Debiut Detalion Games z grupy PlayWay na NewConnect być może jeszcze w tym roku
Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz
26 paź 2020, 09:57

Detalion Games z grupy PlayWay może zadebiutować jeszcze w tym roku

Detalion Games poczynił kolejny, istotny krok w kierunku debiutu na NewConnect. Spółka złożyła dokument informacyjny na GPW. W kwietniu Detalion pozyskał z kampanii crowdfundingowej 1,4 mln zł na dalszy rozwój.

Producent gier, będący częścią Grupy PlayWay, zamierza zadebiutować na NewConnect jeszcze w tym roku. Detalion Games jest wspierany w tym procesie przez autoryzowanego doradcę, INC S.A.

„Z radością możemy poinformować o wykonaniu kolejnego kroku przybliżającego nas do debiutu na NewConnect. Złożyliśmy dokument informacyjny na GPW, teraz czekamy na decyzję w sprawie dopuszczenia do obrotu akcji spółki. Chcemy zadebiutować na giełdzie jeszcze w tym roku” - mówi Aleksandra Cwalina, prezes Detalion Games.

Zobacz także: Reaktywowana kultowa polska firma gamingowa Detalion Games znalazła inwestorów w 15 minut od startu kampanii crowdfundingowej – prezes Aleksandra Cwalina opowiada o planach studia

Reaktywowane znane studio

Detalion Games jest reaktywacją studia znanego m.in. z gier serii Schizm oraz Sentinel: Strażnik Grobowca. Zespół deweloperski jest prowadzony przez legendę polskiego gamingu, Rolanda Pantołę – uważanego za prekursora polskiej sceny gamingowej.

Spółka jest w trakcie finalizacji prac nad grą Nemezis: Mysterious Journey III. Gra ma być wymagającą przygodówką z licznymi łamigłówkami. Premiera Nemezis zaplanowana jest na I kwartał 2021 r.

„Oczywiście w trakcie przygotowań do debiutu nie zwalniamy tempa i koncentrujemy się na pracach finalizujących Nemesis. Chcemy przedstawić graczom oryginalny świat, oferujący im unikalne doświadczenie. Wiemy, że na rynku gier przygodowo-logicznych występuje duża luka pomiędzy tym, jakich produkcji oczekują gracze, a tym, jakie dostają. Jako doświadczony zespół z dużą wiedzą i know-how w zakresie tworzenia takich tytułów, wiemy jak ją zapełnić” - dodaje Aleksandra Cwalina.

Nemesis

Studio planuje wydawać co najmniej 2 gry rocznie. Obecnie prowadzone są też prace w zakresie preprodukcji gier z gatunku symulatorów.

Zobacz także: To była najszybciej zakończona zbiórka crowdinvestingowa. Detalion Games zamknął kampanię w 15 minut od jej rozpoczęcia

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.