Gra mobilna w świecie Wiedźmina od CD PROJEKT wygląda jak Pokemon GO dla dorosłych
Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
26 sie 2020, 17:42

CD PROJEKT zapowiada grę mobilną w świecie Wiedźmina, która wygląda jak PokemonGO dla dorosłych

Studio Spokko, należące do Grupy CD PROJEKT, zapowiedziało grę, nad którą pracuje od 2 lat. Będzie to gra mobilna osadzona w uniwersum Wiedźmina wykorzystująca rozszerzoną rzeczywistość. Nowa produkcja nosi nazwę The Witcher: Monster Slayer, a inwestorzy euforycznie przyjęli jej zapowiedź.

Kurs akcji CD PROJEKT kończy dzisiejszą sesję najwyżej w historii. Wycena rynkowa spółki przekroczyła 42 mld zł, a końcówka sesji tuż po zapowiedzi gry przyniosła ponad 7% wzrosty. Euforię wśród graczy wywołał ogłoszony projekt mobilny, który tworzy spółka zależna Spokko. Powstała ona 2 lata temu, a jej działalność była owiana tajemnicą. Wiadome było, że jej zadaniem jest tworzenie gier w segmencie mobilnym z wykorzystaniem jednego z IP CD PROJEKT.

Gra The Witcher: Monster Slayer będzie osadzona w znanym już uniwersum Wiedźmina. Tytuł zostanie wydany zarówno w wersji na Androida jak i system iOS. Akcja gry będzie się rozgrywać na kilkaset lat przed istnieniem Wiedźmina. Jej formuła nawiązuje do innej znanej produkcji jaką jest Pokemon GO i to najwidoczniej najbardziej pobudziło wyobraźnię inwestorów.
 

Zobacz także: CD PROJEKT zapowiada grę mobilną The Witcher: Monster Slayer

Nowy Wiedźmin od CD PROJEKT

Jeśli fani Wiedźmina czekali na kolejną produkcję osadzoną w tym uniwersum to już niedługo będą mieli okazję zagrać w nową grę w wersji mobilnej. Studio Spokko należące do Grupy CD PROJEKT ogłosiło, że tworzy The Witcher: Monster Slayer. Gra zostanie ona wydana na systemy Android oraz iOS. Na razie nie podano dokładnej daty premiery.

Studio Spokko zostało stworzone w 2018 roku i od tego czasu właśnie pracowało nad nową grą. CD PROJEKT zapewnia, że gra będzie zawierać liczne zadania fabularne o przygodach Geralta z Rivii.

„Akcja The Witcher: Monster Slayer rozgrywa się kilkaset lat przed wydarzeniami z serii gier Wiedźmin. Na ziemiach Kontynentu roi się od krwiożerczych bestii siejących popłoch i zniszczenie. Gracze wcielają się w profesjonalnych zabójców potworów i — dzięki rzeczywistości rozszerzonej — stawią czoło niebezpieczeństwu, które czai się na każdym kroku” – czytamy w oficjalnym komunikacie spółki.

Po obejrzeniu pierwszego trailera gry na myśl przychodzi nam inna, podobna produkcja. Mowa o PokemonGO, które podbiło segment gier mobilnych kilka lat temu. Gra została wydana w 2016 roku i dosłownie zawładnęła sercami graczy. Jak szacuje SensorTower, w ciągu 4 lat przychody z tego tytułu przekroczyły już 3,6 mld USD.

Nowa gra osadzona w uniwersum Wiedźmina może być jednak dla graczy o mocnych nerwach, bo jak sama nazwa wskazuje, będą w niej potwory. Mimo to na koniec dzisiejszej sesji kurs CD PROJEKT rośnie o kilka procent, a kapitalizacja spółki wynosi aktualnie 42 mld zł.

Notowania CD PROJEKT

CD PROJEKT (1)

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.