Robert Lewandowski założył spółkę gamingową i zapowiedział pierwszą grę
Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
15 gru 2020, 11:18

Robert Lewandowski razem z PlayWay zakłada spółkę produkującą gry. RL9Sport Games zapowiada swój pierwszy tytuł Football Coach

Robert Lewandowski wchodzi na rynek gier z własną spółką – RL9Sport Games. Znany piłkarz zakłada studio gamingowe wspólnie z Grupą PlayWay oraz Rafałem Cymermanem.

Roberta Lewandowskiego nie musimy nikomu przedstawiać. Polski piłkarz razem z Grupą PlayWay oraz Rafałem Cymermanem zakłada spółkę RL9Sport Games. Studio już zapowiedziało swoją debiutancką produkcję Football Coach the Game, czyli symulator trenera piłki nożnej. Wstępnie datę premiery zaplanowano na 2022 rok, a gra ma się ukazać początkowo na PC oraz platformy mobilne.

Prezesem nowej spółki w Grupie PlayWay będzie Rafał Cymerman, który w 1995 roku stworzył pierwszego, polskiego managera – Liga Polska Manager 95. To on nadzoruje całą produkcję debiutanckiej produkcji RL9Sport Games. „Wraz z Robertem postawiliśmy sobie cel nadrzędny, jakim jest zbudowanie maksymalnie realistycznych mechanik gry i ukierunkowanie na sieciowy styl rozgrywki. Naszym marzeniem jest dostarczyć platformę do powszechnych rozgrywek ligowych, w których gracze z całego świata będą tworzyć własne drużyny, rozwijać je, trenować i rywalizować w czasie rzeczywistym rozgrywając mecze w ściśle ustalonych terminach” – komentuje Rafał Cymerman.

Zobacz także: Jesienna wyprzedaż na Steam wspiera gaming. Oto polskie gry, które świetnie się sprzedają

Nowa gra Roberta Lewandowskiego - symulator trenera piłki nożnej

RL9Sport Games to nowa spółka na polskim rynku gier, która ma się specjalizować w produkcjach o tematyce sportowej. Robert Lewandowski będzie nie tylko współwłaścicielem firmy, ale również merytorycznym konsultantem przy pracy nad pierwszym tytułem studia. Prezes RL9Sport Games został Rafał Cymerman, który jeszcze w latach 90. stworzył pierwszego polskiego managera, czyli Ligę Polską Manager 95. Po wielu latach zdecydował się powrócić do produkcji gier.

Spółkę RL9Sport Games będzie ponadto wspierać Grupa PlayWay, która ma największe doświadczenie w produkcji symulatorów. Pierwszym projektem nowego studia będzie gra Football Coach the Game. Jej premiera jest zaplanowana na 2022 rok. Początkowo tytuł ma się ukazać w wersji na PC oraz platformy mobilne. Dopiero później zostanie wydany na konsole.

„Football Coach the Game ma być nie tylko menadżerem piłkarskim, ale przede wszystkim symulatorem pracy trenera. Dlatego poza kwestiami typowo piłkarskimi, jak taktyka, transfery czy trening, bardzo istotny będzie aspekt psychologiczny. Wpływanie na życie szatni. Relacje z zawodnikami i szefostwem. Budowanie autorytetu lidera. Zarządzanie atmosferą w drużynie nie tylko podczas meczu, ale wpływanie na nią również podczas sesji treningowych” – czytamy o grze.

Football Coach the Game

Rozgrywka Football Coach the Game będzie osadzona w sieciowych ligach prowadzonych w czasie rzeczywistym. Dzięki temu gracz będzie mógł konkurować z innymi osobami. Gra otrzyma pełne wsparcie marketingowe, zarówno ze strony Roberta Lewandowskiego jak i Grupy PlayWay przy okazji premier innych tytułów.

Przy polskim tytule pojawia się pytanie czy nowa spółka z Robertem Lewandowskim dorówna znanej produkcji Football Managers od Sports Interactive. Jak powiedział nam Rafał Cymerman, polskiej produkcji będzie bliżej do gry Top Eleven, która na ten moment ma zarejestrowanych aż 200 mln użytkowników!

Robert Lewandowski na polskim rynku gier

Spółka RL9Sport Games to nie jedyna działalność Roberta Lewandowskiego na rynku gier. Jeszcze w sierpniu Movie Games poinformowało o zawarciu umowy inwestycyjnej z piłkarzem. Tym samym stał się on udziałowcem nowo powoływanej spółki zajmującej się produkcją gier o tematyce sportowej. Podobnie jak przy produkcji Football Coach the Game, Lewandowski będzie wspierać studio swoją merytoryczną wiedzą.

„Z innowacjami staram się być na bieżąco, chętnie korzystam z nich na co dzień. Sam rynek związany z nowoczesnymi technologiami, w tym rynek gier komputerowych, obserwuję od dłuższego czasu i widzę ogromny potencjał w tym segmencie. Współpraca z Movie Games to dodatkowo możliwość pokazania piłki nożnej od kuchni i będziemy to robić jako pierwsi” – komentował w sierpniu Robert Lewandowski.

Zobacz także: Robert Lewandowski „wchodzi do gry”. Światowej klasy piłkarz łączy siły z Movie Games

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.