11 bit studios pokaże Projekt 8 na przełomie I i II kwartału 2021 roku
Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
23 lut 2021, 09:33

11 bit studios pokaże Projekt 8 na przełomie I i II kwartału 2021 roku, a kolejne dwa do końca roku

Na przełomie I i II kwartału 11 bit studios zaprezentuje pierwsze materiały Projektu 8 – zapowiedział Przemysław Marszał, nowy prezes spółki w programie Faux Paux Polsat Games.

Przemysław Marszał był gościem programu Faux Paux na antenie Polsat Games. W rozmowie z Radosławem Nałęczem oraz Tadeuszem Zielińskim zdradził kilka szczegółów dotyczących najbliższych planów 11 bit studios. Warszawska spółka jeszcze w tym roku zaprezentuje swoje 3 projekty. Co więcej, aktualnie 11 bit studios zatrudnia ponad 150 osób, a w ciągu 2-3 lat planuje powiększyć zespół nawet do 350 osób.
 

Faux Paux Przemysław Marszał


Pod koniec 2020 roku Przemysław Marszał został nowym prezesem zarządu warszawskiej spółki 11 bit studios. Dotychczasowy CEO, Grzegorz Miechowski został członkiem zarządu ds. operacyjnych.

Zobacz także: Przemysław Marszał przejmuje stery 11 bit studios

Dynamiczny rozwój 11 bit studios

Przemysław Marszał to nowy prezes zarządu 11 bit studios. W zarządzie warszawskiej spółki był już od dawna, a co więcej współtworzył 11 bit studios. W programie Faux Paux opowiedział nie tylko o swoich największych wpadkach gamingowych, ale również zdradził plany studia na najbliższe miesiące.

Jak wiadomo, 11 bit studios pracuje obecnie nad 3 produkcjami wewnętrznymi: Projektem 8, 9 oraz 10. Dodatkowo, spółka pełni również rolę wydawcy zewnętrznych tytułów i aktualnie ma ich 4 w portfolio. Jeszcze na przełomie I i II kwartału planuje zaprezentować pierwsze materiały z Projektu 8. Chwilę później, bo między II a III kwartałem pokaże kolejną produkcję. Na koniec 2021 roku przygotowuje ostatnią prezentację.
 

Kurs akcji 11 bit studios

11 bit studios (1)


Jak zapowiedział Przemysław Marszał, 11 bit studios pokaże w tym roku dwa projekty wewnętrzne oraz jeden tytuł zewnętrzny. Warszawska spółka ma ambitne plany rozwoju. Na ten moment zatrudnia ponad 150 osób, jednak stale prowadzi rekrutacje. Dlatego w ciągu najbliższych 2-3 lat planuje powiększyć swój zespół do 300-350 pracowników. Aktualnie mają 3 zespoły, a ich celem jest produkcja coraz większych gier, zbliżonych do AAA.

11 bit studios znane jest z This War of Mine oraz Frostpunka. Tworzeniu tych produkcji przyświecała idea „meaningful entertainment”. Przy This War of Mine byli to cywile na wojnie, natomiast przy Frostpunku przetrwanie społeczeństwa. Tytuły warszawskiej spółki mają mieć ciekawe idee do przekazania i od znalezienia tej idei rozpoczynają produkcje swoich tytułów. Dopiero później poszukują przestrzeni w gatunkach. Tak samo jest również przy nowych projektach 11 bit studios.

Zobacz także: Program motywacyjny 11 bit studios zakłada co najmniej 328 mln zł zysku brutto w 2021-2025

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.