Polskie gry okupują TOP Wishlists Steam
Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
18 sty 2021, 08:23

Aż 24 gry w TOP 100 Wishlist Steama to polskie produkcje - oto najpopularniejsze z nich

Aż 24 polskie produkcje znajdują się w pierwszej 100. Global Top Wishlists platformy Steam. Rok 2021 zapowiada się naprawdę ciekawie w polskim gamingu dlatego sprawdzamy na co gracze najbardziej czekają.

Wishlisty na platformie Steam są jednym ze wskaźników, które pokazują zainteresowanie graczy daną produkcją przed premierą. W globalnym zestawieniu w pierwszej 100. są aż 24 polskie tytuły. Jeszcze do grudnia niezmiennie na 1 miejscu triumfował Cyberpunk 2077. Po jego premierze 10 grudnia trafił inny polski tytuł – Dying Light 2. Data debiutu produkcji od wrocławskiego Techlandu nadal nie jest znana, choć wielu liczy, że nastąpi to w tym roku.

Na wyróżnienie zasługują również inne tytuły z polskiego rynku, które znalazły się wysoko w rankingu Steama. Mowa m.in. o Outriders od People Can Fly czy Manor Lords od Slavic Game. Sprawdzamy na jakie polskie produkcje najbardziej czekają gracze.
 

top wishlists

Polskie produkcje w pierwszej 50. globalnej wishlisty Steam

Aktualnie najbardziej wyczekiwaną grą na Steamie jest druga część Dying Light. Pierwsza część zadebiutowała na rynku blisko 6 lat temu. Gracze są już dość zniecierpliwieni, ponieważ na początku 2020 roku Techland odwołał premierę gry zaplanowaną na wiosnę ubiegłego roku. Od tamtej pory wrocławska spółka nie informuje o możliwej dacie premiery ani nie publikuje nowych materiałów z produkcji. Mimo to, Dying Light 2 znajduje się na 1 miejscu Global Top Wishlists Steam.

Kilka miejsc dalej, na 14 miejsce trafiła gra Manor Lords od studia Slavic Magic. Warto podkreślić, że grę tworzy… jedna osoba. Będzie to gra strategiczna osadzona w średniowiecznym klimacie. W tym roku produkcja powinna zadebiutować w formule wczesnego dostępu, a w 2022 roku pełna wersja.
 

Manor Lords

Manor Lords


Zaledwie dwa oczka dalej, bo 16 miejsce, zajmuje Outriders od People Can Fly. Ostatnio studio poinformowało o przełożeniu premiery na 1 kwietnia 2021 roku, a decyzja została podjęta przez wydawcę Square Enix. Tuż za Outriders, na 17 miejscu mamy The Riftbreaker od EXOR studios. Na Steamie jest już dostępne demo gry, a planowana data premiery to 2021 rok.

Kolejna polska produkcja znajduje się już na 30 miejscu. Jest to Builders of Egypt. To gra z portfolio PlayWaya, z jedną z najwyższych wishlist w grupie. Producentem tytułu jest Strategy Labs, a wydawcami PlayWay oraz CreativeForge Games. Na 31 miejscu mamy trzecią część Shadow Warrior od Flying Wild Hog. Poprzednia część tej dynamicznej produkcji została wydana w 2016 roku. Od tego czasu zebrała ponad 14 tys. ocen, z których aż 87% jest pozytywnych.

Mr. Prepper wciąż nie może wyprzedzić pod względem wishlisty Builders of Egypt. Jedna z ważniejszych produkcji PlayWaya jest obecnie na 33 miejscu. Do pierwszej 50. zestawienia Steama trafiła jeszcze gra Succubus. Jest to dość kontrowersyjna produkcja, która o dziwo trafiła na 43 miejsce. Tym samym wyprzedziła flagowy projekt Pyramid Games, czyli Ocuppy Mars: The Games, Lust from Beyond od Movie Games, a co więcej The Medium od Bloober Team.

Dopiero na 48 miejscu znalazło się wyżej wspomniane The Medium, którego premiera została zaplanowana na 28 stycznia. Dla niektórych może być to zaskoczenie, ponieważ polski horror jest jedną z najbardziej wyczekiwanych gier na nową konsolę od Microsoftu. Tytuł był wielokrotnie prezentowany podczas wydarzeń gamingowych w ubiegłym roku. Co więcej, jest to dotychczas największy tytuł w historii Bloober Team. Kilka dni temu opublikowano najnowszy trailer:
 

Zobacz także: W 2021 roku czeka nas wysyp gier od polskich spółek gamingowych. Najważniejsze premiery to Outriders i The Medium

Które gry jeszcze trafiły na globalną wishlistę?

W dalszej części globalnej wishlisty Steama można znaleźć kilka symulatorów od PlayWaya. Wśród nich znalazło się nawet DLC do gry House Flipper, która jest jednym z hitów sprzedażowych spółki. Dodatek trafił na 83 miejsce. Pozostałe produkcje to:

  • 52 miejsce: Bum Simulator,
  • 61 miejsce: Junkyard Simulator,
  • 62 miejsce: Alaskan Truck Simulator,
  • 76 miejsce: I am Your President,
  • 98 miejsce: Prison Simulator.

To nie wszystkie polskie tytuły, które znalazły się w pierwszej 100. Na 57 miejscu mamy Viking City Builder. To już kolejna produkcja z gatunku city builder. Tym razem gracz przeniesie się do czasów Wikingów. Temat mitologii nordyckiej zyskuje teraz na popularności za sprawą finałowego sezonu znanego serialu „Wikingowie”.

W I kwartale 2021 roku zadebiutuje gra The Tenants, która trafiła na 58 miejsce zestawienia. Wydawcą gry jest Frozen District, spółka odpowiedzialna za hit PlayWaya, czyli House Flippera. Kilkanaście miejsc dalej, na 72 miejscu, jest produkcja Eldest Souls. Wydawcą gry jest spółka United Label, która ostatnio zadebiutowała na rynku NewConnect. Aktualnie wishlista tytułu wynosi 90 tys. zapisów.

We wczesnym dostępie już niebawem zadebiutuje gra Rustler od studia Jutsu Games. Wydawcą gry akcji będzie Games Operators, a tytuł trafił na 78 miejsce Global Top Wishlists Steam. Miejsce niżej znalazł się Gamedec od Anshar Studios. Gra, która zostanie wydana w 2021 roku, jest cyberpunkowym RPG opartym na prozie Marcina Przybyłka.
 

Gamedec

Gamedec


Gracze czekają również na produkcję od CreativeForge Games: Aircraft Carrier Survival. Gra znajduje się na 88 miejscu, jednak wciąż nie jest znana data premiery tytułu.

Artykuł powstał w oparciu o dane Gaming Analitycs.

Zobacz także: W gronie 100 najbardziej oczekiwanych gier na Steam, aż 20 to polskie produkcje

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.