Preordery Outriders świetnie się sprzedają, polska gra trafiła na 2 miejsce Globalnych Bestsellerów Steam
Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
26 lut 2021, 09:54

Preordery Outriders świetnie się sprzedają. Polska gra jest już na 2 miejscu listy globalnych bestsellerów Steam

Outriders trafił na 2 miejsce listy Global Bestseller Steam, tuż po udostępnieniu dema tytułu. A premiera gry dopiero za miesiąc.

Wczoraj People Can Fly wspólnie z wydawcą, Square Enix, udostępnili demo gry Outriders. Od teraz gracze mogą bezpłatnie testować największy tytuł polskiego studia, zarówno w wersji pecetowej oraz konsolowej. Wersja demo do tej pory przekroczyła już 55 tys. jednocześnie grających użytkowników. Co więcej, Outriders trafił na 2 miejsce najlepiej sprzedających się tytułów Steama, tuż za hitem Valheim. Twórcy tej produkcji sprzedali od początku lutego ponad 4 mln egzemplarzy.
 

Steam Global Top Sellers

Zobacz także: People Can Fly udostępnia demo Outriders. Preordery gry na Steam sprzedają się lepiej niż Cyberpunk2077, a do premiery ponad miesiąc

Outriders zdecydowanie podoba się graczom

Udostępnienie demo gry Outriders okazało się strzałem w dziesiątkę. Wystarczyło kilka godzin, aby tytuł studia People Can Fly awansował na 2 miejsce globalnych bestsellerów platformy Steam. Tym samym polska produkcja znalazła się tuż za Valheim, który jest najnowszym hitem na rynku. I zdecydowanie wyprzedziła sprzedaż Cyberpunka, który na razie nie otrzyma obiecanego patcha.

Demo Outriders będzie dostępne nie tylko przed premierą, ale również po debiucie pełnej wersji gry. Wersja demonstracyjna umożliwia graczom poznanie wszystkich klas postaci dostępnych w produkcji oraz początek kampanii fabularnej i jedną misję. Dokonane osiągnięcia w wersji demo będą mogły być zachowane po zakupie już pełnej wersji produkcji.

„Dajemy graczom szansę poznania produktu zanim wydadzą na niego swoje pieniądze. Dodatkowy czas wykorzystamy oczywiście na „polish’owanie” i balansowanie gry. Naszym celem jest dostarczenie graczom jak najbardziej „kompletnego doświadczenia” – komentował Sebastian Wojciechowski, prezes People Can Fly.
 


Aktualnie w Outriders gra blisko 20 tys. użytkowników, a najwyższy peak graczy przekroczył już 55 tys. użytkowników. Warto zaznaczyć, że weekend dopiero przed nami, a polska produkcja może przyciągnąć jeszcze więcej graczy.
 

Outriders peak

Źródło: SteamDB

Outriders to autorski tytuł People Can Fly zrealizowany według pomysłu i koncepcji polskiego studia, którego wydawcą jest Square Enix. To japoński wydawca gier, który ma już na swoim koncie takie produkcje jak Marvel's Avengers serię gier Final Fantasy. Square Enix w pełni sfinansował produkcję gry, a po pokryciu kosztów PCF Group będzie otrzymywało rev-share ze sprzedaży każdej kopii. Wysoka cena pudełkowa gry i duże zainteresowanie produkcją sprawia, że ponadprzeciętne zyski z tego tytułu polska spółka może zacząć generować bardzo szybko, a sama gra ma potencjał na to aby stać się longsellerem.
 

Kurs akcji PCF Group

PCF Group

Na rozpoczęciu sesji akcje PCF zyskują około 1,5% na wartości, a kurs akcji walczy z ważnym oporem w postaci okolic maksimów z lutego i stycznia 2021 roku.

Zobacz także: Gry Marvel’s Avengers oraz Iron Harvest zaliczyły udane premiery. Zagraniczne tytuły mają jednak pewien związek z Polską

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.