Gra Röki od United Label walczy o nagrody BAFTA Games Awards w dwóch kategoriach
Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
24 mar 2021, 07:30

Gra Röki od United Label kolejny raz nominowana w międzynarodowym konkursie. Rozdanie nagród BAFTA Games Awards już jutro

Röki z portfolio wydawniczego otrzymało kolejne nominacje do międzynarodowej nagrody. Najpierw było The Game Awards, a teraz BAFTA Games Awards.

Gra Röki to tytuł z portfolio wydawniczego spółki United Label, który miał premierę w lipcu 2020 roku. W połowie marca br. spółka poinformowała o osiągnięciu progu rentowności, dzięki czemu zwróciły się koszty zarówno produkcji gry jak i marketingu. Od lipcowej premiery Röki, sprzedano blisko 50 tys. egzemplarzy.

Tytuł od brytyjskiego studia Polygon Treehouse i United Label był już nominowany do międzynarodowych nagród. Jeszcze w ubiegłym roku walczył o tytuł na najlepszą debiutancką grę indie 2020 roku. Teraz Röki został dwukrotnie nominowany do nagród BAFTA Games Awards w kategorii „Debut Game” oraz „British Game”. Już jutro, 25 marca, nastąpi wręczenie nagród.

„Nominacje na najważniejszych branżowych wydarzeniach to wynik połączenia jakościowego produktu autorstwa naszego partnerskiego studia Polygon Treehouse oraz aktywności targowo-wydawniczej United Label. United Label jako wydawca wspiera studia deweloperskie, poprzez obecność na wydarzeniach branżowych, produkcję interesujących trailerów i materiałów promocyjnych w social mediach, budowanie społeczności wokół tytułu oraz wykorzystanie kompetencji sprzedażowych CI Games w procesie wydawniczym” – komentuje Tomasz Litwiniuk, prezes United Label. „Kooperacja pomiędzy deweloperem, a United Label trwa od etapu produkcyjnego, aż po etap wydania i monetyzacji tytułu od dnia premiery. Röki miał premierę na platformie PC w lipcu 2020 r. oraz na Nintendo Switch w październiku ubiegłego roku, a jego wishlista gromadzi obecnie 121 tys. zainteresowanych osób” – dodaje.

Zobacz także: Gra Röki z portfolio wydawniczego United Label została nominowana do The Game Awards

Gra Röki wyróżniana w międzynarodowych konkursach

United Label to spółka zależna CI Games, która na początku 2021 roku zadebiutowała na rynku NewConnect. Przed wejściem na giełdę spółka wydawnicza miała na koncie premierę, którą była gra Röki. Tytuł został stworzony przez brytyjskie studio Polygon Treehouse. Debiut gry miał miejsce pod koniec lipca 2020 roku, a w połowie marca produkcja osiągnęła break even point, co oznacza, że koszty zarówno produkcji jak i marketingu zostały zwrócone.

Brytyjska produkcja od momentu premiery sprzedała się w nakładzie około 50 tys. egzemplarzy. Gra na platformie Steam otrzymała do tej pory ponad 95% pozytywnych opinii. Jak widać recenzje graczy przekładają się na międzynarodowy sukces gry. Röki był już nominowany w konkursie The Game Awards. Tym razem walczy o nagrody BAFTA Games Awards w dwóch kategoriach: najlepsza debiutująca gra oraz najlepsza brytyjska gra.
 

Roki


United Label jako wydawca brytyjskiej gry również umacnia pozycję na światowym rynku gier. Spółka rozważa kontynuację współpracy ze studiem Polygon Treehouse.

„Wybieramy partnerów oraz gry w sposób bardzo selektywny, z założeniem długofalowej współpracy. Jesteśmy na bieżąco w trakcie rozmów z deweloperem, odpowiedzialnym za grę Röki i analizujemy propozycje studia odnośnie kolejnych tytułów oraz kontynuacji wymienionego tytułu” – mówi Strefie Inwestorów prezes United Label.

BAFTA Games Awards to nagrody przyznawane przez Brytyjską Akademię Filmową. Jest to ważne wydarzenie w kalendarzu każdego gracza, a gra z polskim akcentem znalazła się wśród największych światowych hitów tj. The Last of Us II, Ghost of Tsushima czy Hades. Nominowany do brytyjskiej nagrody został również Cyberpunk 2077 w 4 kategoriach.

Zobacz także: Gra Röki od United Label osiągnęła break even point

Plany wydawnicze United Label

United Label w swoim portfolio wydawniczym ma jeszcze kilka zagranicznych produkcji. Pierwsza z nich, Eldest Souls od Fallen Flag Studios, ma zadebiutować jeszcze w II kwartale 2021 roku. Jednak największym tytułem będzie Tails of Iron, który podobnie jak Eldest Souls zadebiutuje jednocześnie na wszystkich platformach.

„Pozostało kilka miesięcy do premiery gry Eldest Souls. Będzie to nasz pierwszy tytuł wydany jednocześnie na wszystkie kluczowe platformy. Liczymy na spory sukces komercyjny, patrząc chociażby na sam gatunek soulslike, który obecnie jest niezwykle popularny wśród graczy, walory artystyczne gry, a także jej kluczowe elementy: mnogość kombinacji dróg rozwoju postaci, liczne sposoby walki oraz rosnący poziom trudności kolejnych przeciwników. Produkcję do swojej wishlisty dodało na ten moment około 95 tys. graczy w serwisie Steam, co potwierdza duże zainteresowanie tytułem. W drugiej połowie roku pojawi się z kolei Tails of Iron, gra o największym budżecie produkcyjnym oraz marketingowym z naszego portfolio wydawniczego” – zapowiada Tomasz Litwiniuk.

United Label prowadzi również kolejne rozmowy o rozszerzeniu portfolio wydawniczego spółki. Aktualna kapitalizacja spółki przekracza 27 mln zł.
 

Notowania United Label

United Label

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.