Premiera The Medium, flagowy tytułu Bloober Team, na PC i nowej konsoli Xbox już w grudniu
Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
12 paź 2020, 06:15

The Medium, flagowy tytuł Bloober Team, zadebiutuje na PC i nowej konsoli Xbox już w grudniu

Po kilku miesiącach zapowiedzi, znamy wreszcie datę premiery flagowego tytuły od Bloober Team gry The Medium. Premiera gry na Xbox oraz PC nastąpi 10 grudnia 2020 roku.

Tak jak to było m.in. w przypadku Blair Witch od krakowskiej spółki, The Medium w dniu premiery będzie dostępne na PC oraz nowe konsole Xbox. Jest to projekt, który Bloober Team rozwija już kilka lat. Celem było przedstawienie symultanicznej rozgrywki jednocześnie na dwóch ekranach. W ostatnim czasie mieliśmy okazję się przekonać, że udało się osiągnąć ten cel. The Medium jest jedną z najbardziej wyczekiwanych gier na konsole Xbox Series X, które zadebiutują 10 listopada.

„Okres przedświąteczny stanowi świetne okno premierowe, dlatego termin premiery Medium jest nieprzypadkowy. Jesteśmy na ostatniej prostej i zostało nam szlifowanie gotowego produktu. Chcemy oddać w ręce graczy grę, która przekazuje nasze dywagacje nad współczesnym światem, gra która stawia więcej pytań niż odpowiedz. Microsoft nie bez przyczyny uznał The Medium za jedną z pozycji, która może pomóc najnowszej konsoli tej firmy odnieść ogromny sukces. Z pewnością słowo “unikalna” jest tutaj kluczem. Jestem dumny z mojego zespołu, że w trakcie pandemii poradził sobie tak dobrze mimo wielu przeciwności” – mówi Piotr Babieno, prezes zarządu Bloober Team.
 

The Medium już w grudniu

Bloober Team to zdecydowanie specjalista od gamingowych horrorów. Na swoim koncie ma już takie tytuły jak Layers of Fear czy Blair Witch. W tym roku czekają nas dwie premiery od krakowskiego studia. Pierwsza z nich to odświeżona wersja tytułu Observer. Zadebiutuje ona już 10 listopada, czyli w dniu premiery konsoli Xbox Series X.

Zaledwie miesiąc później, bo 10 grudnia ukaże się jedna z najbardziej wyczekiwanych gier na nową konsolę Xbox, czyli The Medium. Produkcja została kilkukrotnie zaprezentowana podczas tegorocznych eventów gamingowych w wersji online. Jeszcze w lipcu ruszyła przedsprzedaż tytułu, który zapewni graczom rozgrywkę jednocześnie na dwóch ekranach.

Cena gry też już jest znana - 41,74 GBP / 49,99 EUR / 49,99 USD. W przedsprzedaży na platformie Steam można ją nadal zakupić w cenie promocyjnej za 162 zł. Jednak nie cena jest tutaj ważna. Bloober Team nad tym projektem pracował kilka lat. Spółka opatentowała system rozgrywki w podwójnej rzeczywistości.

Grę będzie również wyróżniać ścieżka dźwiękowa. Została ona skomponowana przez znanych artystów - Arkadiusza Reikowskiego oraz Akirę Yamaokę, którzy już wcześniej tworzyli muzykę do horrorów. Ponadto, spółka przy pracy nad grą inspirowała się obrazami Zdzisława Beksińskiego.

Gracz wcieli się w rolę tytułowego Medium, którą jest Marianne. Podobnie jak inny tytuł studia, Observer, rozgrywka będzie się toczyć w Krakowie w latach 90. Akcja będzie się toczyć z perspektywy trzeciej osoby.

„The Medium to nasz najważniejszy jak dotąd tytuł. Gra wykorzystuje technologię symultanicznego gameplayu na obu ekranach jednocześnie, a punktem wyjścia jest pokazanie różnych punkt widzenia. Ta sama rzecz może być widziana z zupełnie różnych perspektyw. Wydaje nam się, że będzie to jeden z najmocniejszych tytułów na premierę nowej konsoli” – zapowiadał kilka miesięcy temu Piotr Babieno, prezes Bloober Team.

Po raz pierwszy trailer gry został zaprezentowany na początku maja podczas Xbox Games Showcase. Od tego czasu kurs spółki wzrósł o ponad 30%, a obecna kapitalizacja krakowskiego studia wynosi 308 mln zł.
 

Notowania Bloober Team

Bloober Team

Zobacz także: Bloober Team w końcu pokazał, że może mieć zyski, nawet bez premiery tytułu

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.