Asmodev coraz bliżej premiery gry Priest Simulator. Spółka przygotowuje się do debiutu na NewConnect
Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
24 maj 2021, 08:00

Kontrowersyjny producent gier, Asmodev, coraz bliżej premiery gry Priest Simulator. Zbliża się również debiut spółki na NewConnect

Asmodev może być znany graczom z kontrowersyjnych produkcji. Aktualnie studio pracuje nad symulatorem księdza, a po jego premierze spółka będzie bliżej debiutu na NewConnect.

Na swoim koncie Asmodev ma już dwie produkcje – Ultimate Summer oraz Infernal Radiation. Oba tytuły otrzymały pozytywne oceny graczy, jednak ich liczba nie była zbyt wysoka. Teraz spółka skupia się na produkcji gry Priest Simulator, czyli jak sama nazwa wskazuje na symulatorze księdza. Zapytany, czy kontrowersje przekładają się na zainteresowanie graczy, Michał Jodłowiec, prezes spółki, odpowiada twierdząco.

„To właśnie spore zainteresowanie tytułem skłoniło nas do, nomen omen, zmiany zasad gry. Początkowo nasze ambicje kończyły się na stworzeniu prymitywnej gry zręcznościowej, która epatowałaby złym smakiem niczym filmy Tromy. Jednak wysoka liczba dodań do wishlisty wywarła na nas presję. Stwierdziliśmy, że paradoksalnie jakość sugerowana przez pierwotny trailer nie jest jakością, na którą zasługują gracze trailerem zachęceni” – mówi Michał Jodłowiec.

Po premierze gry Priest Simulator, spółka zdecydowanie przybliży się do debiutu na rynku NewConnect.

Zobacz także: „Gry Booze Master, Inquisitor oraz Priest Simulator, znajdują się na Top Wishlists Steam” – Michał Jodłowiec, Asmodev

Nietypowy symulator księdza

Spółka Asmodev na rynku gier jest obecna od niedawna, a już wywołała nie lada zamieszanie w branży. Jest to wynikiem zapowiedzi dość kontrowersyjnych produkcji, jak wspomniany wyżej Priest Simulator. Warto zaznaczyć, że studio traktuje projekt poważnie, a w wyniku zaskakująco wysokiego zainteresowania grą opóźniono premierę tytułu, aby dostarczyć produkt jeszcze wyższej jakości.

Jednak gracz nie wcieli się w rolę księdza z powołaniem… Symulator tworzony przez Asmodev opowiada historię wampira, który przypadkiem obejmuje stanowisko wiejskiego kleryka. Co więcej, zakochuje się w kobiecie i chce zostać pierwszym papieżem-nietoperzem. Rozgrywka tytułu będzie łączyła ze sobą kilka gatunków tj. shooter, RPG oraz survival.

Priest Simulator

W planach jest najpierw zaprezentowanie graczom wersji demonstracyjnej gry. Jeśli spotka się ona z pozytywnym odbiorem graczy, spółka opublikuje wkrótce tytuł w formie wczesnego dostępu jeszcze w II kwartale br. Wydawcą tytułu jest spółka Ultimate Games.

„Proces produkcji nie jest specjalnie ekscytujący. Nawet jeśli wydaje się, że przy tak zwariowanym temacie trudno się nudzić, większość czasu spędzamy na rutynowych, rzemieślniczych pracach. To nie zabawa, my musimy skończyć robotę, bawić się będą gracze. Demo jest już gotowe, trzeba tylko ustalić datę premiery. Jeśli nie będzie większych uwag od odbiorców, pójdziemy za ciosem i wypuścimy grę w Early Access” – komentuje prezes spółki.

Pod koniec kwietnia br. spółka informowała, że podpisała umowę ze znanym w środowisku muzyki metalowej zespołem - Gruzja. Będą oni odpowiedzialni za stworzenie soundtracka do gry Priest Simulator. Płyta będzie nosić nazwę Vulgator, a blackmetalowy zespół wpisuje się idealnie w konwencję gier tworzonych przez studio Asmodev. Zawarcie umowy z Gruzją oraz wydanie płyty w wersji fizycznej może dodatkowo zwiększyć potencjalne grono odbiorców tytułu.

„Teraz słuchają nas Polacy, Rosjanie i Czechosłowacy. Dzięki Priestowi dotrzemy do USA, Watykanu i Gruzji. Gruzji opłaci się na pewno, bo jeszcze żaden ruch w historii nie przyniósł jej strat. Poza samym założeniem” – mówi nam Gruzin, członek zespołu.

Zobacz także: Asmodev zawarł umowę z Gruzją na soundtrack do gry Priest Simulator

Plany giełdowe studia

Spółka pracuje równolegle jeszcze nad pięcioma innymi produkcjami, w tym trzema wykonywanymi na zlecenie Gaming Factory: Booze Master, Human Farm oraz Mercyful Flames. Premiera tych wymienionych tytułów jest zaplanowana na drugą połowę 2021 roku.

„Produkcja Ultimate Summer jest już praktycznie zakończona. Jesteśmy gotowi na wypuszczenie gry z wczesnego dostępu. Na podobnym etapie zaawansowania co ksiądz jest gra o średniowiecznym inkwizytorze, czyli Mercyful Flames. Ta z kolei czuje na plecach oddech Booze Master, opowieści o utalentowanym bimbrowniku, oraz Human Farm, czyli naszej subtelnej wegepropagandy. Na początkowych etapach są Your Principal, traktująca o mózgu patologicznej zawodówki, i Pope Simulator... nasz thriller szpiegowski” – zapowiada Michał Jodłowiec.

Asmodev jeszcze w tym roku chce zadebiutować na rynku NewConnect. Spółka złożyła już Dokument Informacyjny na GPW, a wejście na warszawski parkiet zostanie poprzedzone premierą gry Priest Simulator.

Zobacz także: 63 spółki, które planują debiut na NewConnect w 2021 r.

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.