Realpolitiks II od studia Jujubee wychodzi dzisiaj z wczesnego dostępu
Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
12 maj 2021, 08:00

Realpolitiks II od studia Jujubee wychodzi dzisiaj z wczesnego dostępu

Dzisiaj w pełnej wersji na platformie Steam zadebiutuje druga część Realpolitiks. Premiera wczesnego dostępu odbyła się w listopadzie 2020 roku.

Realpolitiks II to już druga odsłona gry o tym samym tytule z portfolio spółki Jujubee. Wydawcą, podobnie jak przy pierwszej części, jest 1C Entertainment. Produkcja we wczesnym dostępie zadebiutowała na platformie Steam 18 listopada 2020 roku. Do tej pory gra otrzymała około 300 recenzji, ale tylko 53% z nich jest pozytywnych. Gracze oceniają, że polska produkcja wciąż nie jest grywalna, pomimo dodanego patcha jeszcze pod koniec kwietnia.

Druga odsłona gry strategicznej od Jujubee będzie na razie dostępna w wersji na PC, jednak spółka zakłada wydanie gry również w wersji mobilnej oraz konsolowej. O planach rozwoju tytułu mówił Michał Stępień, prezes zarządu Jujubee podczas czatu inwestorskiego w Strefie Inwestorów.

„Gra ukaże się również na konsolach i na urządzeniach mobilnych. Nasze doświadczenie z pierwszą odsłoną pokazuje, że każda z tych platform może generować podobne przychody co platforma PC, więc od początku zakładaliśmy, że gra będzie dostępna na jak największej liczbie sprzętów. Spółka posiada już podpisane umowy związane z adaptacją i wydaniem gry na konsole, co mamy nadzieję nastąpi w ciągu kilku miesięcy od premiery wersji na PC. Równolegle rozwijana jest wersja mobilna gry, tj. dedykowana urządzeniom z systemami iOS i Android. Chcemy by jak najszybciej wszystkie te wersje były dostępne na rynku” – zapewniał Michał Stępień.

Zobacz także: Realpolitiks II trafi do graczy już jutro. To najważniejsza premiera gry Jujubee od czasu Kursk

Pełna odsłona drugiej kadencji Realpolitiks

W 2017 roku zadebiutowała pierwsza część Realpolitiks. Jej wydawcą było również 1C Entertainment. Już po kilku miesiącach od premiery Jujujbee rozpoczęło pracę nad kolejną wersją gry strategicznej, w której gracz wciela się w rolę dowolnego przywódcy we współczesnym świecie. Nowa produkcja jest o wiele większa od poprzedniej i również o większym budżecie.

Realpolitiks II

Dzisiaj, po opóźnieniach w premierze, Realpolitiks II wychodzi z wczesnego dostępu. Jak wspomnieliśmy, gra do tej pory otrzymała jedynie mieszane oceny. Gracze zarzucają twórcom, że wersja polskiego tytułu nie jest grywalna i wciąż występują liczne błędy, pomimo prób naprawy. Pytanie czym będzie się wyróżniać pełna wersja gry?

„Jeśli chodzi o zawartość, nie będzie dużej różnicy, ponieważ wersja z wczesnego dostępu będzie zawierała wszystkie mechaniki, które nasz zespół zaplanował. W okresie wczesnego dostępu zostanie dodanych kilka dodatkowych funkcji w oparciu o opinie i sugestie społeczności. Pełna wersja gry będzie dopieszczona i świetnie zbalansowana, aby zapewnić graczom doskonałą rozgrywkę” – odpowiadają twórcy na Steamie.

Oby doskonała rozgrywka została zapewniona i zadowoliła fanów gry. Jujubee chce specjalizować się w grach strategicznych i w tym celu jeszcze w ubiegłym roku zawiązała spółkę Strategy Forge. Zamierza ona wykorzystywać narzędzie do zwiększania efektywności produkcji tytułów strategicznych, które jest już rozwijane od kilku lat. Nowa spółka już pracuje nad grą Punk Wars, a jej wydawcą zostanie Jujubee. Produkcja ma zostać zaprezentowana podczas najbliższego Festiwalu Gier Steam.

Zobacz także: „W tej chwili koncentrujemy się przede wszystkim na produkcji Punk Wars” - relacja czatu z prezesem Strategy Forge

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.