Premiera Dying Light 2 w 2021 roku? Techland opublikował wideo z fragmentem rozgrywki
Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
18 mar 2021, 09:20

Premiera Dying Light 2 w 2021 roku? Techland opublikował wideo z fragmentem rozgrywki

Techland, po raz pierwszy od ponad roku, pokazał nowy fragment rozgrywki Dying Light 2. Z wideo można wnioskować, że premiera gry będzie w 2021 roku.

Gracze oraz fani Dying Light długo czekali na ten moment. Wczoraj Techland w nowym wideo wypowiedział się na temat drugiej części swojego hitu. Jednak jeśli ktoś liczył na gameplay czy chociażby trailer to niestety mógł się zawieść. W opublikowanym wideo pracownicy wrocławskiej spółki z prezesem, Pawłem Marchewką, odczytali najpierw kilka komentarzy na temat swojej gry, aby następnie powiedzieć, że wciąż potrzebują czasu na dopracowanie Dying Light 2.

Jedyna nadzieja pojawiła się w opublikowanym teaserze gry, gdzie na końcu pojawia się data 2021. Może to oznaczać, że mimo wielkich opóźnień, Dying Light 2 zadebiutuje jeszcze w tym roku. Kolejne informacje, według zapowiedzi Techlandu, mają pojawić się niebawem.
 

Prezentacja Dying Light 2 bez fajerwerków

Gra Dying Light 2 od premiery Cyberpunka okupuje 1 miejsce Global Top Wishlist platformy Steam. Jednak wrocławska spółka nie publikowała żadnych materiałów od ponad roku, kiedy przełożyła datę premiery zaplanowaną jeszcze wtedy na wiosnę 2020 roku.
 

global wishlist steam


Techland w najnowszym wideo pokazał jedynie krótki teaser Dying Light 2. Na końcu filmiku pojawia się napis „2021”, co może sugerować zniecierpliwionym graczom, że premiera nastąpi jeszcze w tym roku. Głos zabrali również pracownicy Techlandu, którzy zapewniają, że już niebawem będą mogli opublikować więcej materiałów dotyczących gry. Jednak nie skomentowano ostatnich doniesień dotyczących problemów w spółce.

Jeszcze przed pokazem spółka zapowiedziała na swoim profilu na Discordzie, że nie poda na razie dziennej daty premiery swojego najważniejszego tytułu. Co więcej, wrocławskie studio przyznało na Twitterze, że druga część Dying Light została zbyt wcześnie zapowiedziana. Przypomnijmy, że pierwszy trailer opublikowano w 2018 roku podczas targów E3.

Zobacz także: Polskie spółki gamingowe z premierami na I półrocze 2021 roku. Wśród nich Outriders oraz Sniper Ghost Warrior Contracts 2

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.