Premiera The Tenants we wczesnym dostępie okazała się sukcesem. PlayWay podał dane sprzedażowe gry
Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
29 mar 2021, 08:27

Gra The Tenants we wczesnym dostępie zalicza udane otwarcie. PlayWay podał dane sprzedażowe tytułu

PlayWay podał pierwsze dane sprzedażowe gry The Tenants - ponad 50 tys. sprzedanych egzemplarzy, zwrot kosztów w ciągu 15 godzin od premiery tytułu.

Gra The Tenants spodobała się graczom jeszcze przed premierą. Spółka udostępniła na kilkanaście dni przed debiutem bezpłatną wersję tytułu (free trial), która została najlepiej ocenionym prologiem w grupie PlayWay. Teraz podano pierwsze dane sprzedażowe po premierze wczesnego dostępu.

Gra sprzedała się już w ponad 50 tys. egzemplarzy. Koszty produkcji oraz marketingu nie przekroczyły 1 mln zł, zostały zwrócone w pierwszych 15 godzinach od premiery. W dniu debiutu, czyli 25 marca wishlista The Tenants wynosiła 208 tys. zapisów. Podane dane obejmują tylko platformę Steam, natomiast gra jest również dostępna na Epic Store oraz GOG.

The Tenants to kolejna, udana premiera w portfolio grupy PlayWay. 18 marca zadebiutował tytuł Mr. Prepper, który w 72 godziny sprzedał się w nakładzie ponad 60 tys. kopii, a koszty produkcji oraz marketingu zostały zwrócone w niecałe 12 godzin.

Zobacz także: Marzec miesiącem premier od PlayWaya. Dzisiaj we wczesnym dostępie debiutuje gra The Tenants

Udany marzec dla grupy PlayWay

Spółka kierowana przez Krzysztofa Kostowskiego może zaliczyć marzec jako udany za sprawą świetnych premier. Pierwszy tytuł to Lust from Beyond od Movie Games. Kolejnym, najbardziej wyczekiwanym tytułem był Mr. Prepper. Jego premiera jest jedną z 3 najlepszych w historii grupy PlayWay. Natomiast najnowszą produkcją jest wspomniany The Tenant,s jak na razie wydany we wczesnym dostępie.

Gra The Tenants została wydana przez spółkę zależną, Frozen District. Ma już ona na swoim koncie inny hit sprzedażowy, House Flipper wydany w 2018 roku. Jeszcze przed premierą, The Tenants został świetnie odebrany przez graczy. Bezpłatna wersja tytułu otrzymała ponad 95% pozytywnych opinii. Aktualnie na Steamie w grze jest około 4 tys. osób, a najwyższy peak graczy wynosi ponad 4,5 tys. osób. Dla porównania, peak Mr. Prepper osiągnął blisko 7 tys. graczy.

The Tenants Steam

Źródło: SteamDB (28.03.2021)

Gra do tej pory została oceniona przez ponad 700 graczy i otrzymała blisko 87% pozytywnych recenzji. Dane, które zaprezentował PlayWay po premierze The Tenants obejmują sprzedaż na platformie Steam. Dodatkowo tytuł jest dostępny na platformach Epic Store oraz GOG. Premiera pełnej wersji tytułu może być dostępna dopiero w 2022 roku. Ponadto, spółka planuje wykonanie portu produkcji zarówno na konsole PlayStation, Xbox i Nintendo Switch, a także na urządzenia mobilne.

The Tenants to kolejny symulator, w którym gracz wciela się w rolę właściciela nieruchomości. Jego zadaniem jest odpowiednie zarządzanie swoimi lokalami oraz lokatorami. Najlepsza sprzedaż polskiego tytułu została odnotowana w USA (udział sprzedaży w tym regionie to 28%). Na kolejnych miejscach są Chiny, Wielka Brytania, Niemcy oraz Kanada.

Producentem gry The Tenants jest Ancient Forge Studio. Na Steamie można aktualnie zakupić grze w promocyjnej cenie – 64,79 zł. Tytuł jest również oferowany w dwóch pakietach, z grą Mr. Prepper lub House Flipper.

Zobacz także: Mr. Prepper zalicza 3 najlepsze otwarcie sprzedaży w historii Grupy PlayWay

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.