Pierwsze recenzje Cyberpunk 2077 dostępne. Oceny gry wysokie
Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
07 gru 2020, 19:26

Pierwsze recenzje Cyberpunka 2077. Gra CD PROJEKT zbiera w większości 9-tki i 10-tki

91/100 pkt na portalu Metacritic zbiera w pierwszych minutach po zdjęciu embarga najnowsza gra CDPROJEKT. Tak został oceniony Cyberpunk 2077 przez media branżowe.

Dzisiaj o godz. 18:00 czasu polskiego zeszło embargo na pierwsze recenzje gry Cyberpunk 2077 od CD PROJEKT. Wcześniej, bo 19 listopada wybrane media otrzymały możliwość zagrania około 15 godzin i oceniły pierwsze godziny polskiej produkcji. Teraz branża oceniła grę na 91 pkt na portalu Metacritic. Oto kilka pierwszych recenzji:

Windows Central: „Żadna gra nie spełniła się tak obiecująco jak Cyberpunk 2077. Artystycznego osiągnięcia CD Projekt RED nie można przecenić… Pomimo ogromnego zestawu błędów i usterek, Cyberpunk 2077 jest niezrównany w porównaniu do konkurencji. Żadnych ciosów, żadnych frazesów i żadnych kompromisów. Cyberpunk 2077 to szczyt branży, którego, mówiąc najprościej, nigdy nie można pokonać. Teraz i bez wahania z radością stwierdzam, że Cyberpunk 2077 jest wszystkim, czego kiedykolwiek chciałem od gry. To najlepsza gra, w jaką kiedykolwiek grałem”.

God Is a Geek: „Pomimo kilku wad Cyberpunk 2077 jest jedną z najbardziej zdumiewających gier, jakie miałem przyjemność konsumować”.

Eurogamer Italy: „Od samego początku Cyberpunk 2077 musiał sprostać oczekiwaniom. Nie wszystkie z nich zostały spełnione, ale CD Projekt RED stworzył oszałamiającą grę wideo”.
 

Matecritic

Niesamowita gra, jednak z licznymi błędami – pierwsze recenzje Cyberpunka na Metacritic

10 grudnia to data, na którą gracze czekają z wypiekami na twarzy. Na 3 dni przed premierą gracze mogą przeczytać pierwsze recenzje Cyberpunka, które zostały opublikowane dosłownie kilkadziesiąt minut temu. Na portalu Metacritic aktualnie jest już ponad 40 recenzji. Z pierwszych ocen nasuwa się jeden wniosek – to najlepsza gra polskiej spółki, jednak ma swoje wady.

W pierwszych recenzjach nie brakuje oczywiście odniesień do innego hitu od CD PROJEKT, czyli trzeciej części Wiedźmina. Przypomnijmy, że Wiedźmin III: Dziki Gon przed premierą otrzymał 93/100 pkt. Cyberpunk 2077 na portalu Metacritic w wersji na PC otrzymał 91/100 pkt. Wcześniej przytoczyliśmy jedne z najlepszych ocen zamieszczonych na stronie. Wśród recenzji można znaleźć jak na razie dwie, z oceną poniżej 70 pkt – od GameSpot oraz GamesBeat:

GamesBeat: „Myślę, że Cyberpunk 2077 dostarcza wysokobudżetowych emocji związanych z grami, których szuka wiele osób. Jednak brakuje mi kilku kluczowych obszarów, a wiele z nich jest efektem ubocznym jego ambicji”.
 

Dość krótka główna fabuła Cyberpunka

Portale branżowe rozpisują się na temat polskiej produkcji. Cyberpunk 2077 to gra RPG z otwartym światem. Wśród opinii można znaleźć zarzut, że główna fabuła jest… dość krótka. Chociażby na portalu gry-online.pl czytamy, że po 30-godzinnej rozgrywce recenzent ujrzał napisy końcowe. Dlatego portal zwraca uwaga, że nie należy zapominać o wątkach pobocznych, które na pewno zapewnią graczowi o wiele dłuższą rozgrywkę.

Jakie inne zarzuty są kierowane do CD PROJEKT? Liczne bugi, które wciąż są w grze. Jak czytamy na portalu IGN, błędy były dość częste i rozpraszające całą rozgrywkę. Mimo to, recenzenci pokochali polską produkcję od samego początku.

IGN: „Zadanie główne może być krótsze niż oczekiwano, jeśli podejmie się je samodzielnie i nie zawsze jest jasne, co należy zrobić, aby wprowadzić znaczące zmiany w jego finale, ale mnogość zadań pobocznych dostępnych prawie od samego początku może mieć zaskakująco silny wpływ na opcje, które masz, kiedy tam dotrzesz. Szkoda, że częste błędy mogą czasami zepsuć dobrze ustawiony nastrój, ale imponująco elastyczny projekt Cyberpunk 2077 sprawia, że jest to naprawdę niezwykła gra RPG”.

Zobacz także: Premiera gry Cyberpunk 2077 za 3 dni. Co warto wiedzieć o najbardziej wyczekiwanej produkcji tego roku?

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.