Największe wydarzenie gamingowe 2020 roku to Summer Game Fest - Cyberpunk 2077
Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
21 maj 2020, 06:30

Największe wydarzenie gamingowe 2020 roku to Summer Game Fest. Jeden z eventów będzie poświęcony grze Cyberpunk 2077

W tym roku to Summer Game Fest zastąpi największe targi gamingowe, które zostały odwołane w wyniku pandemii. Przed nami kilka miesięcy konferencji online, podczas których poznamy najnowsze informacje ze świata gamingu.

Summer Game Fest to cykl wydarzeń ze świata gamingu, który rozpoczął się już na początku maja. Najpierw był Inside Xbox - podczas tej konferencji Microsoft zaprezentował produkcje, które będą dostępne na konsolę nowej generacji (m.in. The Medium od krakowskiego studia Bloober Team). W ramach Summer Game Fest pokazano również Unreal Engine 5, czyli nowy silnik graficzny dla PlayStation 5.

Organizatorem eventu jest Geoff Keighley, znany przede wszystkim z corocznej konferencji The Game Awards. Przed nami kolejne wydarzenia m.in. Steam Game Festival, który rozpocznie się już 9 czerwca oraz Night City Wire dedykowany grze Cyberpunk 2077.

Zobacz także: Bloober Team pokazał na konferencji XBOX trailer gry Medium. Tytuł trafi na konsolę nowej generacji

Największe wydarzenie gamingowe 2020 roku

Ze względu na pandemię COVID-19, największe targi gamingowe zostały w tym roku odwołane. Mowa tutaj choćby o E3. To właśnie podczas takich wydarzeń poznajemy najważniejsze nowości ze świata gier wideo, a spółki prezentują gameplay'e swoich najważniejszych tytułów.

W związku z tym zdecydowano się na organizację tego typu eventu online. Chodzi o Summer Game Fest, który będzie trwał aż 4 miesiące. Tak jak wspominaliśmy, wydarzenie rozpoczęło się już w maju od Inside Xbox - zaprezentowano pierwsze produkcje, które będą dostępne na konsolę Xbox Series X. Premiera sprzętu nowej generacji odbędzie już pod koniec listopada i już wtedy zadebiutuje pierwszy polski tytuł od Bloober Team: The Medium.

Podczas Summer Game Fest zobaczyliśmy również Unreal Engine 5, czyli najnowszy silnik graficzny od Epic Games. Demonstracja możliwości została zaprezentowana przy użyciu konsoli PlayStation 5. A co jeszcze czeka nas w najbliższych miesiącach?

Kolejnym wydarzeniem - które rozpocznie się 9 czerwca - będzie Steam Game Festival: Summer Edition. Podczas eventu zaplanowanego do 14 czerwca zostaną pokazane dema gry, które już niedługo będą mieć swoją premierę.

Steam Game Festival

To tylko jedna z propozycji. W harmonogramie znajdziemy również prezentację Ubisoftu, a pod koniec sierpnia doczekamy się targów Gamescom w nowej wersji. Wydarzenie poprowadzi oczywiście Geoff Keighley, który jest organizatorem całego Summer Game Fest.

Osobna prezentacja Cyberpunka od CD PROJEKT

Jakby tego było mało, na 11 czerwca zaplanowano osobny event tylko dla Cyberpunka. CD PROJEKT przygotowuje pokaz gry, której premiera już 17 września. W innych okolicznościach, to właśnie na targach E3 prawdopodobnie odbyłaby się prezentacja polskiej produkcji, tak jak to miało miejsce w zeszłym roku.

Night City Wire, bo tak nazywa się to wydarzenie, może rozpocząć intensywną kampanię promocyjną największej gry polskiego studia. A my tylko przypomnimy, że CD PROJEKT we wtorek stało się największą spółką gamingową na europejskim rynku. Polskiej spółce udało się przegonić pod względem kapitalizacji numer 1 w Europie, czyli Ubisoft. Obecnie wycena CD PROJEKT to już 37 mld zł.

Zobacz także: CD PROJEKT wyprzedził PKO BP, to najwyżej wyceniana polska spółka na giełdzie

Kalendarium Summer Game Fest

Summer Game Fest rozpoczęło się na początku maja i potrwa do końca sierpnia. Zwieńczeniem wydarzenia będą targi Gamescom w wersji online. Przedstawiamy całe kalendarium eventu.

DataWydarzenie
9-14 czerwcaSteam Game Festival: Summer Edition
11 czerwcaNight City Wire (Cyberpunk 2077)
11 czerwcaEA Play
11 lipcaTennocon 2020
12 lipcaUbisoft Forward
27-30 sierpniaGamescom

Więcej informacji na temat Sumer Game Fest jest dostępne TUTAJ.

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.