Premiera Sniper Ghost Warrior Contract 2 już dziś - to kolejna odsłona serii snajperskiej od CI Games
Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
04 cze 2021, 07:00

Dzisiaj premiera kolejnej odsłony serii snajperskiej od CI Games - Sniper Ghost Warrior Contract 2

Dzisiaj odbędzie się premiera drugiej odsłony Sniper Ghost Warrior Contracts. Kolejny tytuł snajperski od CI Games debiutuje na wszystkich urządzeniach, z wyjątkiem Playstation 5.

CI Games od lat rozwija serię gier Sniper Ghost Warrior. Ostatnia produkcja snajperska została wydana w listopadzie 2019 roku i od tego czasu sprzedano ponad 1 mln kopii gry. Sukces tytułów CI Games skłonił spółkę do pracy nad dalszymi częściami, dlatego już dzisiaj debiutuje kolejna odsłona. Sniper Ghost Warrior Contracts 2 będzie dostępny na PC, konsolach starej generacji oraz nowej, z wyłączeniem Playstation 5. Na urządzenia od Sony polska gra trafi w późniejszym czasie, ze względu na nieoczekiwane problemy techniczne.

„Jesteśmy zadowoleni z tego jak wyglądają wersje konsolowe oraz wersja na komputery osobiste. Biorąc pod uwagę sprzedaż cyfrową to właśnie platforma PC jest dla nas potencjalnie największym rynkiem. Zdecydowaliśmy się podnieść cenę detaliczną wyrównując ją z wersjami konsolowymi. Warto podkreślić, że wishlista SGWC 2 jest znacznie wyższa niż w przypadku SGWC. Poziom preorderów jest również wyższy biorąc pod uwagę np. konsolowy rynek Stanów Zjednoczonych czy globalny PC na Steam” – informuje Marek Tymiński, prezes zarządu CI Games.

Na kilka dni przed premierą tytuł CI Games znajdował się na 107 miejscu Global Top Wishlist platformy Steam. Notowania warszawskiej spółki w środę znajdowały się na poziomie 1,60 zł.
 

Notowania CI Games

CI Games

Zobacz także: Grupa CI Games wypracowała 9,5 mln zł przychodów netto i 2,7 mln zł zysku netto w I kwartale 2021

Nowa odsłona Snipera na Bliskim Wschodzie

Pierwsza gra z serii Sniper Ghost Warrior ukazała się w 2010 roku. Od tamtego czasu wydano jeszcze 3 kolejne produkcje, a CI Games niedawno poinformowało, że sprzedało do tej pory 11 mln egzemplarzy wszystkich tytułów snajperskich. Idąc za ciosem, przygotowano kolejną odsłonę kultowej produkcji. Tym razem gracz będzie miał okazję oddać celne strzały na Bliskim Wschodzie.
 

SGWC 2


Jak zapowiadali twórcy gry, najnowszy tytuł będzie wyróżniać odległość, z której można dokonać strzałów – ponad kilometr. Będzie to rekord wśród pozostałych tytułów. Od dłuższego czasu można zakupić Sniper Ghost Warrior Contracts w przedsprzedaży. Sprzedaż preorderów drugiej części idzie znacznie lepiej w porównaniu do Snipera z 2019 roku.

„Działania promocyjne wokół SGWC 2 już trwają. Zdecydowanie największa część budżetu przeznaczona na kampanię, zostanie wydana w dniu premiery i w kolejnych dniach. Gra będzie dobrze widoczna w wielu bardzo ważnych globalnych kanałach komunikacji. Budżet kampanii jest zbliżony do budżetu poprzedniej gry natomiast budżet produkcji gry jest nieco niższy” – mówi Marek Tymiński.

Jak już wspominaliśmy, gra w dniu premiery będzie dostępna w wersji na PC oraz konsole. W późniejszym czasie tytuł od CI Games zadebiutuje na Playstation 5. Premiera na to urządzenie została przesunięta ze względu na nieoczekiwane problemy techniczne. Na razie nie jest znana data dzienna, jednak powinno to nastąpić jeszcze w tym roku.

Spółka zapowiedziała również wydanie większego dodatku do gry, który będzie bezpłatny na wszystkich platformach. DLC ma zawierać jedną rozległą mapę oraz nowe zlecenia. Aktualnie dodatek jest w fazie produkcji.

Premiera Sniper Ghost Warrior Contracts 2 jest najważniejszym wydarzeniem dla CI Games w tym roku. Choć nie należy zapominać o produkcji drugiej części Lords of the Fallen, na którą czeka już wielu graczy.

Zobacz także: Produkcja Sniper Ghost Warrior Contracts 2 jest bliska ukończenia, a właściwa kampania marketingowa tytułu rozpocznie się lada dzień – mówi Marek Tymiński, CEO CI Games

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.