Platige Image ogłasza nową strategię do 2025 roku. W planach jest produkcja gier
Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
21 sty 2021, 12:28

Platige Image zamierza produkować gry i filmy na własny rachunek. Spółka ogłosiła nową strategię

Platige Image ogłosiło nową strategię na lata 2021-2025. Spółka zamierza produkować filmy oraz gry komputerowe na własny rachunek.

Platige Image, spółka znana dotychczas z realizacji projektów dla segmentu filmowego czy reklamowego, zamierza poszerzyć swój model biznesowy o produkcję gier. Spółka Platige Image posiada już doświadczenie w tworzeniu grafik komputerowych. Korzystając ze swojego zaplecza planuje produkcję gier komputerowych. W tym zakresie rozważa kilka scenariuszy m.in. produkcję gier „in house” czy też zawiązanie spółek celowych z innymi deweloperami.

„Strategia rozwoju Platige Image S.A. na lata 2021-2025 zakłada ewolucję modelu biznesowego Spółki do modelu hybrydowego łączącego działalność w dotychczasowych obszarach usług serwisowych, z rozwojem projektów własnych (IP) w zakresie produkcji filmów (film development) oraz gier komputerowych (game development), z wykorzystaniem istniejących struktur produkcyjnych oraz uzupełnieniem brakujących kompetencji” – czytamy w komunikacie spółki.

Spółka notowana jest na rynku NewConnect od około 10 lat. Po ogłoszeniu nowej strategii kurs akcji rośnie o ponad 10%. Aktualna wycena Platige Image wynosi 95 mln zł.

Notowania Platige Image

Platige Image

Produkcja gier w nowej strategii Platige Image

20 stycznia Platige Image ogłosiło nową strategię przewidzianą na lata 2021-2025. Spółka zakłada nowy model biznesowy, który będzie hybrydowy. Połączy dotychczasową działalność firmy w zakresie realizacji projektów dla branży filmowej z produkcją gier. Swoje dotychczasowe doświadczenie w tworzeniu grafik komputerowych zamierza wykorzystać w segmencie gier. Platige Image zakłada kilka możliwych scenariuszy.

„(…) Spółka planuje wykorzystać posiadane kompetencje w zakresie tworzenia grafiki komputerowej dla branży game development, rozbudowując je istotnie o kompetencje w zakresie produkcji i sprzedaży gier. W powyższym zakresie Spółka rozpatrywać będzie różne scenariusze, w tym m.in.: pozyskanie zespołów deweloperskich i tworzenie spółek celowych, zawiązanie spółek celowych z innymi deweloperami, produkcję gier "in house", umowy typu "revenue share" (podział zysków) związane z koprodukcją gier i odpowiedzialnością za wizualną stronę gry, akwizycje podmiotów produkujących gry i inne w zależności od zidentyfikowanych korzystnych biznesowo możliwości na rynku” – czytamy w komunikacie spółki.

Jak czytamy w komunikacie Platige Image, nowa strategia jest odpowiedzią na wzrost znaczenia rynku gier wywołanego przez pandemią COVID-19. Spółka zamierza efektywnie wykorzystać posiadane kompetencje i umiejętności. W nowej przyjętej strategii spółka rozważa również pozyskanie finansowania dla realizacji własnych projektów. W tym przypadku zakłada przeprowadzenie emisji akcji przeznaczonej dla nowych inwestorów czy też przeniesienie notowań na główny rynek GPW do końca 2022 roku.

Spółka dotychczas realizowała dla branży gamingowej trailery do gier. Wśród nich są takie tytuły jak Dying Light 2, Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2 czy Hyper Scape. Wszystkie, zrealizowane projekty można obejrzeć TUTAJ

Jednym z ostatnich zrealizowanych projektów jest live action trailer gry The Medium dla Bloober Team.

Kluczowym punktem rozwoju Platige Image pozostanie animacja 3D. Spółka planuje pozyskiwanie projektów serialowych na potrzeby platform streamiingowych, które również zyskały na popularności w czasie pandemii.

Zobacz także: Platige Image chce produkować własne filmy, seriale i gry komputerowe

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.