Gamingowe I półrocze 2021 roku, czyli co polskie spółki przygotowują dla graczy
Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
08 mar 2021, 06:30

Polskie spółki gamingowe z premierami na I półrocze 2021 roku. Wśród nich Outriders oraz Sniper Ghost Warrior Contracts 2

Na I półrocze 2021 roku polskie spółki przygotowują kilka ciekawych premier gier. Wśród najważniejszych jest Outriders oraz Sniper Ghost Warrior Contracts 2.

Outriders od studia People Can Fly to największy polski projekt (obok Dying Light 2), który zadebiutuje w pierwszej połowie 2021 roku. Gracze już mogą zapoznać się z tytułem poprzez pobranie darmowego demo dostępnego w wersji na PC oraz konsole. Obok Outriders, inną dużą produkcją zaplanowaną na czerwiec jest druga część Sniper Ghost Warrior Contracts od CI Games.

Oczywiście gracze mogą liczyć na jeszcze wiele mniejszych premier, które ukażą się do końca czerwca 2021 roku. Sprawdzamy jakie tytuły mogą zadebiutować jeszcze w I i II kwartale.

Zobacz także: Najważniejsze premiery gier polskich spółek w I kwartale 2021 roku - oto co warto obserwować

People Can Fly: Outriders

Nasze zestawienie zaczynamy od tytułu Outriders, który wzbudził już sporo pozytywnych emocji wśród graczy za sprawą dema. Wersja demonstracyjna została opublikowana pod koniec lutego, dzięki czemu gracze mogą przed premierą pełnej wersji zapoznać się z tytułem. Demo spodobało się rynkowi, bo w ciągu tygodnia pobrane je aż 2 mln razy.

Jeszcze teraz gracze mogą liczyć na aktualizację wersji demo, gdzie zostaną poprawione podstawowe błędy. Co więcej, demo Outriders będzie dostępne nawet po premierze pełnej wersji. Dzięki temu gracze mogą najpierw za darmo przetestować grę i dopiero po tym zdecydować się na zakup produkcji.

Sprzedaż pre-orderów Outriders wręcz wystrzeliła w górę. Gra nawet znalazła się na 2 miejscu listy globalnych bestsellerów Steam. Outriders to jeden z niewielu polskich tytułów z gatunku AAA. Już na premierze gra będzie dostępna w trybie kooperacyjnym. Wydawcą polskiej produkcji jest spółka Square Enix, która na swoim koncie ma już takie tytuły jak chociażby seria gier Final Fantasy.

Outriders zadebiutuje już 1 kwietnia (i to wcale nie jest żart) na PC, konsolach starej oraz nowej generacji. Cena gry wynosi 249 zł.

Zobacz także: Preordery Outriders świetnie się sprzedają. Polska gra jest już na 2 miejscu listy globalnych bestsellerów Steam
 

CI Games: Sniper Ghost Warrior Contracts 2

Seria gier Sniper Ghost Warrior została stworzona przez spółkę CI Games. Dotychczas wszystkie części produkcji sprzedały się w nakładzie ponad 11 mln egzemplarzy. Już w ubiegłym roku warszawska spółka zapowiadała wydanie drugiej części gry Sniper Ghost Warrior Contracts. Teraz ustalono datę premiery na 4 czerwca 2021 roku. Tytuł będzie jednocześnie dostępny na PC jak i konsole starej oraz nowej generacji.

„Najnowszy Sniper ukaże się na nową generację konsol i wykorzysta ich możliwości techniczne. Widzimy coraz większy udział w sprzedaży premierowych gier na najnowsze platformy, a z drugiej strony dostępnych dotychczas gier jest wciąż niewiele. Jestem przekonany, że jednoczesna premiera na wszystkie duże konsole stacjonarne oraz PC przełoży się pozytywnie na nasze wyniki” – powiedział Marek Tymiński, prezes zarządu CI Games.

Jak powiedział Marek Tymiński w wywiadzie dla Strefy Inwestorów, produkcja gry jest już na ukończeniu. Trwają również prace nad rozszerzeniem gry, aby w dniu premiery była dostępna już na konsole PlayStation 5 oraz Xbox Series X. Wraz z ogłoszeniem daty premiery, uruchomiono przedsprzedaż tytułu, ale w wersji fizycznej. Przedstawiono też pierwszy gameplay SGWC2.

Zobacz także: Produkcja Sniper Ghost Warrior Contracts 2 jest bliska ukończenia, a właściwa kampania marketingowa tytułu rozpocznie się lada dzień – mówi Marek Tymiński, CEO CI Games
 

Movie Games: Lust from Beyond

Po kilkukrotnym przekładaniu premiery horroru Lust from Beyond, debiut gry 11 marca wydaje się pewny. Tytuł od Movie Games będzie kontynuacją gry z 2018 roku, Lust for Darkness. Lust from Beyond będzie na razie dostępny jedynie na Steamie. Warszawska spółka ma na swoim koncie jeszcze jeden horror, The Beast Inside.

Lust from Beyond na kilka dni przed premierą znalazł się na 40 miejscu Global Top Wishlist Steam. Pod koniec lutego liczba zapisów na wishlistę gry przekroczyła już 185 tys. Horror w wykonaniu Movie Games Lunarium będzie grą przygodową z zachowaną konwencją horroru psychologicznego. W Lust from Beyond gracz trafi na wiele aspektów erotycznych, a sam tytuł jest inspirowany twórczością Lovecrafta.

