Jesienna wyprzedaż na Steam dobiega końca. Polskie gry mocno zyskały na popularności
Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
01 gru 2020, 06:30

Jesienna wyprzedaż na Steam wspiera gaming. Oto polskie gry, które świetnie się sprzedają

Dzisiaj jest ostatni dzień jesiennej wyprzedaży na platformie Steam. Kilka polskich gier zyskało mocno na popularności w ciągu kilku dni, a ich sprzedaż poszybowała w górę.

Ostatnie miesiące roku na platformie Steam są zawsze okresem wzmożonych wyprzedaży. Za nami już promocje halloweenowe. Od 25 listopada trwa jesienna wyprzedaż, która zakończy się dzisiaj wieczorem. W ciągu tych kilku dni wiele gier mocno zyskało na popularności. Wśród nich są również polskie tytuły.

Liczba ocen w ciągu ostatnich 30 dni zwiększyła się znacząco dla Drug Dealer Simulator od Movie Games, Barn Finders od Duality Games czy Green Hell od Creepy Jar. Wśród polskich tytułów, które mimo kilku lat od premiery, wciąż podbijają serca graczy są oczywiście największe tytuły jak Wiedźmin III: Dziki Gon od CD PROJEKT czy Dying Light od studia Techland.

Zobacz także: W gronie 100 najbardziej oczekiwanych gier na Steam, aż 20 to polskie produkcje

Wiedźmin III: Dziki Gon i Dying Light dalej świetnie się sprzedają

Zarówno trzecia część Wiedźmina i Dying Light zostały wydane w 2015 roku. Pomimo upływu czasu, polskie produkcje wciąż cieszą się ogromną popularnością. Podczas tegorocznej wyprzedaży jesiennej na Steamie obydwa tytuły zyskały kilka tysięcy nowych, pozytywnych recenzji.

W ciągu ostatnich 30 dni Dziki Gon otrzymał blisko 18 tys. recenzji, z czego 98% z nich było oczywiście pozytywnych. Za to Dying Light zyskał ponad 6,1 tys. ocen, w tym 96% pozytywnych. Na platformie Steam można zobaczyć w jakich okresach gry cieszyły się największą popularnością. Ostatnio najwięcej ocen przybyło 26 listopada, zaraz po starcie jesiennej wyprzedaży. Obydwie gry są dostępne na Steamie za około 30 zł.

Wiedźmin III: Dziki Gon – recenzje graczy

Wiedźmin III

Dying Light – recenzje graczy

Dying Light

Green Hell oraz Drug Dealer Simulator jako jedne z największych polskich hitów na rynku gier

Green Hell od Creepy Jar oraz Drug Dealer Simulator od Movie Games odniosły w tym roku ogromny sukces na rodzimym rynku gier. Pomimo że pierwsza z nich została wydana w 2019 roku, to w tym roku dodano do produkcji tryb kooperacyjny. Nowy tryb rozgrywki okazało się, strzałem w dziesiątkę. Jedyna produkcja od studia Creepy Jar wciąż czeka na wydanie w wersji konsolowej, a spółka już pracuje nad kolejnym tytułem o roboczej nazwie Chimera.

Druga produkcja, o której mowa, to Drug Dealer Simulator od Movie Games. Kontrowersyjny temat świetnie się sprzedaje od premiery w kwietniu br. Spółka poinformowała ostatnio o sprzedaży blisko 200 tys. egzemplarzy tytułu. Tym samym do Grupy Movie Games dołączyła nowa spółka True Games, która będzie odpowiedzialna za produkcje gier o tematyce ulicznej. Pierwszym tytułem ma być Gangster Simulator.

Dzięki jesiennej wyprzedaży na Steamie, obydwie produkcje spółek notowanych na rynku NewConnet, znów zyskały na popularności. W ciągu ostatnich 30 dni Green Hell otrzymał ponad 750 opinii, z czego 90% z nich było pozytywnych. Natomiast Drug Dealer Simulator zdobył około 735 nowych recenzji, w tym 91% pozytywnych.

