Animal Crossing to prawdziwy fenomen. Od marca sprzedaż sięgnęła 22,4 mln sztuk
Obrazek użytkownika Karolina Piotrowska
14 sie 2020, 11:27

Gra Animal Crossing od marca znalazła 22 miliony nabywców. Z czego wynika fenomen najpopularniejszej gry na Nintendo Switch?

Konsola Nintendo Switch w ostatnich miesiącach bije rekordy sprzedaży. Najpopularniejszą grą na przenośny sprzęt jest Animal Crossing: New Horizons, której jak podają twórcy, sprzedaż przekroczyła 22,4 mln sztuk.

Najnowsze wyniki finansowe Nintendo pokazują jak pandemia COVID-19 wpłynęła na międzynarodowy rynek gier. Zysk operacyjny japońskiej spółki wyniósł 1,4 mld USD, co oznacza wzrost o ponad 420%.

Według najnowszego raportu Nintendo, największego popularnością cieszy się gra Animal Crossing New Horizons. W I kwartale przesuniętego roku obrotowego 2021 roku, który zakończył się w czerwcu sprzedała się w ponad 10 mln egzemplarzy. Taki wynik udało się osiągnąć, pomimo czasowego ograniczenia produkcji przenośnej konsoli na początku pandemii.
 

Zobacz także: Epidemia ograniczyła produkcję Nintendo Switch, ale i tak polskie spółki gamingowe notują wysoką sprzedaż tytułów na przenośną konsolę

Gra Animal Crossing to prawdziwy fenomen

Pierwsza gra Animal Crossing została wydana w 2001 roku przez japońską spółkę Nintendo. Pozwala ona graczom skosztować życia w bajkowej wiosce zamieszkałej przez antropomorficzne zwierzęta. Tytuł udostępnia szereg aktywności, mnóstwo opcji personalizacji postaci i relaksujące tempo rozgrywki, z czego więc wynika fenomen tej produkcji?

„Animal Crossing: New Horizons to dowód na to, że gracze uwielbiają tytuły, które są zarówno niezobowiązujące, jak i bardzo przystępne. Formuła Animal Crossing jest bardzo relaksująca, a zasady gry na tyle proste, że praktycznie każdy może dołączyć do zabawy. Wielu użytkowników Nintendo Switch gra głównie w trybie przenośnym, a AC jest idealnym tytułem, by usiąść na kilka godzin, odprężyć się od pracy i mieć poczucie, że sporo się zmieniło w świecie gry. Nasze działania upiększają wyspę, polepszamy relacje z innymi i budujemy fortunę” – uważa Łukasza Bajno,wiceprezesa Gaming Factory – „Gra jest świetnie zamaskowaną symulacją przedsiębiorcy, farmera i gospodarza, który dba o dobrobyt wyspy i jej rezydentów. Od czasu premiery Nintendo Switch widać trend, że gracze głównie wybierają podobne tytuły do zabawy z konsolą – stąd, również wybieramy głównie symulacje, popularne gry Indie i z satysfakcją patrzymy, jak gracze sięgają po nasze produkcje” – dodaje.

Podobnego zdania jest Piotr Karbowski, prezes zarządu CreativeForge Games. Według niego gra jest idealnym produktem przeznaczonym dla dzieci. Jednak nie należy zapomnieć, ze dorośli również znajdą odpowiednie tytuły dla siebie na przenośną konsolę.

„Publikacja gry Animal Crossing na Nintendo Switch idealnie wpasowała się w użytkowników oraz osoby, które posiadają Nintendo Switch, tj. dzieci, które otrzymały konsolę od swoich rodziców na prezent. Dodatkowo gra mocno wykorzystuje segment rynkowy, w którym znajdowały się powiedzmy Pokemony jak wiemy milionowej rzeszy odbiorców”– komentuje prezes CFG.

Od premiery w tym roku Nintendo sprzedało 22,4 mln kopii gry Animal Crossing: New Horizons, czyli dwa razy więcej niż Animal Crossing: New Leaf.
 

nintendo zysk


Pierwsza gra z serii Animal Crossing została wydana w Japonii w 2001 roku. Kolejne tytuły z serii to Animal Crossing: Wild World (2005), Animal Crossing: City Folk(2008), Animal Crossing: New Leaf (2012). Ostatnią z serii jest gra Animal Crossing: New Horizons, której światowa premiera odbyła się 20 marca 2020.

Zobacz także: Sprzedaż Nintendo Switch w górę o blisko 170%. Przenośna konsola to hit rynku gier!

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.