Gra DRIFT21 na ukończeniu. ECC Games szykuje się do emisji akcji do 2 mln zł
Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
13 paź 2020, 06:30

ECC Games kończy prace nad pełną wersją gry DRIFT21 i szykuje się do emisji akcji

Po kilku miesiącach od premiery DRIFT21 w wersji wczesnego dostępu, prace nad pełną grą są na ukończeniu, a sam tytuł w ostatnim czasie zyskuje coraz więcej pozytywnych ocen.

DRIFT21 to flagowy tytuł od, notowanej na rynku NewConnect, spółki ECC Games. Wydawcą gry jest włoski 505 Games, który na swoim koncie ma już wydaną grę o podobnej tematyce, czyli Asseto Corsa. Polska produkcja miała premierę 7 maja w wersji wczesnego dostępu, jednak pierwsze przyjęcie gry na Steama nie były dobre.

ECC Games od kilku miesięcy dopracowuje jednak ten tytuł, dodając systematycznie aktualizacje gry. Jak powiedział nam Piotr Wątrucki, prezes spółki, prace nad pełną produkcją są już na ukończeniu.

„Po pięciu miesiącach od rozpoczęcia sprzedaży wydaliśmy 8 aktualizacji, które znacząco poprawiły odbiór gry przez graczy. W tym czasie zminimalizowaliśmy problemy z odpowiednią konfiguracją sprzętu simracignowego, dodaliśmy dodatkowe tryby rozgrywki, zwiększyliśmy ilość samochodów i torów w grze oraz zmodyfikowaliśmy fizykę jazdy, w celu lepszych odczuć przez graczy. Dzięki temu oceny gry z ostatniego miesiąca są w większości pozytywne - co najmniej 70%, co w naszej ocenie przełoży się także na wzrost sprzedaży – komentuje Piotr Wątrucki, prezes ECC Games.

Zobacz także: DRIFT21 od ECC Games z nowymi aktualizacjami

Prace nad DRIFT21

Gra DRIFT21 jest kluczowym projektem ECC Games, którego premiera była kilkukrotnie przekładana. Ostatecznie wersja early access na Steamie ukazała się na początku maja, a spółka zapewniała, że będzie ona dostępna przez kilka miesięcy. Od pierwszej daty premiery ECC Games pracuje nad ulepszeniem gry, dodając kolejne aktualizacje i prowadząc aktywną komunikację z graczami.

„Zespół cały czas analizuje komentarze i opinie graczy, a także współpracuje ze społecznością w celu dopracowania gry do oczekiwań graczy. Dodatkowo na ukończeniu są prace nad ostatnimi samochodami i torami do gry, które ukażą się w pełnej wersji gry, a niebawem planujemy udostępnić pierwszą wersję multiplayera dla graczy” – opowiada Piotr Wątrucki. „Liczymy, że prowadzone działania przełożą się na dalszy wzrost ocen graczy, a następnie na wyniki sprzedaży. Decyzja o wydaniu pełnej wersji gry zostanie podjęta wspólnie z naszym wydawcą firmą 505 Games i będzie uzależniona między innymi od odpowiedniego okienka sprzedażowego. Od strony developerskiej jesteśmy na ostatnim etapie prac” – dodaje.

Jak wskazuje sama nazwa tytułu, gra jest symulatorem kierowcy driftowego. W obecnej wersji, gracz ma do dyspozycji kilka torów wyścigowych. Ostatnio spółka dodała jeden z ważniejszych torów, czyli EBISU Circuit West. Gracze mogą liczyć niebawem na nowe wersje językowe, ponieważ aktualnie jest dostępny tylko angielski oraz polski. Konsultantem przy tworzeniu DRIFT21 jest Paweł Grosz, kierowca driftowy i wicemistrz Drift Open 2017.

Po 5 miesiącach od premiery gra została oceniona pozytywnie przez blisko 65% graczy. Według Steamdb aktualnie w grze jest około 20 osób. ECC Games zamierza się specjalizować w grach wyścigowych, a dzięki produkcji DRIFT21 ma już zaplecze assetów graficznych. Umożliwi to spółce tworzenie kolejnych, podobnych produkcji na PC. Co więcej, aby tworzyć realistyczne modele jazdy, ECC Games pracuje również nad projektem silnika GearShift.
 

DRIFT21 oceny

Zobacz także: Premiera Drift21 od ECC Games już dziś. Symulator kierowcy driftowego zadebiutuje na platformie Steam we wczesnym dostępie

Emisja akcji na realizację gry mobilnej

Spółka nie poprzestaje na grach na PC, ale również rozwija projekty mobilne. ECC Games ma już na swoim koncie wersję mobilną Car Mechanic Simulator. Obecnie pracuje nad projektem Car Mechanic Simulator Racing. Nowy projekt ma się zdecydowanie wyróżniać od poprzedniej wersji. Producenci zapewnią elementy rywalizacyjne oraz większą ilość części do samochodów. Gra ma trafić do soft launchu jeszcze w tym roku.

„W nowej odsłonie, gracze nadal będą mogli naprawiać samochody w warsztacie, jednak dojdą dodatkowe elementy rozgrywki w postaci możliwości tuningu samochodu, a następnie rywalizacji w nocnych wyścigach w tym także rywalizacji z innymi graczami w trybie Multiplayer. Dodatkowo w Car Mechanic Simulator Racing gracze otrzymają trzykrotnie większą ilość części do samochodów, które będą lepszej jakości niż w poprzedniej wersji gry. Nastawiamy się na długoterminowe wsparcie projektu oraz cykliczne aktualizacje z nowymi elementami gry” – zapewnia nas prezes ECC Games.

Na początku października Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy wyraziło zgodę na emisję akcji do 2 mln zł. Tym samym spółka pozyskane finansowanie przeznaczy na poszerzenie zespołu przygotowującego gry mobilne. ECC Games przewiduje również przeprowadzanie kampanii marketingowych na user aquisition.

ECC Games na rynku NewConnect jest notowane od 2019 roku. Kurs akcji osiągnął historyczne maksima przed premierą DRIFT21, jednak od tego momentu spadł o blisko 30%. Aktualna kapitalizacja spółki wynosi 38,5 mln zł.

Notowania ECC Games

ECC Games

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.