Chernobylite od The Farm 51 wychodzi z wczesnego dostępu pod koniec lipca. Spółka prezentuje nowy gameplay na targach E3
Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
14 cze 2021, 11:15

Chernobylite od The Farm 51 wychodzi z wczesnego dostępu pod koniec lipca. Spółka prezentuje nowy gameplay na targach E3

Podczas trwających targów E3 spółka The Farm 51 zaprezentowała najnowszy gameplay gry Chernobylite oraz ustaliła datę premiery pełnej wersji na 28 lipca br.

Już pod koniec lipca, z formuły wczesnego dostępu na platformie Steam, wyjdzie gra Chernobylite od The Farm 51. Premiera na konsole starej generacji, czyli Playstation 4 oraz Xbox One odbędzie się później, jednak nie później niż do końca III kwartału 2021 roku. Wydawcą gry na konsole jest spółka All in! Games, która ma już na swoim koncie takie tytuły jak Ghostrunner czy Paradise Lost.

Prezentacja polskiego tytułu odbyła się podczas targów E3. The Farm 51 zaprezentował najnowszy, 2-minutowy gameplay.

Zobacz także: Targi gamingowe E3 oraz Future Games Show startują jutro. Wśród wystawców Movie Games, The Farm 51 i All in! Games

Chernobylite na targach E3

Do 15 czerwca trwa największe wydarzenie w branży gier, czyli targi E3. W tym roku odbywają się one w formule online, ze względu na pandemię. Podczas wczorajszej konferencji spółka The Farm 51 zapowiedziała datę premiery gry Chernobylite. Odbędzie się ona dokładnie 28 lipca br. Początkowo tytuł będzie dostępny jedynie w wersji na PC. Premiera na konsole odbędzie się nieco później.

„W tej chwili dysponujemy niemal finalną wersję Chernobylite, z o wiele bardziej grywalnymi obszarami Czarnobylskiej Strefy Wykluczenia, niż na początku. To samo dotyczy wydarzeń fabularnych, postaci i mechaniki rozgrywki, a także lokalizacji na wiele języków (pełny angielski i rosyjski dubbing z tłumaczeniem tekstu na francuski, włoski, niemiecki, hiszpański, polski i nie tylko). Jedynym dużym brakującym elementem pełnej wersji gry jest fragment ostatniej misji wraz z zakończeniami fabularnymi” - czytamy na platformie Steam.

O swoim udziale w targach E3 spółka informowała już wcześniej. Również zapowiadano premierę Chernobylite na lipiec, jednak bez podawania daty dziennej. Przypomnijmy, że polski tytuł od The Farm 51 zadebiutował w formule wczesnego dostępu w połowie października 2019 roku. Od daty premiery w early access gra otrzymała 75% pozytywnych ocen. Dotychczasowy peak graczy wynosi blisko 950 użytkowników.

Jeszcze w ubiegłym roku pisaliśmy o finalnych pracach nad pełną wersją gry. W grudniu The Farm 51 podpisał umowę ze spółką All in! Games na wydanie produkcji Chernobylite. Zaangażowanie All in! Games zarówno w koszty produkcji jak i marketingu mają wynieść minimum 3 mln zł.

Polskim tytułem są zachwycone zagraniczne media branżowe. Według Forbesa, premiera Chernobylite w pełnej wersji może zyskać ogromną popularność. Magazyn porównał grę do takich tytułów jak Hades czy Disco Elysium.

W ostatnich dniach kurs akcji The Farm 51 wzrósł o ponad 30% i tym samym wyszedł na historyczne maksima. Jednak podczas dzisiejszej sesji traci około 3%. Kapitalizacja firmy wynosi 469 mln zł. 

Notowania The Farm 51

The Farm 51 notowania

Zobacz także: Kurs The Farm 51 na historycznych maksimach. Prace nad pełną wersją Chernobylite zbliżają się do końca

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.