CD PROJEKT przedstawił plan naprawy Cyberpunk 2077 oraz wydania DLC
Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
14 sty 2021, 08:51

CD PROJEKT przedstawił plan naprawy gry Cyberpunk 2077 oraz wydania DLC na najbliższy rok

Naprawa błędów w grze Cyberpunk  2077 to w tej chwili absolutny priorytet CD PROJEKT – taki wniosek wypływa z wczorajszego wideo opublikowanego przez spółkę. Z zaprezentowanej roadmapy wynika jeden nowy fakt, nie należy oczekiwać płatnych DLC do gry w 2021 roku.

Wczoraj późnym wieczorem w mediach społecznościowych warszawskiej spółki pojawiło się kilkuminutowe wideo. Marcin Iwiński, współzałożyciel CD PROJEKT, tłumaczył jak wyglądało przygotowanie Cyberpunka do premiery oraz przedstawił dalsze plany dotyczące rozwoju tytułu. Priorytetem wszystkich pracowników spółki jest naprawa błędów w grze. Od dnia premiery 10 grudnia wydano 3 hotfixy, a teraz gracze mogą liczyć na 2 patche.

„Cała nasza uwaga jest skupiona na naprawie błędów i zawieszeń gry, które doświadczają gracze na wszystkich platformach. Możecie spodziewać się kolejnych aktualizacji — mniejszych i większych, które będą się pojawiać w regularnych odstępach czasu. Pierwsza z tych aktualizacji pojawi się w ciągu najbliższych 10 dni, a kolejna, obszerniejsza, będzie gotowa w kolejnych tygodniach. Nasze plany związane z rozwijaniem Cyberpunka długoterminowo nie uległy zmianie i zamierzamy pracować nad kolejnymi aktualizacjami poprawiającymi rozgrywkę dla wszystkich graczy na PC i konsolach” – czytamy na oficjalnej stronie Cyberpunka.
 

Co dalej z grą Cyberpunk 2077?

Dzień premiery Cyberpunk 2077 nie przyniósł euforii, a jedynie rozczarowanie. Gracze na całym świecie czują się oszukani, ponieważ nie spodziewali się tak licznych błędów pojawiających się w grze. Największe problemy mają posiadacze konsol starej generacji. Do tego stopnia, że CD PROJEKT umożliwił wykonanie zwrotu tytułu.

Co więcej, w Playstation Store nie można na razie zakupić polskiego tytułu. „Pracujemy nad poprawkami i aktualizacjami i współpracujemy z Sony, aby Cyberpunk 2077 wrócił do PlayStation Store najszybciej jak to możliwe” – zapewniła spółka we wczorajszym oświadczeniu.

Warszawska spółka co jakiś czas komunikuje nadchodzące aktualizacje. We wczorajszym wideo Marcin Iwiński opowiedział o planach związanych z grą na najbliższy rok. Priorytetem jest naprawa błędów, w pierwszej kolejności na konsole starej generacji. Do tej pory wydano już 3 hotfixy, a teraz gracze będą mogli liczyć na 2 patche. Pierwsza z aktualizacja powinna pojawić się w ciągu najbliższych 10 dni.

Jednak naprawa błędów to nie wszystko. Spółka planuje również premierę pierwszego, bezpłatnego DLC. Ze względu na zbyt dużą liczbę błędów w grze, premierę dodatku do Cyberpunka została odłożona w czasie. Jak zapewnił wczoraj CD PROJEKT, będą informować o DLC w ciągu najbliższych miesięcy.
 

cyberpunk aktualizacje


Wersja Cyberpunka na konsole nowej generacji radzi sobie znacznie lepiej w porównaniu do starego sprzętu. Dlatego też spółka zdecydowała, że aktualizacje na next-geny również zostaną odłożone w czasie.

„Osoby, które grają na konsolach nowej generacji w trybie kompatybilności wstecznej nadal mogą spodziewać się darmowej aktualizacji do standardu Xbox Series X|S i PlayStation 5 w 2021 roku. Celujemy w drugą połowę roku” – zapewniła warszawska spółka.

Zobacz także: Kolejny fundusz obstawia, że akcje CD PROJEKT będą spadać i kolejne kancelarie składają pozwy zbiorowe przeciwko twórcom Cyberpunk 2077

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.