Cyberpunk 2077 bije rekordy zainteresowania na Steam. W grę CD PROJEKT gra pół gamingowego świata
Obrazek użytkownika Piotr Rosik
10 gru 2020, 09:48

Cyberpunk 2077 bije rekordy zainteresowania na Steam. W grę CD PROJEKT gra pół gamingowego świata

Cyberpunk 2077 pobił rekord liczby graczy na Steam gry single playerowej. Podczas peaku grało w niego ponad 10 razy więcej ludzi, niż podczas peaku Wiedźmina 3.

Dziś w nocy wreszcie nastąpiła premiera długo oczekiwanej przez graczy, ale też inwestorów, gry Cyberpunk 2077. Wiadomo było, że na produkcję CD Projekt czekają ze zniecierpliwieniem miliony, ale to co dzieje się w pierwszych godzinach po premierze chyba jednak przebiło wszelkie oczekiwania.

Wyjdźmy od tego, że o 9 rano w Cyberpunk 2077 grało na Steam ponad 800 tys. ludzi, o ponad 330 tys. więcej, niż w drugą w kolejności grę, czyli Counter-Strike: Global Offensive.

9 rano

Rekordowy Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077 pobił rekord liczby graczy na Steam gry single playerowej. Udało się to osiągnąć niecałe trzy godziny od premiery gry. Wtedy peak przebił 1 mln.

Steam_db_5

Osiągnięty przez Cyberpunk 2077 peak graczy na Steam jest mniej więcej 10 razy wyższy od najwyższego poziomu, jaki osiągnęła gra Wiedźmin 3. W przypadku poprzedniego tytułu RPG CD PROJEKT w produkcję w dniu premiery grało w szczytowym momencie nieco ponad 90 tys. graczy, a rekord ponad 100 tys. graczy na żywo został osiągnięty w grudniu 2019, gdy na Netflix trafił serial na podstawie prozy Sapkowskiego. To pokazuje, jak wielkim hitem jest Cyberpunk 2077. Aż strach pomyśleć, jaki peak zostanie osiągnięty w najbliższy weekend.

Steam_db_wied__min_

Jesteśmy ciekawi, czy Cyberpunk 2077 da radę wedrzeć się na podium Top Records na Steam. Obecnie jest tuż za nim, a na podium znajdują się hitowe gry multi playerowe.

top

O Cyberpunku dużo się też pisze w sieci. Zasięg internetowej dyskusji o grze Cyberpunk 2077 w ciągu ostatnich 30 dni przekroczył 1,1 mld internautów – wynika z danych firmy Brand24. „To poziom normalnie zarezerwowany wyłącznie dla dużych wydarzeń, jak start misji załogowej. Wg metryk Brand24, rozpoznawalność tej marki jest aktualnie wyższa, niż 91% marek na świecie!” – napisał na Twitterze Michał Sadowski, założyciel Brand24.

Rozmach! Zasięg dyskusji o @CyberpunkGame za ost. 30 dni przekroczył 1.1 miliarda Internautów! To poziom normalnie zarezerwowany wyłącznie dla dużych wydarzeń jak start misji załogowej. Wg metryk Brand24, rozpoznawalność tej marki jest aktualnie wyższa niż 91% marek na Świecie! pic.twitter.com/KA7OnRumd0

— Michal Sadowski (@sadek) December 8, 2020

Zobacz także: Premiera Cyberpunk 2077: LIVE BLOG

Średnia ocen graczy wynosi 71%

Problem w tym, że pierwsze oceny graczy nie są euforyczne. Średnia ocen graczy na Steam wynosi 71% (13 645 recenzji, stan na 9:00). Jeśli średnia spadnie poniżej progu 70%, algorytm platformy przestanie interpretować oceny gry jako „w większości pozytywne” i zmieni na „mieszane”… Jeśli chodzi o język polski, to 87% recenzji Cyberpunka jest pozytywnych.

oceny

Gracze najczęściej narzekają na problemy z uruchomieniem gry oraz na liczne błędy i bugi. Poniżej dwie przykładowe recenzje negatywne:

1

2

Jednak zdecydowana większość recenzji wygląda tak:

3

4

Wygląda więc na to, że Cyberpunk 2077 jest lekko niedopracowaną grą, w którą chce grać pół gamingowego świata. Zobaczymy, co będzie się działo dalej. Przy tak wielkiej kampanii marketingowej, jaką rozkręcił CD PROJEKT, spodziewamy się, że za kilkanaście dni w Cyberpunka będzie grało pół świata, ale nie tylko tego gamingowego.

Zobacz także: Disney, Take Two Interactive, CD PROJEKT w 2015, Activision Blizzard - jak zachowywały się kursy akcji spółek po wielkich premierach

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.