Akcjonariusze CD PROJEKT z USA rozpoczynają dochodzenie w sprawie wprowadzenia ich w błąd
Obrazek użytkownika Paweł Biedrzycki
20 gru 2020, 15:48

Kancelaria prawna Wolf Haldenstein Adler Freeman & Herz ogłasza dochodzenie w imieniu amerykańskich akcjonariuszy CD PROJEKT

Wolf Haldenstein Adler Freeman & Herz LLP ogłasza dochodzenie w sprawie potencjalnych roszczeń dotyczących papierów wartościowych w imieniu akcjonariuszy CD PROJEKT w USA, poinformowało Yahoo Finance. Amerykańska kancelaria, specjalizująca się w tego rodzaju sprawach, prosi o zgłaszanie się właścicieli akcji warszawskiego dewelopera gier, którzy ponieśli straty.

Jednym z najważniejszym zarzutów Wolf Haldenstein Adler Freeman & Herz LLP względem zarządu CD PROJEKT jest fakt, że mógł on udostępniać swoim akcjonariuszom i publicznie informacje wprowadzające w błąd. Wszystkich inwestorów, którzy zakupili amerykańskie kwity depozytowe („ADR”) CD Projekt SA i ponieśli straty, kancelaria prosi o niezwłoczny kontakt z firmą. "Jeśli poniosłeś straty w ADR CD Projekt SA, skontaktuj się z Wolfem Haldensteinem, aby dowiedzieć się więcej o swoich prawach jako inwestora w CD Projekt SA." - głosi komunikat.

Zawieszenie sprzedaży Cyberpunk 2077 przez Sony

W piątek dowiedzieliśmy się, że „Sony wycofuje grę Cyberpunk 2077 ze swojego PlayStation Store i oferuje pełne zwroty pieniędzy graczom po fali skarg dotyczących długo oczekiwanego tytułu”. Po tej wiadomości cena akcji CD PROJEKT spadła o około 15%, i zamknęła się na poziomie najniższym od marca 2020. W weekend XBOX również prowadził zmiany w swoim sklepie online. Potencjalnych kupców Cyberpunk 2077 ostrzega, że gra może nie działać. CD PROJEKT natomiast do 21 grudnia zadeklarował pełny zwrot środków wszystkim nabywcom gry, którzy są niezadowoleni.

Kancelaria Wolf Haldenstein ma bogate doświadczenie w ściganiu powództw dotyczących papierów wartościowych i sporów pochodnych w stanowych i federalnych procesach sądowych oraz w sądach apelacyjnych w całym kraju. Kancelaria posiada prawników z różnych dziedzin praktyki; i biura w Nowym Jorku, Chicago i San Diego. Reputacja i doświadczenie tej firmy w sporach z udziałem akcjonariuszy i innych sporach sądowych były wielokrotnie doceniane przez sądy, które wyznaczyły ją na główne stanowiska w złożonych, wielobranżowych i skonsolidowanych sporach sądowych.

Zobacz także: CD PROJEKT wstrzymuje dostępność Cyberpunk 2077 na Playstation. Już trzy społki Skarbu Państwa mają większą wartość rynkową

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.