Targi E3 2021 w tym tygodniu. Pojawi się Movie Games, The Farm 51 oraz All in! Games
Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
11 cze 2021, 09:00

Targi gamingowe E3 oraz Future Games Show startują jutro. Wśród wystawców Movie Games, The Farm 51 i All in! Games

To będzie gorący tydzień dla branży gier, ze względu na rozpoczynające się najważniejsze targi dla tego sektora, czyli E3 na których swój udział potwierdziło m.in. The Farm 51 oraz Movie Games.

Targi E3 to jedno z najbardziej znanych wydarzeń w kalendarzu każdego gracza. W tym roku, po ubiegłorocznym odwołaniu wydarzenia, konferencja powraca w formule online. Ostatni raz targi w Los Angeles odbyły się w 2019 roku, kiedy zaprezentowano „pierwsze” daty premier Cyberpunka oraz Dying Light 2. Tegoroczna konferencja potrwa kilka dni – od 12 do 15 czerwca. W międzyczasie odbędzie się również Future Games Show oraz PC Gaming Show. Natomiast 16 czerwca rozpocznie się Festiwal Steam Next, gdzie firmy z branży będą udostępniać graczom wersje demo swoich nadchodzących produkcji.
 


Jeszcze wczoraj odbyło się Summer Game Fest, wydarzenie poprzedzające targi E3. Wśród uczestników można było zobaczyć m.in. Capcom, Epic Games oraz Square Enix. Głównym organizatorem konferencji jest Geoff Keighley.

Zobacz także: Targi E3 już nie będą takie same. W tym roku odbędą się bez pokazów na żywo

Rozkład jazdy dla graczy na najbliższe dni

Czerwiec to święto dla graczy. Już w ubiegłym roku, w odpowiedzi na pandemię COVID-19, większość wydarzeń branżowych została przeniesiona do formuły digital. Jedynie targi E3 zostały w całości odwołane. W tym roku najbardziej wyczekiwana konferencja z Los Angeles powraca bez pokazów na żywo. Oficjalny start to 12 czerwca, a zakończenie odbędzie się 15 czerwca i zostanie zwieńczone rozdaniem nagród E3 2021 Awards Show.

Jakie firmy przygotowują swoje prezentacje? Wśród największych spółek będzie można zobaczyć Ubisoft, Take Two Interactive, Square Enix czy też Capcom. Gracze liczą, że będzie to naprawdę ogromne wydarzenie, podczas którego chcieliby zobaczyć chociażby zapowiedź nowego Nintendo Switch w wersji Pro albo pierwsze DLC do Cyberpunka. Jednak nie są to potwierdzone informacje, dlatego warto śledzić całe wydarzenie.

Podczas targów E3 odbędzie się Future Games Show oraz PC Gaming Show, zaplanowane na 13 czerwca. I właśnie w tym wydarzeniu weźmie udział Movie Games wspólnie z innymi współpracującym podmiotami - DRAGO entertainment oraz Pixel Crow. Movie zamierza zaprezentować 3 tytuły ze swojego portfolio, a jeden z nich będzie zupełnie nowym projektem. Jak zapowiada spółka, będzie to dla niej największe działanie marketingowe w historii. Prezentację przygotowano wspólnie z Davidem Jaffe’em, który dołączył do polskiej firmy jako konsultant.

„E3 to impreza utożsamiana z pierwszoligowymi graczami branży gier i wyznaczająca branży rytm na cały rok, cieszymy się więc, będąc jej częścią. W produkcji naszego materiału uczestniczył David Jaffe, były dyrektor kreatywny Sony Computer Entertainment America, obecnie kreatywny konsultant i kandydat na członka Rady Nadzorczej Movie Games” - komentował Mateusz Wcześniak, założyciel i CEO Movie Games.
 


Swoją obecność na targach potwierdziła również spółka The Farm 51, która podczas wydarzenia zaprezentuje dokładną datę premiery gry Chernobylite. Jak na razie wiemy, że ma ona nastąpić w lipcu br. Przypomnijmy, że produkcja zadebiutowała już na platformie Steam w formule wczesnego dostępu w październiku 2019 roku. Gra teraz zostanie wydana przez All in! Games, spółkę notowaną na głównym rynku GPW.

Na targach poznamy również datę premiery gry Eldest Souls od United Label z grupy CI Games. Będzie to pierwsza gra spółki, która zostania wydana jednocześnie na PC oraz konsole. Również na pokazy gier możemy liczyć od Draw Distance, który podczas Guerrila Collective 12 czerwca zaprezentuje nowe materiały z Serial Cleaners.

Czego jeszcze oczekują polscy gracze? Chyba większość osób pamięta pokazy Cyberpunka oraz Dying Light 2 podczas targów E3 w 2019 roku. I gracze liczą na nowe materiały z tych produkcji. Również wiele osób chciałaby zobaczyć zapowiedź nowego remake'u od Forever Entertainment. Są małe szanse na prezentacje od Bloober Team, który jeszcze w styczniu br. wydał grę The Medium.

A co robić gdy skończą się targi E3? Wziąć udział w Festiwal Steam Next, podczas którego będzie można bezpłatnie zagrać w dema nadchodzących gier. Wśród polskich spółek pojawi się m.in. Live Motion Games oraz Pyramid Games. Wydarzenie rozpoczyna się 16 czerwca i kończy 22 czerwca.

Zobacz także: W wakacje nie będzie nudy. Producenci gier z GPW i NewConnect zapowiedzieli sporo premier gier na ten okres

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.