Premiera gry Nemezis: Mysterious Journey III od Detalion Games w tym roku. Spółka prowadzi rozmowy dotyczące rozwoju tytułu
Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
15 kwi 2021, 07:00

Premiera gry Nemezis: Mysterious Journey III od Detalion Games w tym roku. Spółka prowadzi rozmowy dotyczące rozwoju tytułu

W tym roku Detalion Games, niedawny debiutant rynku NewConnect, wyda swoją najważniejszą grę, Nemezis: Mysterious Journey III. Prace są na końcowym etapie produkcji.

Detalion Games był ostatnim debiutantem na warszawskiej giełdzie w 2020 roku. Spółka, która była reaktywowana po wielu latach, prowadzi prace nad projektem Nemezis: Mysterious Journey III. Aktualnie prace nad produkcją są już na końcowym etapie, a premiera powinna odbyć się jeszcze w tym roku. W połowie marca br. Detalion Games informował o rozpoczęciu rozmów z potencjalnym partnerem biznesowym dotyczących dalszego rozwoju tytułu. Jednak to nie jedyne projekty w portfolio spółki.

„W ostatnich miesiącach w spółce dużo się działo. Przede wszystkim kończymy produkcję naszego flagowego projektu - gry przygodowo-logicznej Nemezis: Mysterious Journey III. Nemezis nie jest jednak jedynym tytułem, nad którym pracujemy” – mówi Aleksandra Cwalina, prezes zarządu Detalion Games. „Przyspieszyliśmy prace nad zapowiedzianą już wcześniej grą strategiczną Chernobyl: 1986. Jej premiera zaplanowana jest na 2022 rok. To gra bazująca na prawdziwych wydarzeniach, które miały miejsce w ukraińskiej elektrowni. Zadaniem gracza będzie zapanowanie nad skutkami eksplozji reaktora jądrowego i niedopuszczenie do kolejnego wybuchu” – dodaje.

Nemezis: Mysterious Journey III

Nemezis Mysterious Journey III

Plany Detalion Games na 2021 rok

Detalion Games to studio, które na rynku gier powinno być dobrze znane graczom. Kilkanaście lat temu spółka była znana z takich tytułów jak Schizm czy Sentinel: Strażnik Grobowca. Detalion Games powrócił do działalności w gamedevie, a pierwszym tytułem nad którym pracuje spółka jest właśnie Nemezis: Mysterious Journey III. Jest to flagowa produkcja, przy której pracuje legenda polskiego gamingu, Roland Pantoła.

Jeszcze w ubiegłym roku spółka w ramach kampanii crowdfundingowej pozyskała w rekordowym tempie 1,4 mln zł na produkcję tytułu. Prace nad grą aktualnie są na końcowym etapie produkcji, a obecnie trwają rozmowy dotyczące dalszego rozwoju gry z potencjalnym partnerem biznesowym.

„Nemezis: Mysterious Journey III jest na końcowym etapie produkcji. Chcemy wydać produkt jak najbardziej dopracowany, zwłaszcza jeśli chodzi o balans trudności zagadek. Na tym właśnie skupiamy się w naszych końcowych testach” – mówi Strefie Inwestorów Aleksandra Cwalina, prezes spółki.

Gra od Detalion Games będzie tytułem przygodowo-logicznym prezentowanym z perspektywy pierwszej osoby. Tytułowy Nemezis to tajemnicza maszyna, którą odkrywają główni bohaterowie – Amia i Bogard. Detalion Games zdecydował się powrócić do gier przygodowo-logicznych, które były popularne w latach 90. Spółka w swojej produkcji stawia na zróżnicowane zagadki, które będą coraz trudniejsze wraz z rozwojem fabuły.

Premiera tego tytułu jest zaplanowana na 2021 rok. Jednak to nie jedyna produkcja od Detalion Games, która ukaże się jeszcze w tym roku. W ubiegłym roku spółka nabyła prawa do tytułu Plastic Rebelion od Movie Games. Gra została wydana w wersji na PC we wrześniu 2020 roku, natomiast w tym roku trafi na konsole Nintendo Switch.

Zobacz także: Reaktywowana kultowa polska firma gamingowa Detalion Games znalazła inwestorów w 15 minut od startu kampanii crowdfundingowej – prezes Aleksandra Cwalina opowiada o planach studia

Kolejne projekty w przygotowaniu

Na początku tygodnia spółka zaprezentowała nowy projekt - Medieval Machines Bulider. Jest to symulator budowania maszyn oblężniczych osadzony w czasach średniowiecza. Gracz będzie musiał zbierać potrzebne surowce i tworzyć niszczycielskie sprzęty. Wstępnie premiera nowego tytułu Detalion Games została zaplanowana na 2022 rok.

„Naszym najnowszym projektem jest Medieval Machines Builder, czyli symulator średniowiecznych maszyn oblężniczych. Dzięki grze każdy będzie mógł przenieść się do średniowiecza i za pomocą zebranych wcześniej, dostępnych w tamtych czasach surowców, tworzyć niszczycielskie urządzenia. Prace nad grą już ruszyły, spodziewamy się dużego zainteresowania tym tytułem” – komentuje Aleksandra Cwalina.

Medieval Machines Builder

Medieval Machines Builder

Jednocześnie Detalion Games prowadzi prace nad grą Chernobyl 1986. To już kolejna spółka, która do swojego portfolio dodaje tytuł o Czarnobylu (obok Live Motion Games czy The Farm 51). Detalion Games skupi się na przedstawieniu sytuacji, która miała miejsce w elektrowni, a zadaniem gracza będzie zapanowanie nad skutkami eksplozji.

Zobacz także: Detalion Games zaprezentował Medieval Machines Bulider na platformie Steam

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.