wyniósł 1,4 mld USD, co oznacza wzrost o ponad 420%. Jednak w raporcie finansowym Nintendo podkreślono, że jeśli epidemia znów przybierze na sile, to może powrócić problem z produkcją konsol.

Jeszcze przed pandemią pisaliśmy, że konsole Nintendo Switch biją rekordy popularności, a na rynku NewConnect mamy kilku specjalistów od produkcji tytułów na przenośne urządzenia. Mowa m.in. o Forever Entertainment czy SONKA.

Zobacz także: Nintendo Switch bije rekordy popularności. Które polskie spółki gamingowe mogą na tym skorzystać?

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.