United Label: Eldest Souls

United Label, spółka należąca do grupy CI Games, to niedawny debiutant rynku NewConnect. W swoim portfolio wydawniczym ma już jedną premierę gry Röki. Na II kwartał 2021 roku przygotowuje premierę tytułu Eldest Souls. Producentem jest brytyjska firma Fallen Flag Studio. Eldest Souls w dniu premiery będzie dostępny nie tylko na PC, ale również Nintendo Switch.

Aktualna wishlista tytułu wynosi już ponad 91 tys. graczy. Jak czytamy w opisie gry, Eldest Souls ma być „ambitną grą z gatunku souls-like, skupiającą się na starciach z bossami, łącząc dynamiczną rozgrywkę z wyjątkową grafiką stworzoną w technologii pixel-art”.

Zobacz także: Eldest Souls od United Label pojawi się na najważniejszych platformach w II kwartale 2021 r.
 

Polyslash: Mech Mechanic Simulator

Polyslash ma na swoim koncie już sukces gry We. The Revolution, która została wydana przez Klabatera. Teraz Polyslash przygotowuje się do premiery swojego kolejnego tytułu, czyli Mech Mechanic Simulator. Jak wskazuje sama nazwa gry, gracz będzie naprawiać gigantyczne roboty. Premiera tytułu na Steamie została zaplanowana na 25 marca.

„Opublikowane niedawno demo oraz prolog spotkały się z bardzo dobrym przyjęciem ze strony graczy. Uzyskany feedback utwierdził nas w przekonaniu, że Mech Mechanic Simulator to gra kompletna oraz gotowa do szerszego udostępnienia w pełnej wersji” - mówił Dawid Ciślak, prezes zarządu Polyslash.

Polyslash wspólnie ze spółką Console Labs pracuje już nad portem Mech Mechanic Simulator na konsole. Docelowo planowany jest port gry na platformy next-genowe. Oczywiście tytuł powinien również zadebiutować na starszych urządzeniach konsolowych i Nintendo Switch.

Mech Mechanic Simulator

Klabater: The Amazing American Circus

Aktualnie najważniejszym projektem spółki Klabater jest The Amazing American Circus. Tytuł będzie zwieńczeniem cyklu rewolucyjnego, do którego należy We. The Revolution oraz Help Will Come Tomorrow. Tym razem Klabater stawia na produkcję karcianej gry z elementami symulacji ekonomicznej i przygodówki. Gracze będą mogli poznać życie amerykańskich cyrkowców z przełomu XIX i XX wieku.

„Jesteśmy na etapie produkcyjnym The Amazing American Circus, gdzie skończyliśmy już grę i szlifujemy nasz content. Przed nami jeszcze optymalizacja rozgrywki, którą niebawem rozpoczniemy. Do testów mamy nie tylko testerów gamingowych, ale również współpracujemy ze spółką zewnętrzną spoza branży. Testy będą kluczowe i mogą mieć one wpływ na ewentualne opóźnienia premiery. Wydamy grę 20 maja tego roku” – zapowiadał Michał Gembicki, członek zarządu Klabatera.

W najnowszej produkcji Klabater stawia na oryginalny system walki. Zadaniem gracza będzie… rozbawienie publiki. Musi znać mocne i słabe strony swojej trupy cyrkowej, aby zabawić czasem i trudną publiczność. Spółka zdecydowała się na zorganizowanie kampanii gry na Kickstarterze. Zbiórka kończy się dosłownie za kilka dni, a na koncie spółki jest już 80% zakładanego celu.

Zobacz także: Klabater stawia na własne produkcje. W tym roku spółka przygotowuje premiery The Amazing American Circus oraz Moonshiners The Game
 

Premiery od PlayWaya

Zgodnie z zeszłorocznymi zapowiedziami prezesa PlayWay, Krzysztofa Kostowskiego, wszystkie najważniejsze premiery spółki mają się odbyć w pierwszej połowie roku 2021. I tym samym już 18 marca zadebiutuje najpopularniejszy tytuł z portfolio grupy, czyli Mr. Prepper. Gra wyprzedziła już pod względem wishlisty Builder of Egypt i znajduje się na 34 miejscu zestawienia Global Top Wishlist Steam.

Prace nad grą zostały opóźnione, dlatego producenci tytułu zapewniają, że debiut nie powinien już ulec przesunięciu. Na Steamie dostępny jest prolog gry, który zdobył już blisko 2 tys. recenzji graczy. Aż 85% z nich jest pozytywnych. Mr. Prepper to nie jedyna premiera zaplanowana przez PlayWaya. Wszystkich zainteresowanych kalendarzem grupy odsyłamy na stronę spółki.

PLW premiery

Źródło: PlayWay

W I półroczu na graczy może czekać jeszcze sporo ciekawych produkcji od polskich spółek z branży gier. Należy pamiętać, że niektóre firmy lubią zaskakiwać jak np. Forever Entertainment przy premierze Panzer Dragoon: Remake.

Zobacz także: Targi E3 już nie będą takie same. W tym roku odbędą się bez pokazów na żywo

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.