PlayWay chce mocniej rozwijać gry mobilne
Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
30 wrz 2020, 14:56

PlayWay stawia mocno na rozwój gier mobilnych. Pierwszym testem nowego obszaru działalności będzie House Flipper Mobile

PlayWay ogłosił niedawno, że zamierza mocniej zaangażować się w rynek gier mobilnych. W tym celu nabyto udziały w firmie Finayar, która zmieniła nazwę na MobilWay oraz UserWay, która będzie odpowiadać za user aquisition tytułów grupy.

Grupa PlayWay to nie tylko produkcje przeznaczone na PC oraz konsole. Jak ogłosił ostatnio Krzysztof Kostowski, spółka zamierza zwiększyć swoje zaangażowanie na rynku gier mobilnych, poprzez spółkę zależną MobilWay. Ma ją tworzyć 10 zespołów. Jednak to nie wszystko – PlayWay wydzieli również spółkę UserWay odpowiedzialną za user aquisition, czyli pozyskiwanie graczy w grach mobilnych.

„Tak, chcemy mocno wejść w gry mobilne. Rozmawiamy z większymi zespołami, i mamy nadzieje na wchłonięcie doświadczonych teamów” – powiedział Krzysztof Kostowski podczas dzisiejszego czatu inwestorskiego.

Zobacz także: „Chcemy udostępnić nasze najważniejsze gry pod nowe konsole” - relacja z czatu z prezesem zarządu Grupy PlayWay

PlayWay rozwija działalność na rynku gier mobilnych

O tym, że rynek gier mobilnych mocno zyskał podczas pandemii pisaliśmy już wielokrotnie. Wartość przychodów już w 2023 roku ma przekroczyć 100 mld USD. Grupa PlayWay, zrzeszająca kilkadziesiąt spółek gamingowych w portfelu, również zamierza uszczknąć dużo więcej niż do tej pory z mobilnego tortu i zamierza mocno zaangażować się w ten zyskowny rynek. Jednym z kroków, które w tym kierunku poczyniono jest spółka MobilWay, w której PlayWay posiada udziały od lipca 2020 roku.

PlayWay planuje, że MobilWay będzie tworzyć 10 zespołów, którym uda się osiągnąć sukces na rynku gier mobilnych w ciągu 2 najbliższych lat. Testem w grach mobilnych będzie wersja House Flippera, czyli jednego z flagowych tytułów firmy Krzysztofa Kostowskiego. Za user aquisition będzie odpowiedzialna inna spółka z grupy, UserWay. Podczas dzisiejszego czatu inwestorskiego Krzysztof Kostowski opowiedział o rozwoju na rynku gier mobilnych.

„House Flipper mobile - na razie rozkręcamy. Obecnie 400k zapisów na Google Play i 90k na iOS. Chcemy odpalać grę na różne kraje. Dla zespołu lubelskiego to najważniejsza premiera życia, a dla zespołu UA wykazanie swoich kompetencji. Budżet nie jest znany - zależy od retencji. Nie ograniczam go - póki co zespół UA ma dostęp do konta PLW i pobiera tyle ile chce” – powiedział prezes PlayWay.

House Flipper w wersji na PC znajduje się na 1. miejscu na liście najlepszych gier wydanych przez Grupę PlayWay. Premiera na wersje mobilne, według kalendarza spółki, ma się odbyć jeszcze w IV kwartale 2020 roku. Co ciekawe, co się wcześniej nie zdarzało, aktualnie w zestawieniu nadchodzących premier grupy PlayWay można znaleźć już kilka tytułów zaplanowanych na smartphony. Są to m.in.:

  • Cooking Simulator,
  • Thief Simulator,
  • Mr. Prepper.

Kurs powraca do maksimów z lipca

Ostatnie zapowiedzi Krzysztofa Kostowskiego dotyczące zaangażowania w rynek gier mobilnych połączone z mocnymi wynikami finansowymi za pierwszą połowę 2020 roku, przyniosły wzrosty na kursie spółki. W ciągu kilku dni notowania PlayWaya wzrosły o kilkadziesiąt procent i są coraz bliżej maksimów z lipca 2020 roku. Aktualna kapitalizacja spółki wynosi 3,65 mld zł.

Notowania PlayWay

PlayWay (1)

Oprócz informacji na temat rynku gier mobilnych, spółka zapewniła również, że już w I połowie 2021 roku odbędą się premiery najważniejszych tytułów w portfolio m.in. Builders of Egypt oraz Bum Simulator.

Zobacz także: PlayWay liczy, że dużo ważnych dla grupy gier będzie miało premiery w I poł. 2021 r.

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.