Zobacz także: Green Hell od Creepy Jar i Drug Dealer Simulator od Movie Games najlepszymi polskimi premierami gier na Steam w tym roku

Barn Finders, czyli symulator od Duality Games

Barn Finders to gra od studia Duality Games. Zadaniem gracza jest… poszukiwanie cennych przedmiotów w opuszczonych stodołach, a następnie sprzedawanie ich. Tytuł ukazał się w połowie czerwca 2020 roku i już w pierwszym dniu sprzedaży okazał się sukcesem. Po kilku miesiącach od premiery, gra ponownie zbiera wiele pozytywnych recenzji.

W ostatnich 30 dniach Barn Finders otrzymał 350 nowych komentarzy od graczy. Aż 93% z nich były pozytywne. Spółka Duality Games już przygotowuje DLC do gry – Amerykan Dream – które zadebiutuje w I kwartale 2021 roku.

Barn Finders

Symulatory powiadamiania ratunkowego – 911 i 112 Operator

Games Operators to tegoroczny debiutant z głównego rynku GPW. Spółka jest znana z tytułu 911 Operator, czyli symulatora powiadamiania ratunkowego. Gra została wydana w 2017 roku. Dzięki sukcesowi produkcji, spółka zdecydowała się na kontynuację. W tym roku premierę miała druga część – 112 Operator. Obydwie gry w czasie jesiennej wyprzedaży Steam ponownie zyskują na popularności.

911 Operator w ostatnim czasie otrzymał ponad 200 recenzji, podobnie jak 112 Operator. Pierwszy tytuł można kupić za 4,99 zł. Natomiast 112 Operator jest dostępne za 49,49 zł. Produkcje od Games Operator można również kupić w pakiecie.

Zobacz także: Premiera gry 112 Operator od Games Operators już jutro. Plan wydawniczy spółki zakłada premiery kolejnych produkcji co 2 tygodnie

Train Station Renovation od Live Motion Games

Train Station Renovation zadebiutował w kwietniu br. we wczesnym dostępie. Pełna wersja gry od Live Motion Games ukazała się kilka miesięcy później, 1 października. Jest to pierwszy tytuł z portfolio produkcyjnego spółki. Live Motion Games w przyszłym roku planuje zadebiutować na rynku NewConnect.

Symulator renowacji opuszczonych pociągów spodobał się graczom. Tytuł w ciągu miesiąca otrzymał blisko 200 ocen, z czego 93% było pozytywnych.

Train Station Renovation

Total Tank Simulator od Noobz from Poland

Total Tank Simulator to pierwsza gra studia Noobz from Poland, która została wydana w maju br. przez włoskiego wydawcę 505 Games. We wrześniu ukazało się DLC, a produkcja będzie dalej rozwijana w przyszłym roku. Współpraca obydwu spółek będzie kontynuowana przy kolejnych tytułach polskiego studia.

Gra od daty premiery otrzymała już blisko 2,5 tys. recenzji. W ostatnich 30 dniach zyskała ponad 250 opinii, z czego 91% z nich jest pozytywnych.

Zobacz także: 505 Games coraz mocniej rozpycha się na polskim rynku gier. Zainwestowało nawet w pierwsze polskie studio

Ghostrunner hitem, pomimo braku promocji

Ghostrunner to najświeższa polska premiera. Gra jeszcze przed debiutem otrzymała świetne recenzje na portalu Metacritic. Tytuł od One More Level w miesiąc od premiery zdobył już ponad 12 tys. recenzji, a zdecydowana większość, bo aż 91% jest pozytywnych. Pomimo że gra nie bierze udziału w jesiennej wyprzedaży Steam, to dzień od rozpoczęcia promocji również mocno zyskała na popularności. Tylko 26 listopada wystawiono ponad tysiąc opinii.

Ghostrunner – recenzje graczy

Ghostrunner

Oczywiście, to nie wszystkie polskie produkcje, które biorą udział w jesiennej wyprzedaży Steama. Wybraliśmy te, które wyróżniają się popularnością w ostatnim czasie. Przed graczami jeszcze jedna promocja, która rozpocznie się pod koniec grudnia.

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.