Targi E3 w 2021 nie będą takie same jak w zeszłym roku. Tegoroczna edycja bez pokazów na żywo
Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
02 mar 2021, 06:50

Targi E3 już nie będą takie same. W tym roku odbędą się bez pokazów na żywo

Targi E3 powrócą w tym roku, jednak zdecydowanie w innej formie. Największa impreza gamingowa z Los Angeles odbędzie się bez pokazów na żywo czy publiczności.

Pandemia w ubiegłym roku zmusiła organizatorów targów E3 do całkowitego odwołania wydarzenia. Konferencji nie zastąpiono wtedy pokazami online. Niektórzy liczyli, że 2021 rok będzie powrotem do normalności i pokazów na żywo. Jednak i w tym roku społeczność graczy, deweloperów i dziennikarzy nie spotka się w czerwcu w Los Angeles.

Targi E3 w 2021 roku zostaną przeprowadzone w zmienionej formie. Bez udziału publiczności i pokazów na żywo. Wszystkie prezentacje zostaną przygotowane wcześniej i przedstawione całemu światu w dniach 15-17 czerwca. Taką decyzję podjęła komisja miasta Los Angeles.

Zobacz także: Największe targi gamingowe E3 w Los Angeles odwołane przez koronawirusa

Targi E3 w zmienionej formie

Targi E3 to jedno z najważniejszych wydarzeń w kalendarzu każdego gracza. To podczas tego eventu prezentowane są najważniejsze gry. To w Los Angeles dokładnie dwa lata temu poznaliśmy szczegóły dotyczące Cyberpunka. Jednak w ubiegłym roku po raz pierwszy konferencja została odwołana z powodu pandemii koronawirusa. W tym roku targi E3 powrócą, lecz już w zmienionej formie.

Co oznacza nowa forma targów E3? Odbędą się one bez pokazów na żywo, a co za tym idzie bez udziału publiczności. To oznacza, że podobne wydarzenia jak sierpniowy Gamescom również może odbyć się w formule online. Targi E3 odbędą się 15-17 czerwca 2021 roku. Aktualnie trwają prace nad rozplanowaniem wydarzenia w formie online. Nie są znane szczegóły jak dokładnie będą wyglądać tegoroczne targi ani jakie produkcje zostaną zaprezentowane.

W ubiegłym roku większość wydarzeń gamingowych odbywała się w formie online. Pomimo epidemii, gracze nie mogli narzekać na brak eventów. Latem 2020 roku, w ramach Summer Game Fest, odbyło się kilka konferencji m.in. IGN Summer of Gaming oraz Guerrilla Collective.

Jak podkreślały polskie spółki w ubiegłym roku, wydarzenia online umożliwiały udział większej liczby osób w konferencjach. Jednak w długim terminie może to wpływać negatywnie na branżę.

„Konferencje na żywo dają większą możliwość zawarcia nowych znajomości, jak i możliwości biznesowych, natomiast jedno drugiego nie wyklucza. Żyjemy w czasach, w których większość komunikacji odbywa się za pośrednictwem Internetu czy telefonu, więc nie popadałabym w panikę, że organizacja konferencji online przez kilka miesięcy zaszkodzi branży. Jednak patrząc na to długoterminowo i skupiając się na młodych studiach, czy osobach, które dopiero zaczynają w branży gamingowej - owszem, mogą oni mieć trudniejszą drogę, aby się wypromować czy zdobyć finansowanie” – mówiła w ubiegłym roku Joanna Tynor z DRAGO entertainment.

Zobacz także: Startuje Festiwal Gier Steam - oto gry polskich studiów, które będą się tam prezentować

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.