Röki z portfolio wydawniczego United Label nominowano do The Game Awards
Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
26 lis 2020, 06:45

Gra Röki z portfolio wydawniczego United Label została nominowana do The Game Awards

Pierwsza gra z portfolio wydawniczego United Label - czyli Röki - została nominowana do nagrody The Game Awards w kategorii „Best Debut Game”.

The Game Awards to dla deweloperów gier jedno z najważniejszych wydarzeń w roku. Wśród nominowanych znalazł się tytuł Röki, wydany przez polską spółkę United Label.

Globalny sukces United Label

Gra Röki zadebiutowała na rynku gier w lipcu br. To pierwszy tytuł wydany przez United Label, spółkę zależną CI Games. Producentem gry jest brytyjskie studio Polygon Treehouse. Röki zostało nominowane w kategorii „Best Debut Game”, czyli najlepsza premiera od nowego, niezależnego studia.

„Nominacja do The Game Awards to dla nas świetna wiadomość. To jeden z najważniejszych konkursów w branży gier na świecie, więc śmiało możemy powiedzieć o globalnym sukcesie. To zarazem potwierdzenie dobrze przeprowadzonej selekcji zarówno gier, jak i studiów produkcyjnych, z którymi United Label zdecydowało się na współpracę. Rocznie powstaje tysiące gier indie, w tym wiele znaczących tytułów dla rynku, a jednak to Röki został nominowany w tym plebiscycie. To pierwsza gra w naszym portfolio wydawniczym, ale i pierwsza gra brytyjskiego studia Polygon Treehouse. To dla nas ważne, ponieważ pokazuje, że trafnie oceniliśmy sam potencjał zespołu oraz pomysł na produkcję, a później skutecznie wspieraliśmy zespół w procesie produkcji, wydania i promocji gry” – komentuje Tomasz Litwiniuk, prezes United Label.

the game awards

The Game Awards z polskim akcentem

10 grudnia to nie tylko dzień premiery Cyberpunka. Również wtedy odbędzie się ceremonia wręczenia nagród The Game Awards. W tym roku wydarzenie oczywiście zostanie przeniesione do sieci, ze względu na pandemię koronawirusa. Jest to jeden z ważniejszych eventów na rynku gier. Warto wspomnieć, że w 2015 roku grą roku została polska produkcja od CD PROJEKT, czyli Wiedźmin III: Dziki Gon.

W tym roku szansę na nagrodę gry roku ma m.in. The Last of Us Part II czy Ghost of Tsushima.

Wśród nominowanych nie zabrakło również polskiego akcentu, czyli wspomnianego tytułu Röki. Aktualnie wishlista wynosi ponad 96 tys. zapisów. Według SteamDB liczba pozytywnych opinii na temat gry przekroczyła 95%.

Röki to gra przygodowa, która jest inspirowana skandynawskim folklorem. Gracz wciela się w postać dziewczynki o imieniu Tove, która ma za zadanie ocalić swoją rodzinę. W starożytnym świecie gracz może spotkać magiczne stworzenia inspirowane nordyckim folklorem.

„Wszystko wskazuje na to, że Röki w ciągu kolejnych kilkunastu miesięcy będzie dalej cieszył się dużym zainteresowaniem. Tytuł na swojej wishliście ma prawie 100 tys. graczy. Jesteśmy też zadowoleni ze sprzedaży na platformie Nintendo Switch, której wartość systematycznie zbliża się do przychodów z platformy PC. Udowadnia to, że potrafimy z sukcesem wydawać produkcje na różne platformy, tak jak przystało na globalną markę wydawniczą. Przed nami jeszcze wydanie gier na konsole PlayStation i Xbox” – podkreśla Tomasz Litwiniuk.

Na ten moment tytuł jest dostępny w wersji na PC oraz konsole Nintendo Switch. Sprzedaż produkcji na obydwu platformach jest porównywalna. Spółka planuje jeszcze wydanie gry na konsole PlayStation oraz Xbox.

Nominacja do The Game Awards to ogromne wyróżnienie dla United Label. Spółka już przygotowuje się do kolejnej premiery. Tytuł Eldest Souls ma zadebiutować w I kwartale 2021 roku. Wishlista gry przekroczyła już 81 tys. zapisów.

Zobacz także: Premiera Röki, pierwszej gry z portfolio wydawniczego United Label, już dzisiaj

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.