Najpopularniejszy niemiecki Youtuber giełdowy kupił akcje PlayWay
Obrazek użytkownika Paweł Biedrzycki
01 mar 2021, 16:27

Najpopularniejszy niemiecki Youtuber giełdowy i fan polskiego gamingu kupił akcje PlayWay

Najpopularniejszy niemiecki Youtuber Aktien mit Kopf (Akcje z Głową) nagrał kolejny materiał o polskiej spółce gamingowej. Po CD PROJEKT, 11 bit studios, Creeepy Jar i Ten Square Games zainteresował się spółką PlayWay i zakupił jej akcje.

Youtuber docenił PlayWay-a za wieloletnie doświadczenie CEO spółki związane z gamingiem, wysoką rentowność i zdywersyfikowany model biznesowy. W swoim materiale przyznał, że do tej pory kupił 200 akcji spółki, ale docelowo chce mieć 1327 akcji polskiej spółki gamingowej.

Aktien mit Kopf, czyli prawdziwy fan gamingu - również polskiego

Aktien mit Kopf upodobał sobie polskie spółki gamingowe. PlayWay jest piątą spółką z naszej giełdy i tego sektora, której zdecydował się poświęcić materiał. Do tej pory nagrał filmy o spółce CD PROJEKT, 11 bit studios, Creepy Jar i Ten Suare Games. Polskie spółki gamingowe pojawiają się na kanale w doborowym towarzystwie. Oprócz rodzimych podmiotów gamingowych, Youtuber nagrywa filmy o akcjach takich spółek jak Take-Two Interactive, Activision Blizzard, Tencent czy Nintendo.

Filmy z kanału Aktien mit Kopf

Filmy

Zobacz także: Znany niemiecki youtuber giełdowy upodobał sobie polskie spółki gamingowe. Przeanalizował już Creepy Jar, 11 bit studios i CD PROJEKT

Docelowo zakup 1327 akcji PlayWay

Youtuber docenił PlayWaya za nietypowy i bardzo zdywersyfikowany model biznesowy, który wynika z wieloletniego doświadczenia CEO spółki Krzysztofa Kostowskiego. Widzi w nim niskie ryzyko tym bardziej, że spółka nie posiada żadnego długu. Prawdziwe wrażenie zrobiła n autorze liczba zapowiadanych tytułów i szerokie portfolio polskiej spółki oraz fakt, że posiada już dwa uznane tytuły Car Mechanic Simulator i House Flipper. Autor materiału stwierdził, że spółka znacząco się wyróżnia w porównaniu do dużych twórców gier AAA i w szczególności wrażenie robi na nim imponująca rentowność oraz wiążące się z tym polityka wypłaty dywidend.

Zobacz także: PlayWay przejmuje Platynowe Inwestycje i zaczyna budować odwróconego PlayWaya

W momencie nagrywania wideo Youtuber przyznał, że ma kupionych 200 akcji spółki, a docelowo zamierza posiadać 1327 akcji polskiej podmiotu.

Akcje PlayWay na dzisiejszej sesji zyskują na wartości. Kurs rośnie o ponad 5%, po tym jak w ostatnich dniach uległ kilkunastoprocentowej przecenie.

PlayWay akcje

Zobacz także: Prezes Grupy PlayWay komentuje zmiany w zapowiedziach nowych gier na Steam

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.