Czerwiec pod znakiem gamingu. Pomimo odwołanych targów E3, czeka nas wiele eventów online
Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
01 cze 2020, 06:15

Czerwiec pod znakiem gamingu. Pomimo odwołanych targów E3, czeka nas wiele eventów online

Czas zaktualizować swój kalendarz, bo w czerwcu czeka nas wiele wydarzeń gamingowych. Wśród nich Summer Game Fest, prezentacja Cyberpunka i IGN Summer of Gaming.

Gdyby nie pandemia COVID-19, to spółki z branży gier już szykowałyby się na targi E3. Mimo obecnej sytuacji, spółki gamingowe nas nie zawiodą i już szykują się do konferencji online. W czerwcu ich na pewno nie zabraknie.

Już wiemy, że w tym miesiącu zobaczymy nową prezentację Cyberpunk 2077 oraz gameplay Observer: System Redux od Bloober Team. Udział w eventach potwierdził również 11 bit studios, więc już wyczekujemy prezentacji polskich spółek.

Kalendarium wydarzeń gamingowych

WydarzenieData
IGN Summer of Gaming8-24 czerwca
Guerrilla Collective13-15 czerwca
Steam Game Festival16-22 czerwca
Night City Wire25 czerwca
EA Play12 czerwca
PC Gaming Show12 czerwca

Zobacz także: Największe wydarzenie gamingowe 2020 roku to Summer Game Fest. Jeden z eventów będzie poświęcony grze Cyberpunk 2077

IGN Summer of Gaming

AKTUALIZACJA: Rozpoczęcie wydarzenia IGN Summer of Gaming zostało przełożone z 4 czerwca na 8 czerwca. Decyzja została podjęta w wyniku obecnych zamieszek w USA związanych ze śmiercią George'a Floyda.

Serwis IGN zorganizuje jedno z największych wydarzeń gamingowych w tym roku. Event rozpocznie się 8 czerwca i potrwa aż do 24 czerwca. Podczas konferencji zobaczymy nie tylko nowe zapowiedzi i rozgrywki, ale również zaplanowano rozmowy z najbardziej wpływowymi osobami z branży gier.

Event IGN będzie trwać kilkanaście dni i jak na razie jesteśmy pewni jednego. Fani twórczości krakowskiego studia Bloober Team będą mogli zobaczyć najnowszą odsłonę gry Observer: System Redux. Produkcja polskiej spółki będzie mieć premierę w IV kwartale 2020 roku i wiemy, że trafi na konsole nowej generacji.

Transmisja z eventu będzie dostępna na wielu platformach m.in. YouTubie oraz Facebooku. Co więcej, podczas wydarzenia będzie trwać zbiórka pieniędzy na walkę z koronawirusem na rzecz WHO.

Zobacz także: Bloober Team najwyżej od 2017 roku. Xbox potwierdza premierę konsoli X w 2020 roku i zapowiada, że wkrótce przedstawi dostępne gry

Night City Wire, czyli prezentacja Cyberpunka

Chyba nikogo nie dziwi, że na kilka miesięcy przed premierą Cyberpunka, CD PROJEKT pokaże coś nowego. Jest to największa produkcja polskiej spółki i jedna z najbardziej wyczekiwanych premier na rynku gier w 2020 roku. Już nie mówiąc o rekordowej wycenie warszawskiego studia, która przebiła nawet kapitalizację francuskiego Ubisoftu. Na ten temat wypowiedział się Paweł Sugalski, zarządzający funduszu Rockbridge Gier i Innowacji.

„To jest definitywnie najlepsza spółka polskiego game-dev’u i na polskiej giełdzie ostatnich lat. Wielu się już pewnie nauczyło, że nie wolno szortować jej akcji. Spółka ma wysoką korelację z największymi spółkami gamingowymi z USA. Notowaniom CDR ton nadają głównie zagraniczni inwestorzy, którzy cenią stabilność i przewidywalność. Z pewnością coraz większe wrażenie na wszystkich robi fakt, że założyciele nie sprzedają swoich akcji, podkreślając wiarę w spółkę” - powiedział Strefie Inwestorów Paweł Sugalski.

AKTUALIZACJA: Wydarzenie Night City Wire zostało przełożone na 25 czerwca. Decyzja została podjęta w wyniku obecnych zamieszek w USA związanych ze śmiercią George'a Floyda.

Już 25 czerwca odbędzie się event poświęcony jedynie Cyberpunkowi. Niestety nadal nie znamy godziny, o której rozpocznie się wydarzenie. W tym miejscu warto wspomnieć emocje, które towarzyszyły wielu graczom w zeszłym roku podczas targów E3. To właśnie wtedy zobaczyliśmy pierwsze materiały z gry, a podczas konferencji wystąpił Keanu Reeves. Nie wiemy czego możemy spodziewać się w tym roku, jednak na pewno emocji również nie zabraknie.

Premiera Cyberpunka została zaplanowana na 17 września, a oczekiwania w stosunku do niej są ogromne. W ostatnich dniach rosyjski bank inwestycyjny, VTB Capital podwyższył szacunki sprzedaży gry CD PROJEKTU do 20 mln kopii w 2020 roku (z 17 mln wcześniej), a w 2021 roku prognozuje sprzedaż 10 mln egzemplarzy.

Zobacz także: Im bliżej premiery „Cyberpunka 2077", tym większą zmienność zobaczymy na CD Projekt – ostrzega Paweł Sugalski, zarządzający nowego funduszu Rockbridge Gier i Innowacji

Guerrilla Collective

AKTUALIZACJA: Wydarzenie Guerrilla Collective zostało przełożone na 13-15 czerwca. Decyzja została podjęta w wyniku obecnych zamieszek w USA związanych ze śmiercią George'a Floyda.

To kolejne wydarzenie z serii eventów gamingowych, podczas którego zobaczymy gameplay’e oraz trailery gier z całego świata. Tym bardziej interesuje nas ta konferencja, ponieważ obecność na niej potwierdziło 11 bit studios.

Jeszcze pod koniec kwietnia prezes spółki, Grzegorz Miechowski zapowiedział wydanie 3 własnych gier do końca 2024 roku. 11 bit studios już od dłuższego czasu informuje, że pracuje nad produkcją o roboczej nazwie Projekt 8. Analitycy przewidują, że jej premiera może odbyć się w 2. połowie 2021 roku. Jednak to nie jedyna gra od warszawskiego studia. Trwają również prace nad prototypem Projektu 9 oraz prace koncepcyjne nad Projektem 10.

Ponadto, w planach jest również wydanie 7 innych produkcji od zewnętrznych producentów. Dlatego czekamy z niecierpliwością na prezentację 11 bit studios.

Więcej informacji na temat eventu Guerilla Collective można znaleźć TUTAJ

Zobacz także: 11 bit studios zakłada wydanie trzech własnych gier maksymalnie do 2024 roku (wywiad)

Co jeszcze czeka nas w czerwcu?

W ramach Summer Game Festival możemy liczyć na jeszcze kilka eventów. Mowa m.in. o Steam Game Festival: Summer Edition, podczas którego zostaną pokazane dema gier, które już niedługo będą mieć swoją premierę.

12 czerwca możemy również liczyć na event PC Gaming Show, który mimo pandemii nie został odwołany. Transmisja wydarzenia odbędzie się m.in. na Twitchu. Również tego samego dnia odbędzie się EA Play, a wielu graczy liczy na prezentację FIFY 21.

Jak widać, emocji gamingowych w czerwcu naprawdę nie zabraknie. Czekamy z niecierpliwością, w szczególności na prezentacje polskich spółek.

Summer Game Fest

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.