Trzy gry z grupy PlayWay w gronie najlepszych marcowych premier na platformie Steam
Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
26 kwi 2021, 10:06

Trzy gry z grupy PlayWay w gronie najlepszych marcowych premier na platformie Steam

Steam, jak co miesiąc, opublikował zestawienie najlepszych premier gier w danym miesiącu. W marcu 2021 roku wśród wyróżnionych produkcji znalazły się aż 3 tytuły z Polski i wszystkie trzy są związane z Grupą PlayWaya.

Marzec bez wątpienia był miesiącem premier od spółek z grupy PlayWay. Potwierdziła to również platforma Steam, która wyróżniła Lust from Beyond, Mr. Prepper oraz The Tenants. Pierwszy tytuł należy do Movie Games, który w połowie marca wydał kontynuację horroru Lust for Darkness. Mr. Prepper był natomiast najbardziej wyczekiwaną grą z grupy PlayWay, która zwróciła koszty produkcji zaledwie w 12 godzin. The Tenants to ostatni tytuł wydany w marcu we wczesnym dostępie.
 

Zobacz także: Marzec miesiącem premier od PlayWaya. Dzisiaj we wczesnym dostępie debiutuje gra The Tenants

Udany marzec dla grupy PlayWay

Jak co miesiąc przygotowano zestawienie najlepszych premier. Już dawno tyle polskich produkcji nie zostało wyróżnionych przez platformę Steam. Gry od PlayWaya trafiły w zestawieniu obok takich znanych tytułów jak It Takes Two czy Forza Horizon 4. Pełna lista dostępna jest TUTAJ.

Najpierw 11 marca Movie Games wydało swój kolejny horror, Lust from Beyond. Jest to kontynuacja tytułu z 2018 roku, Lust for Darkness. Kilka dni po premierze spółka poinformowała o sprzedanych 30 tys. egzemplarzy, a do zwrotu kosztów produkcji zabrakło wtedy niewiele.

Lust from Beyond to horror z elementami okultyzmu oraz erotyzmu, a dotychczasowa wersja nie została ocenzurowana. Dlatego Movie Games planuje wydanie ocenzurowanej wersji, aby trafić do jeszcze większej liczby odbiorców. Lust from Beyond na Steamie otrzymał już ponad 1,5 tys. recenzji, z czego 84% z nich jest pozytywnych. Aktualnie największy peak graczy wynosi 1,3 tys. użytkowników na Steamie.

Mr. Prepper był najbardziej wyczekiwanym tytułem z grupy PlayWay, obok Builders of Egypt. Zaledwie 12 godzin od premiery zwróciły się koszty produkcji oraz marketingu tytułu, które nie przekroczyły 800 tys. zł. Natomiast po 72 godzinach od premiery gra sprzedała się w nakładzie 61 tys. egzemplarzy. Tym samym było to 3 najlepsze otwarcie sprzedaży w grupie PlayWay, zaraz po tytułach House Flipper oraz Car Mechanic Simulator.
 


Ostatnią produkcją wyróżnioną przez Steam jest The Tenants, wydany jak na razie we wczesnym dostępie. Pomimo braku pełnej wersji, prolog gry zaliczył najlepszy odbiór wśród produkcji PlayWay. Otrzymał aż 95% pozytywnych ocen. Jak informował PlayWay, koszty produkcji oraz marketingu The Tenants zwróciły się po 15 godzinach od premiery. Nie przekroczyły one 1 mln zł.
 

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.