Premiera Dying Light 2 w grudniu 2022. Techland prezentuje gameplay i rozpoczyna sprzedaż pre-orderów
Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
28 maj 2021, 09:24

Techland prezentuje gameplay Dying Light 2 i rozpoczyna sprzedaż pre-orderów - premiera w grudniu 2021

Oby tym razem grudzień nie okazał się pechowy dla polskiego rynku gier, bo już 7 grudnia zadebiutuje Dying Light 2 od wrocławskiego Techlandu.

Po naprawdę wielu miesiącach Techland powrócił do gry. Podczas wczorajszego pokazu na Twitchu, spółka zaprezentowała najnowszy 7-minutowy gameplay z drugiej części Dying Light 2 Stay Human. Wczoraj również ruszyła przedsprzedaż tytułu na PC oraz konsole starej i nowej generacji. Gracze mają do wyboru trzy wersje – standardową, deluxe oraz kolekcjonerską. Premiera najbardziej wyczekiwanego polskiego tytułu została zaplanowana na 7 grudnia br., potwierdzając tym samym wczorajsze przecie dotyczące daty premiery.

Dying Light 2 z nowym gameplayem

Druga część Dying Light miała zadebiutować w ubiegłym roku. Techland, podobnie jak CD Projekt, na początku 2020 roku przełożył premierę, jednak nie podając nowej daty. Od tego momentu wrocławska spółka milczała… Po wielu miesiącach powróciła z najnowszym gameplayem, prezentując bohatera gry oraz część fabularną produkcji.

Ostatnie takie wideo gracze mogli zobaczyć 2 lata temu, podczas czerwcowych targów E3. W tym roku Techland powrócił do komunikacji z graczami. Najpierw w marcu spółka pokazała jedynie krótkie wideo, na którym pracownicy czytali komentarze dotyczące braku informacji na temat ich gry.

Oprócz ustalenia daty premiery, gracze mogą już zakupić pre-order gry. Dying Light 2 w dniu premiery trafi na PC, konsole starej oraz nowej generacji. Pre-ordery można zakupić w 3 wersjach – standardowej, deluxe oraz kolekcjonerskiej. Do wyboru jest również wersja cyfrowa lub pudełkowa. I tak gra cyfrowa na platformie Steam kosztuje 199 zł. Warto wspomnieć, że na Steamie polska gra od kilku miesięcy okupuje 1 miejsce Global Top Wishlist.

Co zawiera edycja kolekcjonerska? Oprócz artbooka, do gracza może trafić chociażby mapa miasta, latarka UV, figurka „Obrońca Miasta”, pakiet naklejek. Dodatkowo osoby, które zamówią edycję kolekcjonerską w pre-orderach otrzyma strój, skórkę broni oraz skórkę paralotni „Reload”. Wersja pudełkowa na Playstation 5 kosztuje 1 099 zł.

Jeszcze kilka tygodni temu twórcy gra, w nagraniu wideo, zdradzili kilka szczegółów dotyczących Dying Light 2. Wiemy, że historia prezentowana w drugiej części będzie mocno powiązana z wersją gry z 2015 roku. Mimo to w nowej części będziemy kierować innym bohaterem, którego możemy już poznać na nowym gameplayu. Charakter jego postaci będzie zależał od decyzji, które będziemy podejmować podczas rozgrywki.

Zobacz także: Premiera Dying Light 2 w 2021 roku? Techland opublikował wideo z fragmentem rozgrywki

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.