Konsola Xbox Series X i Xbox Series S będzie miała premierę przed Cyberpunk 2077. Wyciekła do internetu data premiery i cena nextgenów Microsoftu
Obrazek użytkownika Karolina Piotrowska
08 wrz 2020, 16:56

Premiera konsol Xbox nowej generacji odbędzie się tuż przed premierą Cyberpunka 2077 – wyciekła data i cena nextgenów Microsoftu

Xbox oficjalnie zaprezentował Xbox Series S, który będzie zarówno tańszą i słabszą wersją konsoli Xbox Series X. Do internetu wyciekła też data premiery konsol nowej generacji firmy Microsoft.

Okazuje się, że w grę Cyberpunk 2077 będziemy mogli zagrać już na najnowszym sprzęcie Xbox. Premiera Xbox Series X i S odbędzie się dosłownie kilka dni przed premierą gry Cyberpunk 2077. Xbox będzie miał premierę 10 listopada 2020, a premiera Cyberpunk 2077 odbędzie się 9 dni później, czyli 19 listopada.

Jak zapewniał Adam Kiciński na ostatniej konferencji CD PROJEKT, gra Cyberpunk 2077 będzie od razu w dniu premiery kompatybilna z konsolami nowej generacji. To oznacza, że kupując wersję na Xbox One i pobierając aktualizację będziemy mogli zagrać w Cyberpunka od razu na konsoli nowej generacji. Na dedykowaną wersję najnowszej produkcji CD PROJEKT na nextgeny będziemy musieli jednak poczekać. Dopiero w przyszłym roku spółka wyda nową, rozbudowaną wersję Cyberpunka 2077 wykorzystującą w pełni możliwości nowych konsol.

Zobacz także: PlayStation 5 oraz Xbox Series X coraz bliżej premiery. Znamy polskie tytuły, które pojawią się na konsole nowej generacji

Cena Xbox Series X i S

Pomimo wielu opóźnień spowodowanych pandemią w produkcji gier, konsole nowej generacji powinny się ukazać zgodnie z zapowiedziami pod koniec 2020 roku. Microsoft nie zamierza odpuścić okresu świątecznego. Według informacji, które trafiły dzisiaj do sieci, Xbox Series X będzie kosztować 499 USD. Jak na razie szczegółów na temat PlayStation 5, czyli ceny i daty premiery nie znamy, jednak Xbox oficjalnie zaprezentował słabszą wersję nowej konsoli – Xbox Series S.

Xbox Series S będzie tańszą wersją Xbox Series X i będzie kosztować 1349 zł. Taką oficjalną informację podano na Twitterze firmy w odpowiedzi na dzisiejszy wyciek informacji na temat daty premiery konsoli nowej generacji. Rzekomo ma się ona ukazać 10 listopada 2020 roku.

AKTUALIZACJA: W środę na Twitterze Xbox Polska potwierdzono datę premiery Xbox Series X oraz S 10 listopada. X będzie kosztować 2249 zł, natomiast S 1349 zł. Przedsprzedaż urządzeń ruszy już 22 września.

Nowa konsola, nowe produkcje od polskich spółek

W polską grę Cyberpunk 2077 zagramy na nowej konsoli, ale z wykorzystaniem kompatybilności wstecznej. Dedykowane produkcje na Xbox Series X planują jednak już w tym roku inne polskie studia. Na pewno na te urządzenia trafi gra The Medium i Observer: System Redux od Bloober Team oraz Outriders od People Can Fly.

W kontekście Bloober Team podana dzisiaj data premiery XBOX stanowi ważną wskazówkę. Gra The Medium miała by bowiem dostępna na Xbox Series X od dnia premiery i pokazywać możliwości nowych urządzeń Microsoftu.

Zobacz także: Bloober Team rozpoczął sprzedaż pre-orderów The Medium. Polska gra jedną z najbardziej wyczekiwanych produkcji na Xbox Series X

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.